Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

iPhone care mi-a fost furat

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009
Din pacate era un device cu iOS mai vechi si probabil a fost jailbreake asa: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_9MgHtufPuU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dar daca "noul proprietar" il utilizeaza in vreo retea nationala o sa fie prins destul de rapid daca Politia isi bate putin capul...

Lectie: de asta nu se cumpara iPhoane second de la indivizi care nu au actele pe ele.

#38
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Update!
Am aflat azi IMEI-ul.
Are si asta o poveste interesanta. Telefonul este cumparat nou cu toate actele, in anul 2015, de catre fiica mea dintr-un magazin Apple in Danemarca. Ea l-a folosit acolo vreo 3 ani si mi l-a pasat mie in RO. Nu mi-a dat si factura, pe care acum nu o mai gaseste. In lipsa facturii a contactat compania la care avea abonament acum 7 ani si i-a solicitat imei-ul. Culmea pentru RO, dar normal pentru DK, aceia i-au furnizat informatia pe baza unui simple intrebari trimisa prin email. Considerati ca au trecut atatia ani de cand telefonul nu mai este la ei in retea, plus ca abonamentul de atunci a fost intreupt intr-o disputa cu scantei :) pe care a avut-o fiica mea cu ei.  
In fine, IMEI-ul l-am comunicat azi politiei.
Nu-mi fac sperante sa mairecuperez telefonul. Dar nici nu a abandonez ideea atat timp cat mai pot face ceva. Politia mi-a multumit de fie are data cand l-eam mai dat cate un amanunt. Stiu ca daca nu vor rezolva chiar cazul meu, micile informatii de la.mine si de la altii, puse cap la cap de ei, pot ajuta la rezolvarea altor cazuri.

View PostXman_ghio, on 20 mai 2022 - 08:49, said:

Dar daca "noul proprietar" il utilizeaza in vreo retea nationala o sa fie prins destul de rapid daca Politia isi bate putin capul...
Lectie: de asta nu se cumpara iPhoane second de la indivizi care nu au actele pe ele.
Noul proprietar il va vinde unui alt nou proprietar care, daca politia isi bate capul suficient, va cadea victima nevinovata, pentru ca i se va “aresta” telefonul de catre politie.
[acum vreo zece ani am fost eu in pozitia victimei nevinovate, cu un telefon luat de pe olx (altfel se numea atunci)]

#39
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002
Mno, data viitoare sa il tii cu iOS-ul la zi. iOS 12 e cam vechi.

#40
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View PostNinja, on 20 mai 2022 - 22:55, said:

Mno, data viitoare sa il tii cu iOS-ul la zi. iOS 12 e cam vechi.
la iphone 6 oricum iOS12 era ultimul update. o zic pentru ca am un iphone 6

#41
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002
Intr-adevar. Credeam ca era ceva mai recent.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate