Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Idiotenia de factura de la Electrica.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
sorin3355

sorin3355

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.11.2010

View Postmarius2k, on 26 mai 2022 - 08:07, said:

In mare parte pretul la energie se leaga cu scaderea consumului datorat becurilor LED, economice, electronicelor cu consum scazut ... pana la urma, profitul companiilor trebuie sa ramana la fel.

Asta cu scaderea comsumului becurilor LED se poate citi si altfel: daca tu ai cumparat becuri LED care consuma de 5 ori mai putin decat cele cu filament si ai platit pe ele de 9-30 de ori mai mult, de ce sa nu iti ia economia de curent fara sa miste nimic, printr-o simpla scumpire si sa o transforme in profit pentru ei?
Iar la partea cu "profitul companiilor trebuie sa ramana la fel" din pacate ne contrazic profesorii care predau managementul atunci cand vorbesc despre maximizarea profitului.

Edited by sorin3355, 06 July 2022 - 20:15.


#20
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,522
  • Înscris: 18.10.2011

View PostXORIAN_L, on 25 mai 2022 - 14:38, said:

Iti dai seama un pensionar de 80 de ani cum se descurca sa inteleaga facturile.
I-as trimite.. Electricii o instiintare de genul: "Eu citesc, dar sa stiti ca e 2000 de lei minutul de interpret. Acceptati, platiti? Ah, da? Multumesc. Daca nu raspundeti in 30 de zile se considera ca da, asa ca eu va facturez. va doresc o zi buna."

View Postoverseas, on 25 mai 2022 - 14:55, said:


E legal ca un pensionar de 80 sa beneficieze de curent electric ?!
Nu. De lumina se beneficiaza doar daca treci pe lumea cealalta!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate