Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Andor (2022 - ...)

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#19
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
Adicatelea niste stimabil, stimabili pe care cu toata si toate emotiile caracteristice asteptari premierei de pe 21 septembrie nu putem sa ii nominalizam decat ca fiind niste prapaditi care au furat startul, acesti prapadeisen! caci slobs, good-for-nothing nu putem sa le spunem, adica in loc sa spuna multumesc! au inceput sa bage spoller la greu.
Nu, nu vom intra in jocul acestora, povestea este prea importanta iar cele trei episoade promise pt. premiera de miercurea viitoare nu fac decat sa le transmitem :Ma prapaditilor, voi cu parerile si reactiile voastre : ...! ...! ...! si ...!!!
Nici nu mai stim cate zile mai sunt pana la premiera ? 3 ori 4 !

Star Wars: Andor First Reactions Arrive Online
Star Wars: Primele reacții Andor sosesc online

sursa: comicbook.com
,,...Fanii Războiul Stelelor se pregătesc să se întoarcă într-o galaxie foarte, departe odată cu sosirea celui mai recent serial TV al francizei. Andor, un prequel la Rogue One: A Star Wars Story, lansează trei episoade pe Disney+ pe 21 septembrie. Joi seara, embargoul rețelelor sociale pentru serial a fost ridicat, permițând membrilor presei  să-și împărtășească gândurile cu alții online. După cum probabil ați ghicit din trailere, această nouă poveste Star Wars este puțin diferită de celelalte pe care le-a lansat Disney+ în ultimii doi ani.
În cea mai mare parte, reacțiile față de Andor au fost foarte pozitive. Mulți își laudă noua viziune pentru lumea Războiului Stelelor, care este mai preocupată de lumile subterane și de oamenii obișnuiți decât de sabiile laser și Forța. După mai multe spectacole concentrate pe personaje emblematice și camee populare, Andor se dovedește rapid a fi ceva cu totul diferit.

Toată lumea explică clar că acesta nu este Războiul Stelelor la care ne-am așteptat la Disney+, dar acesta este un motiv important pentru care par să-l iubească atât de mult...''
Spoiler

Special Look | Andor | Disney+
17.09.2022
sursa: youtube.com  STAR WARS

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SrFGN5x4M6A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 15.11.2005
am vazut primul episod... cam atat pot sa spun, parca am stat jos in metrou si m-am uitat pe geam
daca de exemplu ma cheama maine la politie pentru un alibi si ma intreaba ce am vazut sa comentez ce am vazut, m-am ars rau de tot...
da, chiar ca e diferit, am stat cu ochii in tv, am vazut tot dar nu am nici cea mai mica reactie, gizas...

Edited by Mondeo, 21 September 2022 - 20:29.


#21
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,924
  • Înscris: 12.03.2010
OKish primele 3 episoade, zicea cineva ca seamana mai mult cu Blade Runner decit cu Star Wars. Arata bine (facut), actorii joaca bine (tot nu-mi place Diego Luna), dar actiunea e lenta spre inexistenta si plictisitoare. Uneori e de bine chestia asta, pentru ca au tot timpul, dar aici ai impresia ca astea 3 episoade sint doar introducerea, si ca  serialul incepe abia saptamina viitoare.

Edited by hellmarvel, 21 September 2022 - 20:36.


#22
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016

View PostMondeo, on 21 septembrie 2022 - 20:28, said:

am vazut primul episod... cam atat pot sa spun, parca am stat jos in metrou si m-am uitat pe geam
daca de exemplu ma cheama maine la politie pentru un alibi si ma intreaba ce am vazut sa comentez ce am vazut, m-am ars rau de tot...
da, chiar ca e diferit, am stat cu ochii in tv, am vazut tot dar nu am nici cea mai mica reactie, gizas...

Da, este greu pt. matale.Este bine sa constietizezi situatia, las-o asa.
Sa perseverezi in incercarea de a intelege, in ciuda dificultatilor, alibi si toate alea?! nu merita.

Altfel un spoiller micutz, adorutz:
Spoiler


#23
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 15.11.2005
Auzi bre, asta e impresia mea, ok, ce ți-au sărit bracinarii in sus?
Am înțeles, e un serial ghicitoare, aha, aby baby etc, lol
Cred ca te uiți cu vreun dicționar in mâna, eu doar vreau sa ma relaxez și sa am feelingul pe care l-am avut de exemplu prin 85, cred, când am văzut la Patria, imperiul contra ataca…ala era Star Wars… stai ca aștept sa apăra binarii și fluizii, ca deh, trebuie transmis “MESAJUL”, ca deh, e și madam Kennedy pe acolo…
Chill out bro…
Serialul e lent și plictisitor și așa rămâne…doar sunt de pus niște bife și aia e

Edited by Mondeo, 21 September 2022 - 22:59.


#24
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 15.11.2005
vazut ep. 2, am schimbat la piata unirii...

#25
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Nu pot sa cred. Este mai slab ca Obi-Wan Kenobi. Cel mai slab serial dintre toate serialele STAR WARS facute de Disney. Iar alegerile locatiilor lasa de dorit. Nu mai sunt fonduri? Au filmat printre tamburii aia de tubete si prin uzinele acelea parasite, iar statiile acelea spatiale parca au fost filmate in anii 60...
NU, asta nu este STAR WARS-ul de care m-am indragostit in clasa a V-a prin 1985. Imi pare rau sa o spun.
Numai bine!

Edited by 2Unlimited, 22 September 2022 - 18:14.


#26
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016

View PostMondeo, on 21 septembrie 2022 - 22:58, said:

Auzi bre, asta e impresia mea, ok, ce ți-au sărit bracinarii in sus?
Am înțeles, e un serial ghicitoare, aha, aby baby etc, lol
Cred ca te uiți cu vreun dicționar in mâna, eu doar vreau sa ma relaxez și sa am feelingul pe care l-am avut de exemplu prin 85, cred, când am văzut la Patria, imperiul contra ataca…ala era Star Wars… stai ca aștept sa apăra binarii și fluizii, ca deh, trebuie transmis “MESAJUL”, ca deh, e și madam Kennedy pe acolo…
Chill out bro…
Serialul e lent și plictisitor și așa rămâne…doar sunt de pus niște bife și aia e
Mei stimabile: am venit azi cu autobuzul de la munca! (nu am vreme sa ma plimb cu metroul), acolo in statie era o reclama la magazinul de scule, unelte, electrice etc. si pa moment, pa moment am realizat ca stimabilul acela din poza, reclama aduce si chiar seamana cu Andor, leit Cassian, Diego Luna este.
Pai asta, astia se pregatesc de Rezistenta, Cassi umbla pa la magazinul de bricolaj deoarece perdu dispozitivul ala de neindentificat iar matale bagi bife?!
Nici nu te salut ... ai ajuns doar la ep doi. huooo!
p.s. Tre' sa recunosti ca asta mica, Bix, Adria Arjona Torres sa prezinta destul de bine, un pic cam slab la sectiunea lupta, pocneala.
p.s.2.In filmele de la inceputul francizei, productii americane (vorbeau), vorbesc limba engleza: Luke Skywalker cu accent nord american, la fel si Leia, ideem Han Solo s.a.m.d.Ne mutam un pic mai colea la seriile tv, vine stimabilul Obi-Wan Kenobi, Ewan McGregor cu accentul sau scotian dar mai ales Rey/Daisy Ridley care zici ca este fosta noastra profa de engleza, toate bune, no problemo dar, dar: cand vine srg.Kostec ori Mon Mothma? auleoooo: zici ca esti in Braveheart ori in The Devil's Own.

Edited by adisluc, 22 September 2022 - 21:30.


#27
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
De ce nu este in 16:9/sa umple ecranu?Posted Image
Ma deranjeaza rau chestia asta, hai ca la filme inteleg dar cand faci serial, logic dpmdv este sa fie 16:9.

#28
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,421
  • Înscris: 15.11.2005
cica e mai cinematic asa...
vroiam sa scriu: atentie se deschid usile:) dar episodul trei ia fata de SW, nu pentru pew pew, ci asa ca intreg, deci se poate, sa vedem daca o tin asa.

#29
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,823
  • Înscris: 10.12.2006
Pare un serial de aventura decent datorita bugetului mare, altfel nu cred ca s-ar uita cineva la un subiect asa fumat. Aia mari si rai ti-au distrus planeta, ti-au ucis familia, iar acum o sa devii terorist sa te razbuni pe ei.

#30
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
Asteptarile au fost mari dupa The Mandolorian ... daca nu dupa cele doua sezoane ale acestuia ? cu siguranta dupa cateva din episoadele sale.A venit pandemia, urgia insa au promis ca vor continua, The Book of Boba Fett iar apoi Obi Wan Kenobi.Cu acesta, cu ultimul au dat/o de gard simtitor si elocvent astfel incat in dreptul sau apare: Concluded/incheiat/adio.
Probabil NU vor mai reusi ceva asemanator cu episoadele in care aparea Bo-Katan Kryze ori Ahsoka Tano ? insa nu mai este mult pana maine, miercuri cand apare ep.4 din Andor.
Pt. Ashoka filmarile au inceput in mai (2022) iar premiera urmeaza sa fie anuntata pe Disney+ undeva prin 2023, de cateva ore au aparut ,,ceva,, informatii referitoare la doua noi serii, seriale din universul Star Wars: Skeleton Crew și The Acolyte.
In prezent, se știu puține despre viitoarele intrări din Star Wars Skeleton Crew și The Acolyte. Dar, din fericire, o mică colecție de fotografii de filmare scurse și-a făcut acum loc în conștiința publicului. Fanii pot arunca o privire asupra unor fotografii ...etc.
Se speculeaza mult, interpreteaza, se cauta indicii, comparatii si legaturi intre povesti, personaje, actiune ... datorita putinelor informatii despre viitoarele serii/ seriale, de fiecare data cand apare o poza, o declaratie etc. a celor ce au legatura cu productiile incepe o adevarata nebunie, fiecare interpreteaza orice gest, imagine, miscare, filmare ...
Războiul Stelelor: Skeleton Crew îl are printre protagonisti pe Jude Law într-un rol necunoscut, dar în afară de asta, se știe puțin în prezent. Acesta va fi plasat după evenimentele din The Return of the Jedi și se va concentra pe un grup de copii pierduți în spațiu ... tot in urma/baza  ,,pozelor,, apar si amanunte referitoare la locurile de filmare, studioul pt. The Acolyte, acesta  inspirat tot din universul extins al Star Wars, serialul este programat să înceapă filmările luna viitoare.
Atât Skeleton Crew, cât și The Acolyte sunt încă departe de datele lor de lansare, Star Wars: Skeleton Crew va avea premiera în 2023, în timp ce The Acolyte nu are în prezent o fereastră de lansare oficială. Ambele vor fi difuzate pe Disney Plus.
Adicatelea stimabili lucreaza serios, un lucru care razbate insa destul de limpede: studiourile, decorul si toate alea sunt destul de comune, cand incep sa prezinte pietele acelea aglomerate, cladirile, constructiile ,,peisajul,, seamana destul de mult in seriile lasate pana in prezent, desigur costa iar o parte din actiune/serii se desfasoara cam in aceeasi perioada ?! totusi parca seria The Mandolorian nu are egal ...

#31
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 26.12.2015
A ieșit episodul 4. E un salt semnificativ la nivel de calitate, spre deosebire de episoadele anterioare. Și cel mai important, nu știu când au trecut cele 50 de minute. Mi s-a părut excelent. 2 lucruri m-au enervat:
Spoiler
De asemenea, de câte ori o vedem pe actrița
Spoiler
Pe IMDB văd că e pe locul 3, cu o notă de 8,1.

Edited by Cosmin_Andrei, 28 September 2022 - 11:33.


#32
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,823
  • Înscris: 10.12.2006
Intr-adevar promite serialul, episodul asta m-a facut sa vreau sa vad continuarea.

Stellan Skarsgård joaca bine un personaj foarte interesant.

[ https://64.media.tumblr.com/32b711220657c599b8c3ea5b67292356/068b3517b910c12b-d9/s540x810/7599d8a0d90b6bc11bb574712fd4147a2c7163f8.gifv - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Până acum, cred ca-i cel mai bun serial SW din ultimii ani. Ok, ștacheta nu-i prea ridicată, este prequel etc.
Îmi place că vedem o "lume funcțională" in care actiunile au repercusiuni, nu exista un personaj OP care-i eclipsează pe ceilalți.
Interesanta și destul de realista este si prezentarea serviciului de informații imperial.
So far, so good.

#34
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 24.01.2012
Episodul 4, Kalaşnikoave în universul Star Wars.
Cât aş fi eu de fan şi tolerant, asta e deja prea mult.
Ce urmează, capele cu cuc şi pistoale TT?
Nişte Kamaz-uri pentru transportat trupele imperiale?
Păcat de Stellan, chiar face un rol bun.
Pas!

#35
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,924
  • Înscris: 12.03.2010

View PostLouisCyphre, on 30 septembrie 2022 - 02:30, said:

capele cu cuc
Dude, astea ce crezi ca sint?
Attached File  Dedra-Meero-Andor~01.jpg   34.59K   55 downloads

#36
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 24.01.2012
Asta mi-a scapat :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate