Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Ce parere au fetele despre barbatii care stau cu parintii?

* * - - - 14 votes
  • Please log in to reply
1095 replies to this topic

#19
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017
intrebarea in sine e degeaba, in realitate sunt 2 posibilitati:

1. daca arati bine, poti sa stai si cu parintii si parintii sa fie cei mai nesuferiti din lume, iar tu sa ai 2 lei in buzunar, ca o sa ai succes la fete. e ca fata ”draguta” imbracata in colanti si tricou vechi. faptul ca pui intrebarea asta inseamna ca nu arati tocmai bine. e ok, multa lume nu arata bine, dar nu trebuie sa te transformi in filozof si sa cauti scuze. tin minte ca am cunoscut si eu cativa de genul, ba ca nu se uita la ei ca nu au bani, ca nu au nu stiu ce masina, sau nu stiu ce job, sau ca nu au vila si etc. cateodata viata e atat de simpla, femeii nu-i place de tine
2.oricum sa pui intrebarea asta pe softpedia unde o sa-ti raspunda 99% numai baieti, e (cum am mai zis) degeaba iar cele 2 fete care o sa-ti raspunda o sa fie trecute de o varsta deci nu stiu daca o sa te ajute raspunsurile

apropo, tu ce vrei sa obtii prin topicul asta? sa zicem ca unii zic ca au o parere proasta si altii o sa zica ca au o parere buna. cu ce-ti schimba asta viata?

Edited by bobitad, 22 May 2022 - 21:13.


#20
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021
pai eu as fi vrut sa aflu parerea fetelor

#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
In aceasta ecuatie cel mai mult conteaza intimitatea cuplului, zic eu. Fetele care vor doar barbati cu bani sau musai sa fie pe picioarele lor, nu pot fi decat materialiste, in iubirea neconditionata se poate intampla ca ea sa te tina pe banii ei cel putin o vreme sau sa te ajute sa iti gasesti un loc banos de munca.

In intimitatea cuplului vs parinti conteaza si locuinta. La bloc eu o vad imposibila, fara apartament separat nu merge, la o casa mai mare mai merge. Depinde si de cat de duri sunt parintii sau de ce conditii pun.

Ca nu prea se poate cu parintii, e ceva firesc, indiferent cu care parinti, ai lui sau ai ei. Dar ciudat este ca tatal meu a considerat in anii 90 ca ambele sale nurori vor locui cu el in aceeasi casa, drept urmare a construit o vila mare, cu care am ramas eu si mama dupa decesul sau in 2014.

Prima nora, a fratelui meu, nu a stat niciodata aici, cea de-a doua nu exista, inca, cel putin pana acum, poate nu va fi niciodata ca sunt eu mai ciudat si singuratic, dar never say never, acum aceea ar avea de stat doar cu mama, ea la parter, noi la etaj, unde sunt eu acum.

Jobul oricum numai in familie l-am avut, din 2008 incoace. Mie mi-ar place ca pe langa obsesia mea cu sanii mari, respectiva sa aiba si venit consistent, pentru ca cheltuielile cu o casa mare sunt si ele mari. :tomato:

#22
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

View PostSfaturiFaraTroleala, on 22 mai 2022 - 20:31, said:

daca un barbat sta c parintii
terchea berchea nu bărbat

#23
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009

View PostSfaturiFaraTroleala, on 22 mai 2022 - 21:15, said:

pai eu as fi vrut sa aflu parerea fetelor
Aabsolut sigur fetele vor avea o părere proastă... Și asta chiar din titlul topicului ;)

#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Soacra e soacra indiferent care din ele. Cine vrea sa stea cu soacra? Poate doar daca te iubeste si iti usureaza viata, nu sa o ingreuneze.

#25
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

View PostSfaturiFaraTroleala, on 22 mai 2022 - 20:51, said:

sa isi gaseacsa amandoi o chirie sau ceva
și peste două luni când te părăsește capra ce faci?

#26
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018

View PostNeaceasca85, on 22 mai 2022 - 21:17, said:

Mie mi-ar place ca pe langa obsesia mea cu sanii mari, respectiva sa aiba si venit consistent, pentru ca cheltuielile cu o casa mare sunt si ele mari. Posted Image
Adica sa contribuie si ea cu bani... in casa ta.

#27
SfaturiFaraTroleala

SfaturiFaraTroleala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 12.05.2021

View PostEMPP, on 22 mai 2022 - 21:23, said:

și peste două luni când te părăsește capra ce faci?
foarte buna intrebare

#28
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017

View PostNeaceasca85, on 22 mai 2022 - 21:17, said:

In aceasta ecuatie cel mai mult conteaza intimitatea cuplului, zic eu. Fetele care vor doar barbati cu bani sau musai sa fie pe picioarele lor, nu pot fi decat materialiste, in iubirea neconditionata se poate intampla ca ea sa te tina pe banii ei cel putin o vreme sau sa te ajute sa iti gasesti un loc banos de munca.

In intimitatea cuplului vs parinti conteaza si locuinta. La bloc eu o vad imposibila, fara apartament separat nu merge, la o casa mai mare mai merge. Depinde si de cat de duri sunt parintii sau de ce conditii pun.

Ca nu prea se poate cu parintii, e ceva firesc, indiferent cu care parinti, ai lui sau ai ei. Dar ciudat este ca tatal meu a considerat in anii 90 ca ambele sale nurori vor locui cu el in aceeasi casa, drept urmare a construit o vila mare, cu care am ramas eu si mama dupa decesul sau in 2014.

Prima nora, a fratelui meu, nu a stat niciodata aici, cea de-a doua nu exista, inca, cel putin pana acum, poate nu va fi niciodata ca sunt eu mai ciudat si singuratic, dar never say never, acum aceea ar avea de stat doar cu mama, ea la parter, noi la etaj, unde sunt eu acum.

Jobul oricum numai in familie l-am avut, din 2008 incoace. Mie mi-ar place ca pe langa obsesia mea cu sanii mari, respectiva sa aiba si venit consistent, pentru ca cheltuielile cu o casa mare sunt si ele mari. Posted Image
dar iti dai seama ce dilema o sa ai cand o sa aibe si sani si bani dar vrea panouri fotovoltaice. eu zic ca musai sa faci topic pe softpedia sa ne ceri parerea.

Edited by bobitad, 22 May 2022 - 21:24.


#29
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,219
  • Înscris: 05.06.2002

View PostNeaceasca85, on 22 mai 2022 - 21:17, said:

....Mie mi-ar place ca pe langa obsesia mea cu sanii mari, respectiva sa aiba si venit consistent, pentru ca cheltuielile cu o casa mare sunt si ele mari. Posted Image
asa tare s-a scumpit shaorma? :)

#30
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postccdsah, on 22 mai 2022 - 20:52, said:


Depinde. Maica-mea sta cu mine ca singura nu se descurca

Pai la tine e pe dos :)


#31
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017
Adica una peste alta sa te placa o fata acum e la moda ca PANA la 30 de ani deja sa ai 5-7 miliarde ca sa ai proprietatea ta , minim - nu e oarecum cas aceasta gandire ? da tu cu ce vi ? vi cu o frumusete care trece , ok, altceva ?
Unde exista dragoste nu conteaza acest aspect ca primul obiectiv, primul lucru te muti in chirie dupa amandoi pune-ti de-o parte . Partea a doua e cu povestea aceea din ...de print si vine cu toate gata.
Sunt mai multe fete decat baieti , daca Doamne fereste se intampla ceva...va fi 1 baiat la 10-20 fete clar va fi alta moda in acel moment .
Cele tinere sa se gandeasca si la aspectul ca vin ucrainiencele incoace si sa nu uitam ca sunt foarte frumoase - asta asa sa mai scad potul de la 5 miliarde . Aduc in mare masura cu moldovencele de la noi care sunt exceptie la acest capitol , nu ca in alte regiuni nu exista fete frumoase dar aici densitatea pe metru patrat e mai mare .

Edited by ldpe, 22 May 2022 - 21:39.


#32
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 18.10.2011
De suficient de multe ori, da. Nu e semn bun, de multe ori.

Dar poate ca parintii te ajuta, poate esti mai mult plecat, faci un copil si femeia il cresc impreuna cu bunicii etc. Depinde mult de calitatea oamenilor, zic eu, cat de rezonabili sunt. SIgur ca daca sunt genul de soacra-poama-acra, care iti intra in dormitor sa vada ce faci, sau in valiza, sau in haine, sau te manipuleaza  zicand ca are nu stiu ce cheltuieli inchipuite, atunci nu e OK.

#33
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,552
  • Înscris: 12.10.2005

View PostSfaturiFaraTroleala, on 22 mai 2022 - 21:11, said:

stati ca nu inteleg...
daca ai 30 de ani sau mai mult si stai cu parintii ca sa aduni bani esti ratat?
trebuia pana la varsta aia sa ai realizari financiare sau cum?

Daca pana la 30+ ani n-ai realizari financiare sau macar o cale clara si solida catre ele, cam greu sa mai faci ceva dupa. Te gandeai cumva ca banii se fac incepand cu 40 de ani, asa dintr-o data dupa ce ai tras matza de coada juma' de viata? Posted Image Toti cei pe care-i stiu si au investit ceva in viitorul lor, nu implinisera inca 30 cand s-au mutat de la parinti in chirie sau chiar si-au luat ceva al lor (cu credit, dar tot e bine). Sigur, sunt si exceptii dar intelegi care e ideea.

Ca sa iti raspund si la intrebare: da, fetele (aici nu vorbim de adolescente sau tinere "adulte" de 18-20 de ani) ci de femei 25+, in mod sigur sunt mai interesate de barbatii care nu mai stau cu parintii, e un indicativ bun ca sunt in stare sa se intretina singuri, cel putin. Aia care stau cu parintii la 30+ sunt de fapt niste pampalai care nu vor sau nu pot sa iasa din zona aia de confort.

#34
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Depinde.Cind eram foarte tinar,veneau FETILI ca mielu la oaie,cind le chemam in casa parintilor mei,unde aveam camera mea.Dar daca as fi fata,nu as accepta sa am o relatie cu unu ce locuieste cu parintii,peste 30 de ani varsta.

#35
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Depinde cati bani ai adunat :)

#36
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018
Doar copiii trăiesc cu părinții.

Dacă n-ai un loc al tău clar n-ai ce sa te încurci cu o femeie serioasa. Bine, nici ea nu te va baga în seama.

În schimb te poți distra cu astea de rand.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate