Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Brother Eroare scanare A9

Achizitie auto

Procedura Preschimbare nr verzi p...
 Copiii si obezitatea

Reglare greutate doza Unitra GS-431

Potrivire jante ?

instant sau dus electric?
 Microfon extern pentru ML/DSLR

Schimbare parbriz

Costuri achiziție garsoniera.

Pensii publice - Venit total asig...
 Solutie (lichid pulverizat) pentr...

Backup calling

Ce placa video recomandati si car...

Telecomanda cu touch triplu PNI S...

Sfaturi schimbare amortizoare Golf 7

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

autostopistul

autostopistul

New Member

• Grup: Candidate Members
Salut,

Detin un Golf 7, cod motor CXXB (1.6 TDI, 110 CP, DSG7). La doar 75K kilometri am scurgeri de ulei la 3/4 amortizoare. Mecanicul mi-a zis ca ar trebui sa schimb pe langa amortizoare si rulmenti.

Am ales asa: Pentru partea de rulmenti ce ar trebui sa aleg? Cumva:
Orice sfat e apreciat, nu sunt expert, inca doar sa imi dau seama ce componente ar trebui sa schimb.

Multumesc mult!

adisz

adisz

Targu Mures

• Grup: Senior Members
Si sa nu uiti de protectiile pentru amortizoare. Asta in eventualitatea in care nu sunt incluse, dar de regula nu sunt.

terratec

terratec

Troll hunter

• Grup: Moderators

View Postautostopistul, on 22 mai 2022 - 09:46, said:

Mecanicul mi-a zis ca ar trebui sa schimb pe langa ...
Orice sfat e apreciat, nu sunt expert, inca doar sa imi dau seama ce componente ar trebui sa schimb.

Sfatul cel mai bun este să cauţi un atelier care are şi ingineri de service. Ei spun ce trebuie schimbat, nu mecanicii.
Nu te aştepta să fie ieftin atunci când consulţi specialişti cu şcoală, ei dau soluţii mai scumpe.

Mecanicii se rezumă la înlocuit piesa care pare defectă, fără a privi întreg ansamblul din care aceasta face parte. De fapt este o tehnică de maketing a atelierelor care nu au organigrama completă, încearcă să pară ieftine prin găsirea celei mai ieftine soluţii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate