Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

SMART RESIDENCE LUJERULUI

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Proiectul e prezentat aici.

Pare interesant, dar e cam neclar unde vor fi piscina si gradinita. Ce mai e de mentionat, e ca e facut pe fundatia proeictului Primavara Lujerului, care a ramas descoperita peste 10 ani.

Attached File  Volumetrie.JPG   101.89K   213 downloads

Attached Files



#2
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,228
  • Înscris: 12.09.2011
Niste blocoaie lipseau in zona aia.... Era prea aerisit Iuliu Maniu....

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ceva deosebit Posted Image

Arhitectura futurista Posted Image

Edited by MembruAnonim, 25 May 2022 - 14:01.


#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,767
  • Înscris: 06.09.2004
mai rar site asa vag. fara macar o impartire a apartamentelor, cum naiba ai putea sa-ti faci o idee?

#5
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
in zona lujerului nu e nimic smart

#6
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 17.04.2006
Am vazut si eu de curand o reclama agresiva la un complex de blocuri din Timisoara cu piscina.
Mi se pare asa o tampenie piscina respectiva. Vecinii, in general, abia se inteleg sa plateasca pentru reparatii urgente, dar pentru o piscina care necesita intretinere regulata.

#7
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 13.07.2006
Am vazut preturile....140000 euro 3 camere??astia sunt sanatosi???sau ma rog cine da....

#8
bogdanbirjovanu

bogdanbirjovanu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.05.2022
Are cineva idee dacă se mai oferă discounturi fata de prețul standard având in vedere ca sunt la stadiul de presale?

#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,000
  • Înscris: 09.01.2007
Cat costa doar un sezlong permanent la piscina ?

#10
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 04.09.2013
N-au poze cu schita apartamentului? Ca mie alea imi plac.

#11
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,049
  • Înscris: 10.07.2013

Quote

Locația acestuia, considerată cea mai bună din București este susținută de poziționarea lângă stația de metrou Lujerului, în imediata vecinătate a centrelor comerciale Mall Afi Controceni și Mall Plaza Romania, Complex Comercial Cora Lujerului cu hipermarket și galerie de magazine, Universitatea Politehnica București, Liceul Tudor Vladimirescu, Liceul Economic Constantin C. Kirițescu, Liceul Teoretic Grigore Moisil, Școlile Generale 117, 142 și 156, Grădinițele nr. 170 și nr. 246.

Bulevardul Iuliu Maniu prevăzut cu 3 benzi pe sens permite un acces facil către centrul orașului, ieșire către autostrada A1: Bucuresti – Pitesti și centura Bucureștiului, iar prin tramvaiul 41 către zona de nord a capitalei.

Proiectul rezidențial se învecinează cu Parcul Liniei, ale cărui lucrări pentru amenjare au început, acesta fiind cel mai mare și modern din Sectorul 6. Este dotat cu multă verdeață, terenuri de sport, piste de biciclete și multiple alte activități.

Proiectul cuprinde un număr de 721 de apartamente (garsoniere, apartamente de 2 și 3 camere) din care în prima fază se vor edifica 228.

Pentru a veni în întâmpinarea clienților nostri, pentru ca ei să se simtă complet relaxați în casa în care locuiesc, punem la dispoziție acetora următoarele facilități:
  • Încălzire prin pardoseală a apartamentelor și centrale termice aferente fiecărui bloc, facilități ce conduc la micșorarea cheltuielilor de încălzire și apă menajeră cu 25 - 30%
  • Controlul de la distanță, prin Smart home al încălzirii în pardoseală
  • Consumurile de utilități vor fi contorizate separat prin contoare termice amplasate pe scara blocului
  • Montarea de panouri fotovoltaice care va asigura scutirea de cheltuieli cu energia electrică de la întreținere a locatarilor pentru lifturi, iluminat exterior și pe scări
  • Apartamente luminoase, cu suprafețe vitrate generoase, cu balcoane cu o lățime de 2 m, fără calorifere, țevi de gaze și centrale termice
Facilități de entertainment si recreere:
  • Pistă de alergat amplasate pe perimentrul ansamblului;
  • SPA + piscină acoperită;
  • Grădiniță cu program prelungit;
  • Bar-cafenea cu mese de billiard.
Mie mi se pare ok. Posted Image

Edited by xmanyacs77, 25 May 2022 - 18:46.


#12
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 17.12.2006
721 de apartamente?
unde scrie de cele 1000 de locuri de parcare de care o sa aiba nevoie locatarii? intreb pentru un prieten...

#13
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 23.05.2008

View Postxmanyacs77, on 25 mai 2022 - 18:42, said:

Locația acestuia, considerată cea mai bună din București

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Nu m-am putut abtine. E chiar funny.

Mie nu imi place zona respectiva. E plina de blocuri aproape lipite unele de altele. Sa mergi cu masina pe Iuliu Maniu e chiar ingrozitor. Metroul e full la orele de varf. Trebuie sa te inghesui ca sa intri in el.
Dupa parerea mea construirea de noi blocuri in zona respectiva ar trebui sa fie complet interzisa.

View PostSef-chenko, on 25 mai 2022 - 14:35, said:

Am vazut si eu de curand o reclama agresiva la un complex de blocuri din Timisoara cu piscina.
Mi se pare asa o tampenie piscina respectiva. Vecinii, in general, abia se inteleg sa plateasca pentru reparatii urgente, dar pentru o piscina care necesita intretinere regulata.

Foarte bine punctat. Mai ales ca de obicei in zona asta nu sunt chiar cei mai ok vecini. Cunosc o persoana care sta intr-un complex foarte scump intr-o zona foarte buna, unde cele mai multe apartamente costa peste 300.000 de euro. Vecinii au considerat ca e prea mare costul pentru paza asa ca au renuntat de tot la paza si au concediat paznicul.


O alta problema e faptul ca centrala termica e la comun. Sunt si avantaje, dar si dezavantaje. Un dezavantaj e ca pretul gazului nu va fi plafonat intrucat fiind un singur punct de consum, va fi prea mare consumul pentru a se incadra pentru plafonare.

Edited by underground2009, 26 May 2022 - 02:34.


#14
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008

View Postborn2lose, on 25 mai 2022 - 14:30, said:

mai rar site asa vag. fara macar o impartire a apartamentelor, cum naiba ai putea sa-ti faci o idee?
Cine stie, poate si astia fac la fel ca orice al dezvoltator imobiliar: platesc arhitectul si designerul cu 2 lei, au pretentii de proiect de nota 100 cu stelute si profitul lor sa fie minim 100 de Euro pe mp.

View PostMembruAnonim, on 25 mai 2022 - 13:59, said:

Ceva deosebit
Arhitectura futurista
Esti sarcastic, asa-i?

View PostSef-chenko, on 25 mai 2022 - 14:35, said:

Am vazut si eu de curand o reclama agresiva la un complex de blocuri din Timisoara cu piscina.
Mi se pare asa o tampenie piscina respectiva. Vecinii, in general, abia se inteleg sa plateasca pentru reparatii urgente, dar pentru o piscina care necesita intretinere regulata.
Depinde si cine va administra complexul. Dar sansele sunt de 99,999% sa fie cum spui tu.

View Postandreicri, on 25 mai 2022 - 15:25, said:

Am vazut preturile....140000 euro 3 camere??astia sunt sanatosi???sau ma rog cine da....
Ar trebui sa te uiti cat costa un apartament cu 2 camere la periferia Clujului...acolo sa te tii de inima.
Si mai faci cel putin 2 ore cu masina pana la lucru dimineata. De asta e plin de trotinete electrice prin Cluj.

View Postando01, on 25 mai 2022 - 21:13, said:

721 de apartamente?
unde scrie de cele 1000 de locuri de parcare de care o sa aiba nevoie locatarii? intreb pentru un prieten...
Locurile de parcare sunt de obicei in plicul pe care dezvoltatorul il inmaneaza primarului de sector odata cu D.T.A.C.-ul  Posted Image

Edited by Hider141, 26 May 2022 - 07:44.


#15
hobbitalex

hobbitalex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.07.2008
Pentru cine face pasul urmator si rezerva / achizitioneaza in acest complex poate sa dea join la grupul de Facebook al viitorilor proprietari:

https://www.facebook...dencelujerului/

(grupul nu este afiliat cu dezvoltatorul acestui complex rezidential)

#16
OPici14

OPici14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.09.2007
Din ce am inteles fundatia e din 2008-2009. Aici am eu mici rezerve.

Edited by ech, 03 June 2022 - 19:46.
scos link


#17
OPici14

OPici14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.09.2007
Inca un PDF cu acest complex overall.

Attached Files


Edited by OPici14, 03 June 2022 - 14:19.


#18
Nicu318

Nicu318

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.07.2022
Las si articolul acesta aici, pentru cei interesati: https://www.profit.r...n-2008-20704241

Pentru cei care ati fost bombardati cu informatii despre noua companie Meta Estate Trust si intrarea ei pe bursa: aparent in septembrie 2021 au investit si in acest proiect :) Pare ca merg pe investitii "sigure".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate