Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Dezactivare RO-alert

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
crstn

crstn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 05.06.2005

View Postandreic, on 07 iunie 2022 - 08:53, said:

.... sa nu parchezi sub pomi, ...

Este binecunoscuta preocuparea autoritatilor de a asigura nu doar locuri de parcare cum o da Domnul, ci si d-alea cu optiuni la umbra/ la soare, in subteran/ la suprafata , pe asfalt/pe betoane/ pe caldaram, etc...
Oricum data viitoare o sa fiu atent, stau cu urechea ciulita si la o adica dau fugutza la masina si o parchez deasupra pomilor dubiosi.Posted Image

Edited by crstn, 07 June 2022 - 14:57.


#74
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,368
  • Înscris: 06.02.2008

View PostTalkabout, on 29 mai 2022 - 12:09, said:

Salutare,
Mama mea detine un telefon Allview M9 join (Dual sim) insa in momentul cand primim mesaje de tip RO-alert, chiar daca inchidem notificarea, ea tot apare la fiecare aprox 20 sec. Din meniul telefonului nu exista vreo optiune de dezactivare a lor, ca la smartphone-uri.
De la Digi au spus ca nu au ce sa faca, nu tine de ei.
De la ISU au spus ca ei trimit notificarea o singura data.
Cu toate astea, pe Allview se primeste in continuu aceeasi alerta, iar pe al meu Iphone 11 Pro am primit-o de 2 ori, aproape una dupa alta, si a 3-a oara la interval de 10 minute.
Care sa fie problema cu acel Allview? Singura varianta ca sa nu mai fii terorizat de alertele alea e sa iti inchizi telefonul.

Astăzi a pățit taică-meu, același telefon, M9 Join. Ai găsit vreo rezolvare? Nu se poate dezactiva, a primit zeci de alerte consecutive, i-am spus să-l închidă.

#75
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,127
  • Înscris: 04.02.2011

View PostTalkabout, on 29 mai 2022 - 15:39, said:

Si raman cu asta cu banii dati pe el, nu? Luat de nici juma de an.
Sper sa il pot returna la mizerabilii de la Digi
Nu rămâi cu banii dați, le dai telefonul în brațe și le spui să îl repare sau să îți dea banii înapoi. Și data viitoare nu mai cunmperi astfel de rebuturi.

View PostTalkabout, on 29 mai 2022 - 18:22, said:

Are semnal full pe 2G, nu se pune problema de semnal slab, nu oscileaza deloc.
Degeaba, 2G-ul de la Digi nu prea merge cum trebuie. Trebuie un telefon care știe 4G VOLTE.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate