Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Achiziție telefon cu semnal bun

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcrislacor, on 25 mai 2022 - 10:20, said:

Mi se rupe fix în pix cum se „raportează” semnalul! Atîta timp cît, în același loc și în aceeași rețea, eu am semnal și nimeni altcineva nu are, telefonul meu e CLAR mai bun la semnal!
Absolut. Pentru asta trebuie sa gasesti un loc cu semnal foarte mic, eu testam in pivnita LTE-ul, e cam -119dB.

View PostAker, on 25 mai 2022 - 18:31, said:

Am avut Huawei ,Realme ,etc ....singurul telefon cu care pot vb fara sa stau urcat pe geam este samsung-ul S21 5g pe care il am acum .
Am optat pentru samsung sincer dupa ce am vazut ca si alte persoane care au intrat la mine in casa si vb la telefoane samsung nu aveau probleme de semnal atat de mari ca mine .
Sunt bune. In general toate telefoanele au antene patch in zilele noastre si Samsungurile si chinezestile, performanta in final tine de chipset si optimisarile in front end precum antena tunerele, cum chipurile si ele sunt destul de standardizate rare ori o sa fie diferente mari de performanta insa acolo unde semanlul e chiar mic pentru a fi demodulat corect tot pot fi diferente vizibile. Cand semnalul e redus conteaza si cum tii telefonul in mana pentru a nu ecrana antenele.

Cat despre branduri, eu deja nu ma strezes dupa performanta absoluta pe RF, dupa ani de zile in care am avut low costuri, lg, sony, huawei, gigabyte, m-am hotarat sa nu mai cumpar nicidata altceva decat Samsung din clasa middle si cu ecrane mari si chipseturi Qualcomm. Pur si simplu nu am am timp sa ma enervez sau sa fac experimente Posted Image

Edited by andreic, 25 May 2022 - 23:33.


#20
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010
pana la urma ce telefon ti -ai cumparat si cum sta cu semnalul ?!

#21
marius8982

marius8982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.08.2010
Salutare.
Și eu sunt în căutarea unui telefon cu semnal bun/puternic că să mă ajute sa am semnal peste tot unde ajung.
Până acum singurele telefoane care le-am găsit ar fi Realme GT2 și GT2 Pro, care cică ar aveam mai multe antene decât un telefon obișnui și o chestie numita "Antenna Array Matrix System", iar varianta pro are îmbunătățită și antelene NFC.

Salutare.
Și eu sunt în căutarea unui telefon cu semnal bun/puternic că să mă ajute sa am semnal peste tot unde ajung.
Până acum singurele telefoane care le-am găsit ar fi Realme GT2 și GT2 Pro, care cică ar aveam mai multe antene decât un telefon obișnui și o chestie numita "Antenna Array Matrix System", iar varianta pro are îmbunătățită și antelene NFC.

Mai multe detalii găsiți pe site-ul realme Europa : https://buy.realme.c...oods/201?id=703
Din păcate nu am găsit ceva filmulețe pe YouTube care sa exemplifice lucru acesta.
Singurul rewieu referitor la semnal am găsit pe eMag, parca la varianta realme gt2.

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmarius8982, on 23 octombrie 2022 - 18:51, said:

Până acum singurele telefoane care le-am găsit ar fi Realme GT2 și GT2 Pro, care cică ar aveam mai multe antene decât un telefon obișnui și o chestie numita "Antenna Array Matrix System", iar varianta pro are îmbunătățită și antelene NFC.
Prostii comprciale. Orice tel modern are 4 antene 4g (mimo 4x4) si array 5G, insa doar pentru >10GHz in sus.

Edited by andreic, 23 October 2022 - 22:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate