Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

USR - intrebari si solutii

* * - - - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4312 replies to this topic

#1657
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,527
  • Înscris: 11.03.2006

View PostTsunnnami, on 07 iulie 2022 - 11:39, said:


Am incercat nu a iesit dar am contribuit.
Nu mi-a iesit nici cu USR cu care am votat dar m-au inselat si au fugit de la munca

Daca ar fi votat cu USR toti aia care se lauda, ar fi luat 90%.

#1658
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postdmx85, on 07 iulie 2022 - 11:42, said:

2. ce trebuia sa faca si nu a facut?

Sa guverneze
Sa comunice cu publicul care a avut intredere in ei
Barna sa accepte infrangerea si sa puna scopul Romaniei dincolo de scopul lui personal

View Postcumparator, on 07 iulie 2022 - 11:46, said:

Daca ar fi votat cu USR toti aia care se lauda, ar fi luat 90%.

Vorbeste cu ceilalti. Eu nu mint.

#1659
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Tot suporterul uslamist a votat cu USR cand era mic, si-a fost dezamagit. De USR, niciodata de uslam. :rolleyes:

#1660
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,253
  • Înscris: 06.01.2009

View PostTsunnnami, on 07 iulie 2022 - 11:47, said:


Sa guverneze
Sa comunice cu publicul care a avut intredere in ei
Barna sa accepte infrangerea si sa puna scopul Romaniei dincolo de scopul lui personal


ce sa guverneze, ba baiatule, daca ii decapita catu de fiecare data cand incercau sa rupa pisica in 2.
Ce trebuiau sa comunice si nu au comunicat?
Ce infrangere sa accepte Barna?

#1661
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,706
  • Înscris: 11.03.2007

View Postdmx85, on 07 iulie 2022 - 11:42, said:

1. USR este mai cunoscut pt obiective decat pt doctrina. USR s-a brand-uit ca partid anticoruptie si pana acum, in ciuda tuturor eforturilor intense ale mafiei PSD&co., inca il putem considera partidu' cu cea mai mica coruptie. De departe. Restu' textului e blabla cliseic cu neomarxism si orientari abstracte, nici nu are rost sa il comentez.
Da, cu extrem de puține excepții, mesajul USR este doar unul anticorupție. Enervant de strident și cântat cu absolut orice ocazie, un soi de ”sus patria, jos mafia” peremist. De acord, vorbim despre partidul parlamentar ”cu cea mai mică corupție”, așa cum zici, dar care nici nu are/a avut ocazia de a experimenta practica asta. Este un partid relativ nou, cu foarte puțini primari, iar la guvernare a fost sub lupă. Pe de o altă parte, vorbim despre aprox. 25.000 de membri, adică incomparabil mai puțini decât PSD și PNL, de unde și expunerea mai mică. Atunci când un mai exaltat coleg al nostru începe cu vrăjelă de tipul ”dacă un userist este/face nu-știu-ce (dar poate este vorba despre zece), În timp ce zeci de usamiști sunt/fac nu-știu-cum, rezultă că toți sunt la fel”, colegul uită diferența dintre numărul de membri. USR este un partid care are un procent bun raportat la numărul de membri.

#1662
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
De ce este pentru tine enervant mesajul anti-coruptie? Coruptia e de departe principala problema a Romaniei; de fapt putem spune ca celelalte deriva din asta.

La guvernare, USR a fost sub presiune ca sa se alature mafiei corupte. A trecut cu brio testul onestitatii; sa ne amintim ca aia voiau sa-l asasineze pe Drula pentru ca refuza sa se alature hotilor.

#1663
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View PostTS030, on 07 iulie 2022 - 14:01, said:

La guvernare, USR a fost sub presiune

:lol:

#1664
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postcumparator, on 07 iulie 2022 - 11:46, said:

Daca ar fi votat cu USR toti aia care se lauda, ar fi luat 90%.
Eu am votat cu ei la PE, se pune?
Bine, retrospectiv se pare că am votat Fidesz la PE...

#1665
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,421
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcumparator, on 07 iulie 2022 - 11:46, said:

Daca ar fi votat cu USR toti aia care se lauda, ar fi luat 90%.
100 de useri SP nu au cum să influenţeze rezultatul votului cu mai mult de un procent. Nici USR nu pare să-şi dorească mai mulţi votanţi decât cei pe care îi (mai) are deja, se pare că ei consideră că e datoria cetăţenilor să-i voteze, nu e datoria lor să-i convingă pe cetăţeni să-i voteze :)

View PostTS030, on 07 iulie 2022 - 11:48, said:

Tot suporterul uslamist a votat cu USR cand era mic, si-a fost dezamagit. De USR, niciodata de uslam. Posted Image

Cred că e de domeniul evidenţei că USR şi-a dezamăgit o (mare) parte din votanţi. Posibil ca o parte din cei dezamăgiţi să migreze spre PNL, greu de crezut că vor migra spre PSD dar nimic nu-i imposibil :)

#1666
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postantinari, on 07 iulie 2022 - 14:45, said:

...se pare că ei consideră că e datoria cetățenilor să-i voteze, nu e datoria lor să-i convingă pe cetățeni să-i voteze :)
Perfectă descriere a "strategiei" electorale a usereului

#1667
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View Postantinari, on 07 iulie 2022 - 14:45, said:

Cred că e de domeniul evidenţei că USR şi-a dezamăgit o (mare) parte din votanţi. Posibil ca o parte din cei dezamăgiţi să migreze spre PNL, greu de crezut că vor migra spre PSD dar nimic nu-i imposibil Posted Image
Ce e de domeniul evidentei e ca cei mai "dezamagiti" de USR de-aici sunt sustinatori ai uslamului, caruia de multe ori ii iarta sau chiar scuza absolut orice.
Unul din "dezamagitii" astia, nu demult, zbiera "moarte USR" :rolleyes:

#1668
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,529
  • Înscris: 30.01.2008

View Postantinari, on 07 iulie 2022 - 14:45, said:

se pare că ei consideră că e datoria cetăţenilor să-i voteze, nu e datoria lor să-i convingă pe cetăţeni să-i voteze Posted Image
Datoria cetatenilor este sa schimbe un regim care demonstreaza ca face lucrurile prost de 32 de ani .

Ca ii schimba cu USR , PMP ,AUR etc ....ORICE ..doar trebuie sa schimbe .


Dar ce sa vezi ..pe cetateni ii doare in fund de Romania(sau de ei insisi)  .....sau considera ca Romania nerge F bine asa cum merge acum si atunci e bine sa nu-i contrazici ca te trezesti cu cetateanul .....suparat...ca doar nu inveti tu cetateanul cum merge treaba in Romania . ...stie el mai bine  si despre sateliti, vaccin, macroeconomie, Soros , iluminati ,etc Posted Image))

View Postantinari, on 07 iulie 2022 - 14:45, said:

Cred că e de domeniul evidenţei că USR şi-a dezamăgit o (mare) parte din votanţi. Posibil ca o parte din cei dezamăgiţi să migreze spre PNL, greu de crezut că vor migra spre PSD dar nimic nu-i imposibil Posted Image
Atunci inseamna ca nu erau votanti de USR(program /obiective,etc)  .....ci niste uslamisti(ispre confirmare -"o parte din cei dezamăgiţi să migreze spre PNL " ) sub acoperire ,care se dadeau mari cu o asa zisa dorinta de progres sau  fiindca li se parea cool sa voteze cu USR  Posted Image))

Edited by Daco_Get, 07 July 2022 - 15:07.


#1669
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,323
  • Înscris: 28.07.2008

View PostTsunnnami, on 07 iulie 2022 - 11:39, said:



Nu mi-a iesit nici cu USR cu care am votat dar m-au inselat si au fugit de la munca



Viitorul e de aur, oameni cu simtul raspunderii, perseverenti, responsabili, nu fug la greu

https://www.g4media....le-pe-masa.html

#1670
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 26.01.2009

View PostFlat, on 07 iulie 2022 - 09:50, said:



Poporul nu știe ce e bine pentru el.

Poporul vrea parcări gratis, impozite zero, paranghelii și să fie lăsat să facă mici sau mari combinații, să conducă băut, etc.

Un partid responsabil face ce trebuie pentru a reforma tara și a o duce în zona de progres comparabil cu restul Europei, nu sa stea sa asculte doleanțele analfabeților funcționali sau nefuncționali..

Vii mereu cu stereotipuri pe care le întinzi la tot poporul! Majoritatea nu conduce beată la volan! Nu sunt locuri de parcare, nu se fac, dar nici mijloace de transport punctuale și curate! Ce să mai vorbim de tren!
Se trezesc unii că vor să ne salveze, dar ghinion nici ei nu puteau știu, practic de ce are nevoie țara și nici să facă politică, ba nici nu știu cum să transmită informația la cât mai mulți că să ajungă numero 1 în Parlament, dar nici nu vor să apeleze la unii care știu.


Stați liniștiți la locurile voastre, că vin unii să ne salveze, dar încă nu au citit manualul "cum se salvează țara"!



#1671
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostDaco_Get, on 07 iulie 2022 - 15:05, said:





Dar ce sa vezi ..pe cetateni ii doare in fund de Romania(sau de ei insisi)  .....sau considera ca Romania nerge F bine asa cum merge acum si atunci e bine sa nu-i contrazici

E vorba de Miorița
Csf nai cesf

Voteaza găleți și pomeni de la x (președinte cu)
Ăla le face un pod care cade cu cetățenii

Si când aleșii lor îi omoară la propriu, cetățenii îl vor alege tot pe x

Că aialalti nu sunt buni, vin cu gayii sau ceva.

#1672
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,529
  • Înscris: 30.01.2008

View Postimnotsmith, on 07 iulie 2022 - 15:09, said:


Se trezesc unii că vor să ne salveze,
Niste nenorociti . Nu stiu ei cum sa se salveze pe ei insisi daramite o tara intreaga , nu-i asa ?Posted Image

Fiindca bineintels tu stii mai bine ,nu-i asa ?


De ce sa ii votezi daca nu vin in genunchi la tine preamaretul cetatean  ,..??  Ca doar pe ei ii intereseaza sa ajunga la ciolan ...ca tu . cetateanule ori cu astia de acum ori cu altii tot asa o sa o duci :))))

E mai bine asa ,suntem in siguranta , astia  uslamul fura de la popor, poporul fura de la stat cat poate prin toate mijloacele posibile  ... un fel de ceausism/comunism  dar mai cu  staif   :))


Ce nu inteleg este de ce se mai plang cetatenii ?? Ar trebui sa fie o fericire continua :))))

View Postimnotsmith, on 07 iulie 2022 - 15:09, said:


Stați liniștiți la locurile voastre,
Asta zice uslamul :)))

Sa fie liniste ...satbilitate ..bla bla .....urmasii demni ai lui Dragnea :  Lumea nu mai vrea scandal, ci linişte şi stabilitate. PSD are obiective mari, istorice.....

#1673
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007

View PostDaco_Get, on 07 iulie 2022 - 11:34, said:

Cum vrei tu sa exprimi un argument pertinent ca o majoritate nu si-a dorit asta si totusi EXISTA ?
Mi se pare un argument foarte pertinent. Si la USR, macar teoretic, majoritatea l-au dorit sef pe Ciolos. Dovada voturile. Insa cei trei crai (ori magi?) de la Rasarit, cand au vazut cum evolueaza lucrurile, au abandonat presedintia partidului si au tras sforile pentru a scoate majoritatea in BN. Le-a reusit si l-au castrat politic complet pe Ciolos. Nu inventeaza nimeni apa calda!

View Postcumparator, on 07 iulie 2022 - 11:37, said:

Ce nasol, ademenesti sofpedisti la AUR.
Citeste mai atent! Nu stiu nici macar un membru AUR, asa ma gandeam ca tot romanul caruia AUR ii putea ca or fi in politica fix ca Girafa la gradina zoologica, o curiozitate. L-am auzit odata la radio pe un proaspat "inamic" al lui Simion, rudimentar, incapabil sa proceapa prea multe si am achiesat si eu la prejudecatile standard. Auzindu-l ieri pe Tarziu, mi-am dat seama ca si cat m-am inselat. Nu cu privire la AUR, ci crezand ca baietii astia vorbesc si actioneaza dupa ureche. Fals. Acolo sunt consultanti politici si sunt consilieri de imagine de meserie. Cum USR nu are.

View Postdmx85, on 07 iulie 2022 - 11:38, said:

Ce crezi ca poti face ca ministru al Economiei in afara de a curata ministeru' si companiile de stat de paraziti, de a optimiza niste cheltuieli si de a veni cu propuneri de legi care sa imbunatateasca mediul de afaceri? [...]
Care sunt aia care "au facut ca ministerele cu ei sa functioneze mai prost decat daca nu aveau deloc ministru"? Chiar sunt curios.
1. Si-a facut Nasui asa ceva?
2. Vezi ca am zis in afara de sanatate. Deci, unu-i clar. Altii? Singurii care nu se califica sunt Drula (ministru bun!) si Ghinea (cat de cat bunicel si el). Restul...

View Postdmx85, on 07 iulie 2022 - 11:42, said:

1. USR este mai cunoscut pt obiective decat pt doctrina. USR s-a brand-uit ca partid anticoruptie si pana acum, in ciuda tuturor eforturilor intense ale mafiei PSD&co., inca il putem considera partidu' cu cea mai mica coruptie. De departe. Restu' textului e blabla cliseic cu neomarxism si orientari abstracte, nici nu are rost sa il comentez.
2. ce trebuia sa faca si nu a facut?
1. Asta este si opinia mea. Numai ca USR a procedat ca tipa superfrumoasa de la Harvard, care absolva Summa cum laude si da cu munci-n fasole ducandu-se imbracata la festivitatea de absolvire ca ultima prostituata din campusul studentesc
2. Multe. In primul rand, politica!

Edited by dacis2, 07 July 2022 - 15:44.


#1674
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View PostDaco_Get, on 07 iulie 2022 - 15:42, said:

Sa fie liniste ...satbilitate ..bla bla .....urmasii demni ai lui Dragnea :  Lumea nu mai vrea scandal, ci linişte şi stabilitate. PSD are obiective mari, istorice.....
Aici ar merge puse poze cu viloaiele unor bugetari :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate