Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Imobiliare Dubai ?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Cum sa fie Tenerife mai aproape de noi ca Dubai-ul?Posted Image

#38
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Baremi e pe acelasi continent ....

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBogotta, on 02 iunie 2022 - 10:40, said:

. Vrei o saptamana de concediu, pac, te urci in avion si ajungi rapid.
Ma rog, cam astea sunt avantajele pe care le vad eu.

Și ce altceva mai vezi? Nu ca Tenerife n-ar fi la 6 ore de București cu zbor direct, pe asta ai văzut-o? Am fost de Paști acolo, mi-a plăcut maxim. Copiii au declarat ca la anul mergem iar acolo. Am fost de acord cu ei. Doar o mica mențiune... biletele de avio ln pt 4 au fost 800 euro fără bagaje pe blueair. Ieftin?

Aaa și încă o chestie... m-am uitat și eu după o cloaca acolo. Ce mi-a plăcut era 350k ce în Bulgaria e 150k. Și nu era lângă plaja ci la vreo 3 km. Cum facem sa triplam banii, pt ca taxele de achizitie mai sunt 15-20%.

Ref dubai, nu as lua la niște înapoiați nici mort.

Edited by MembruAnonim, 04 June 2022 - 10:35.


#40
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostBogotta, on 02 iunie 2022 - 10:40, said:


Pai iti e greu sa ii intrebi pe altii ??  Sigur exista grupuri formate pe facebook. Adica te interesezi inainte.


:lol: tu crezi ca o sa te plimbe unii de manuta pe moka pe internet si o sa iti zica toate smecheriile ca tu sa vii sa le faci concurenta? Daca ai noroc o sa iti ignore intrebarea, daca ai ghinion dai peste niste oameni de bine si te potcovesc aia de nu mai vrei afaceri in viata ta.

#41
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Iti mai folosesti si propriul creier. Am crezut ca nu trebuie mentionat in mod separat lucrul asta ....

#42
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostBogotta, on 09 iunie 2022 - 11:35, said:

Iti mai folosesti si propriul creier. Am crezut ca nu trebuie mentionat in mod separat lucrul asta ....

Lasa gargara, zi concret cum ai face tu, ca pari un om cu creier :) Eu, care am totusi ceva investitii, nu m-as duce acolo fara minim cateva milioane ca sa pot obtine niste avantaje fata de capitalul local. Cand vad unii cum se apuca sa faca "investitii din Dubai" cu cateva zeci de mii de euro in avans, ma bufneste rasul. :)

#43
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Si eu am cateva  dar nu asta e relevant in discutie. As face astfel de afaceri acolo unde ma pot deplasa repede si unde un anumit prag de capital este peste cel al zonei. Nu unde deja e plin de milionari si de yachturi de lux amarate in port.  Am vazut ca unii vorbesc ipotetic. E normal sa o faca, doar de aia e forum. Oricine poate visa la orice. Unii se gandesc sa investeasca in Ucraina. Ce poti sa mai spui ? :)

#44
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
"Achiziționează o unitate" e modul lor de a zice ca cumperi o parte din imobil? Ca in limba romana o unitate reprezinta un tot unitar, un intreg.
Pretul zice ca incepe de la 160.000 E.
Nu stiu care e rentabilitatea la un bloc de 85 de etaje construit de sclavi, e posibil sa iasa la acest pret?

Attached Files



#45
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Blocurile pentru piata nostra sunt in general in mijlocul nimicului. Si, dupa cum ai spus si tu, sunt in esenta construite de niste sclavi, deci costurile sunt infime. Mai raman doar materialele. Problema e de fapt cu cererea la inchiriere pentru toate aceste unitati, eu nu vad potentialul pe termen lung al unei zone atat de extinse care este practic de nelocuit in timpul verii.

#46
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Acum e aproape de nelocuit. Stai sa vezi ca va urma in anii ce vin ....   Dar ma rog, daca unii vor sa investeasca acolo...  treaba lor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate