Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

A murit VANGELIS

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

View Postutopium, on 20 mai 2022 - 11:53, said:

Nu stiam ca a avut o trupa rock impreuna cu Demis Roussos, Aphrodite's Child
Suna bine ...
Se pare ca albumul asta de pe care e piesa de mai sus, 666, a fost destul de renumit si a influentat multi muzicieni ... unii il considera in top 10 albume de rock progresiv. Si chiar mi se pare ca suna mai bine decat multe albume de rock progresiv mult mai celebre.

Initial casa de discuri nu a vrut sa-l lanseze in formatul initial, iar pana s-au inteles in ce format sa-l lanseze, formatia deja se desfiintase ... Vangelis voia muzica progresiva/mai artistica, Demis Roussos si altii voiau sa mearga in directie mai pop.

Am gasit si secvente pe album care au fost folosite de Enigma pe MCMXC a.D., albumul lor de debut si cu cel mai mare succes. Enigma e de fapt un roman emigrat, Michael Cretu, nepot de-al violonistului Ion Voicu si var cu Madalin Voicu, iar el foloseste masiv samplingul la realizarea albumelor ... si se pare ca a folosit mai multe secvente si de pe albumul asta.

Edited by utopium, 20 May 2022 - 14:47.


#56
pcezar

pcezar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 21.08.2005
Αναπαύσου εν ειρήνη

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GOwuniIgYXM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,311
  • Înscris: 27.08.2013

View Postutopium, on 20 mai 2022 - 11:53, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3KCbqhJt16k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E într-o reclamă recentă melodia asta; știți în ce reclamă? Chiar căutam melodia asta de ceva timp.

#58
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

View Postonisifor12, on 22 mai 2022 - 21:31, said:

E într-o reclamă recentă melodia asta; știți în ce reclamă? Chiar căutam melodia asta de ceva timp.
Nu stiu in ce reclama, eu nu cred ca am auzit-o ...

#59
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,311
  • Înscris: 27.08.2013
Este la Orange sau ceva smartphone, cred.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate