Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

A murit Andy Fletcher - Depeche Mode

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015

 jakota, on 27 mai 2022 - 07:37, said:

nu-mi amintesc ceva remarcabil despre el

Probabil la fel si in cazul dumitale.

Cand mergeam pe la "depeshoteca" de pe langa Cismigiu in anii '90+ unii se incaltau cu fesul.
Este un om care a lasat ceva in urma lui. "Zgomotul" produs de clapele alea,si tot a lasat.
Daca nici Depeche Mode nu a insemnat nimic in muzica...
RIP.

Edited by Bebeluka, 27 May 2022 - 08:11.


#20
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004

 jakota, on 27 mai 2022 - 07:37, said:

Rog sa nu interpretati gresit, nu vreau sa fiu ironic -  A trecut in nefiinta un nene care a fost fondator la o trupa de muzica,  ceva artist de planu 2 (ca planu 1 era Gahan nu?)  - nu-mi amintesc ceva remarcabil despre el, cu care sa fi iesit in evidenta,  isi vedea de clapele lui  acolo ...

E fascinant ce pasiune si interes inca starneste, cum va ingramaditi  sa dati  RIP  parca  ar fi vb  de Hendrix, Lennon sau Freddie Mercury.

..poate ca nu a fost atat de talentat ca Gore sau atat de carismatic ca si Gahan insa, pe langa partea lui de shy keyboard man, tinea trupa impreuna, inclusiv ocupandu-se de multe aspectele organizatorice.

E trist cand moare un om relativ tanar, e si mai trist cand stii ca s-ar putea sa fie final de drum pentru DM.

#21
VNV666

VNV666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 01.11.2019
RIP!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vd_nkokQwnQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 06.01.2005
Cum trece timpul ..... imediat dapa revolutie, erau doar doua gasti: rockeri si depechari.
Deci chiar au insemant ceva ptr generatia mea (liceu imediat dupa revolutie)

Ce nu-mi iese insa  din cap: cand s-a nascut Andy, Iliescu avea 32 de ani - fmm de viata

#23
stteven

stteven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 12.02.2022

 floryanm, on 27 mai 2022 - 08:26, said:



..poate ca nu a fost atat de talentat ca Gore sau atat de carismatic ca si Gahan insa, pe langa partea lui de shy keyboard man, tinea trupa impreuna, inclusiv ocupandu-se de multe aspectele organizatorice.

E trist cand moare un om relativ tanar, e si mai trist cand stii ca s-ar putea sa fie final de drum pentru DM.
intr-un system fiecare pies conteaza is este indispensabila rezultatuli final.

#24
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 22.05.2011
La groapa ajungem toti la un moment dat.

Suntem pe aria de filme totusi,  ar trebui sa primeze actul artistic -  dati si voi un link  - interviu, solo performance ...  ceva sa justifice hype-ul , ca eu nu stiu .

Asta consumam, asta ne da media moderna, e aproape la fel de low ca aplaudacii lui Elon Musk ( un fel de Gigi Becali american)

#25
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
R.I.P

Edited by MariusEXxTREME, 27 May 2022 - 11:13.


#26
uzi_speed

uzi_speed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 13.11.2003
Odihnesca-se in pace!
P.S. .... his own personal Jesus! Rest in peace Andy.

#27
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 jakota, on 27 mai 2022 - 07:37, said:

Rog sa nu interpretati gresit, nu vreau sa fiu ironic -  A trecut in nefiinta un nene care a fost fondator la o trupa de muzica,  ceva artist de planu 2 (ca planu 1 era Gahan nu?)  - nu-mi amintesc ceva remarcabil despre el, cu care sa fi iesit in evidenta,  isi vedea de clapele lui  acolo ...

E fascinant ce pasiune si interes inca starneste, cum va ingramaditi  sa dati  RIP  parca  ar fi vb  de Hendrix, Lennon sau Freddie Mercury.
Va veni o zi (peste mii și mii de ani) când vom zice RIP jakota, iar tu nu ești un Hendrix, Lennon sau Mercury.

 jakota, on 27 mai 2022 - 11:10, said:


Asta consumam, asta ne da media moderna, e aproape la fel de low ca aplaudacii lui Elon Musk ( un fel de Gigi Becali american)
Care-i legătura dintre Musk și Becali?

Chiar încerc, dar eu nu văd cum ai ajuns la comparația asta.

#28
stteven

stteven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 12.02.2022

 VNV666, on 27 mai 2022 - 09:04, said:

RIP!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vd_nkokQwnQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Posted Image Posted Image

Edited by stteven, 27 May 2022 - 12:11.


#29
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
R.I.P!Nu se mai nasc asemenea Titani.

#30
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 19.11.2017
Attached File  284374223_418480590284940_2416984343407876766_n.jpg   12.61K   10 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate