Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Kia Sportage 2018-2021 2.0 Diesel AT

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007

View Postsonyc16, on 31 mai 2022 - 15:49, said:

Fix asta intrebam. Eu intrebam daca varianta 2.0 CRDI Mild Hybrid + cutia 8AT DCT ( am inteles ca este cu dublu ambreiaj umed ) este ok. Nu am vazut nici pe uk probleme la aceasta motorizare dar am zis sa intreb si aici. Practic asta as cumpara acum.

e cu convertizor cutia, nu e dublu ambreiaj. si da, e in regula.

#20
sonyc16

sonyc16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 18.08.2006
Ok. Multumesc de info. Am tot citit pe site uri si unii asa zic. Inclusiv cavaleria daca nu ma insel. In maxim 2 saptamani sper sa gasesc masina.

#21
sonyc16

sonyc16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 18.08.2006
Versiunea platinium are un singur proiector led iar versiunea gtline are 4 tot led.
Asta e singura diferenta? Par led amandoua. Bara de la platiniun e usor diferita in partea de jos de cea de la gtline. Nu m am prins de diferente. La noi nu exista platinium.

Stie cineva daca e alta diferenta majora?

Attached Files



#22
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Si in caz ca va uitati cu speranta la fratele Hyundai, faceti-va un pustiu de bine mai intai si rasfoiti nitel grupurile.
Asa, veti putea afla de unele probleme, cum ar fi dilutia uleiului cu benzina ==> ungere deficitara ==> expectanța de viata a unui astfel de motor care o fi?

https://www.facebook...688547281507906

Unii au acuzat drumurile scurte, dar nu conteaza.

Luatz, ca e bune astea cu injectie directa / hibrid, e frumi si consuma putin.

Teste (experimente) pe banii si nervii clientilor.

Ma gandesc cu mila la cei care pun botu' si cumpara asa ceva second hand de la primu' proprietar, care nu a mai stiut cum sa scape de ea...

Edited by cattavencu, 02 June 2022 - 11:07.


#23
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Proiectoare led are versiunea gt line unde sunt cele 4 grupate. Celelalte au proiectoare cu lupa si bec halogen.

#24
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,111
  • Înscris: 04.08.2007

View Postsonyc16, on 30 mai 2022 - 12:36, said:

Partea amuzanta este ca am facut de curand in test drive cu noul Sportage asa sa vad cum e pentru ca nu sunt dispus sa astept 12 luni dupa el. Cand am intrebat de motorul 1.6 cu 7DCT mi s-a spus ca s-au rezolvat problemele cu update de soft. Gata, nici cei cu xceed nu mai au probleme. Asa ca singura sursa este sa stau sa caut reclamatiile scrise pe forum. Nu am FB asa ca ma multumesc cu forumurile de marca de aici si jurnalul de bord.

Are cineva idee daca problema de la 1.6 hybrid pt modelul acesta este prezenta si la 2.0?
1.6 e cu 7dct, 2.0 e cu 6at.
Cutii complet diferite, cum ar putea sa aibă aceeași problema?

AT-ul e cu convertizor nu cu dublu ambreiaj.

PS. Scuze. Am văzut ca ți s-a mai răspuns.

Edited by remvirg, 02 June 2022 - 13:38.


#25
sonyc16

sonyc16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 18.08.2006

View Postremvirg, on 02 iunie 2022 - 13:36, said:

1.6 e cu 7dct, 2.0 e cu 6at.
Cutii complet diferite, cum ar putea sa aibă aceeași problema?

AT-ul e cu convertizor nu cu dublu ambreiaj.

PS. Scuze. Am văzut ca ți s-a mai răspuns.

Eu am gasit ca e cu 8 trepte varianta cu facelift 2018-2021

#26
sonyc16

sonyc16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 18.08.2006
Final de poveste aici.

Am cumparat Kia Sportage fabricata la 11.2018. motor 2.0 + mild hybrid + cutia AT 8trepte.

Varianta GT line cu acoperis panoramic, keyless go si entry, scaune din piele cu cusatura gtline, incalzite fata spate si ventilate fata + volan incalzit. Jante pe 19 si jante pe 17. Faruri, proiectoare si stopuri led. Cred ca are aproape toate optiunile pe ea. Culoare alb perlat, geamuri cu tenta + manere usi cromate si praguri cromate. 24100 euro cu 53000 km cu carte de sevice, facturi si istoric complet. Masina arata interior exterior 9.9 din 10. La interior mai mult am facut eu mizerie. Cumparata de la privat dar cu ajutorul unui dealer ( prieteni ). Am condus 1700 km si acum ma duc sa ma culc. Foarte buna experientaa volan.

#27
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Si 4x4    Are si sistemul audio JBL?
Si mie imi place masina si e in varianta maxima

#28
sonyc16

sonyc16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 18.08.2006
Da. Are AWD si sistem jbl. Sistem 360 view. Blind spot detection, lane keep assist.

Attached Files


Edited by sonyc16, 11 June 2022 - 06:05.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate