Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

HP Color LaserJet 2820 AIO

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Salut!
Am constatat ca dupa circa 1 an de neutilizare, depozitata intr-o casa nelocuita si neincalzita pe timpul iernii, nu mai functioneaza.
A dat erori de nenumarate ori, cerand instalarea cartuselor, chiar daca acestea erau toate la locul lor.
Am scos si reintrodus pe rand fiecare cartus, de mai multe ori, pana a "zis" ca e OK.
Mesaj pe display ca se incalzeste becul scannerului, chiar daca era bine mersi aprins, lumina normal.
La Demo Page o pata galbena fina, patrata, cu ceva text indescifrabil, se distinge doar hp-ul stilizat, caracteristic.
Textul este de fapt lipsa culoarii galbene, nu ceva efectiv scris.
In rest, pagina complet alba.
La Cleaning Page, mermeleste ea ceva cam 15 minute pana scoate foaia, dar la fel - niste manjeli fine galbene, in rest NIMIC.
Am inlocuit, pentru verificare, tonerul negru si magenta cu tonere NOI, originale, din setul de cartuse de rezerva pe care-l detin.
Nu s-a schimbat nimic in comportament.
Are cineva idee ce pot face s-o readuc la viata?
Sau este cineva interesat de multifunctionala? Conectica USB si RJ45(retea cu fir).
Va multumesc.

#2
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 25.10.2008
mda, cine stie ce componenta interna(placa) s-a busit. eu am tinut o imprimanta vreo 3-4 ani, nefolosita, intro camera in care iarna temperatura scadea sub inghet si inca printeaza fara probleme

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,484
  • Înscris: 30.08.2006
Deci nici macar cu toner negru nou nu printeaza text ?
Ai facut si alinierea caruselului ?

#4
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Facut TOT.
Scos cartuse, scos unitatea de imagine, sters/curatat in interior, puse toate inapoi. Canci!
Repet: am pus toner negru NOU, ORIGINAL. Pus si toner magenta NOU, ORIGINAL. Nu s-a schimbat nimic.
La comanzile de schimbare toner, pune la dispozitie CORECT tonerul afisat pe display.
Doar un patrat foarte fin, de circa 5 X 5 cm galben apare la Demo Page, cum am spus mai sus.
Anul trecut prin martie am lasat-o in stare de functionare, cu mesaj de Tonner Low la negru, dar inca printa corect text negru.

#5
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 25.08.2010
Tipul asta de imprimante au o problema cu acel carusel in care pui cartusele, pur si simplu nu se mai alineaza. In fine du-o la un service.

#6
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Io in scula asta nu mai bag bani.
Suficient ca am investit in cartuse de toner originale pe care nu am apucat sa le folosesc.
Daca cineva doreste multifunctionala, asa cum e, sa dea PM.

#7
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 25.08.2010
Daca esti din SB poate ma bag.

#8
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Bucuresti!

#9
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 25.08.2010
Tinand cont ca ai luat tonere originale, o reparatie nu costa mult, ar merita. Eu lucrand in domeniu stiu exact care e problema si nu ti-as lua mult, zic c-ar merita. Acum depinde unde o duci.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate