Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Misiune sub acoperire pentru statul mafiot/Corupție la nivel înalt patronata de reprezentanții statului roman

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#37
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 Costel2014, on 17 mai 2022 - 15:44, said:

... mai pune mana si tu pe o carte de istorie...
Cel mult face cornete! :D

#38
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 Costel2014, on 17 mai 2022 - 15:44, said:


r in Franta, de exemplu, exista inclusiv miscari politice care sustin chestiile astea.


Cretini sunt peste tot
Ce partide, idioții lui le Pen?

Sa condamni o națiune pentru evenimente de acum sute de ani asta e direct de spitalizare la nebuni

#39
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
Lol
Tigari
Liga mica, gen, amatori
Netherlands, Belgium overtake Spain as main gateways into Europe for cocaine
[ https://i.postimg.cc/PXJsfmjs/2022-05-17-164950.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Evident, romanasii, repede
VEDETI DE AIA NU MERITAM
PUNETI BICIU PE NOI
MERITAM

Posted Image

 garett, on 17 mai 2022 - 13:13, said:

Ceva îmi spune că fix aceleași persoane oripilate de corupție s-ar arăta la fel de oripilate de singura rezolvare reală a problemei
Nu intelegi, problemele astea se rezolva prin educatie si meritocratie.

 Flat, on 17 mai 2022 - 14:02, said:

Arată-mi palatele din spagi ale olandezilor
Si tu arata-ne avocatii/jurnalistii executati de mafie in Romania.

Fucking shit unii p-aici si daca le scuipa olandezu in ciorba zic ca poate asa e obiceiu in tarile civilizate.

Edited by shefu_de_combinat, 17 May 2022 - 15:58.


#40
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 02.09.2014

 Flat, on 17 mai 2022 - 15:47, said:

Cretini sunt peste tot
Ce partide, idioții lui le Pen?

Sa condamni o națiune pentru evenimente de acum sute de ani asta e direct de spitalizare la nebuni
Nu nu sunt aia.
Dar poti sa condamni o natiune pentru ca porturile lor (si ale belgienilor) sunt placa turnanata a intrarii drogurilor in Europa?

#41
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,147
  • Înscris: 24.11.2006

 Flat, on 17 mai 2022 - 15:47, said:

Cretini sunt peste tot
Ce partide, idioții lui le Pen?

Sa condamni o națiune pentru evenimente de acum sute de ani asta e direct de spitalizare la nebuni

Sa-ti spuna mosu' cum sta treaba? Iote pe acilisea prin Europa: cati ani au trecut de cand s-a sfarsit al doilea razboi modial? Nu-s prea multi ani, asa-i? Germania este motorul economiei Europei, cu toate astea nimeni n-a uitat ce s-a intamplat atunci. Doar un exemplu, nemtii sunt priviti de catre unii cu oarece rezerve, cand le vine bine le aduc aminte ce si cum.

Hai ca suntem offtopic, deja topicul asta a luat-o pe aratura rau!

#42
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 23.09.2005

 max_01, on 17 mai 2022 - 10:44, said:

Fata de tarile occidentale, în România, politicienii și reprezentanții agențiilor de aplicare a legii sunt în cârdășie cu traficanții de țigări, migranti ilegali și droguri.Coruptie exista peste tot în lume însă fata de Norvegia, de exemplu, în România, corupția exista la nivel înalt.

Stai ca nu-i chiar asa.

Adica vrei sa zici ca la noi de-aia exista tigari de contrabanda pentru ca autoritatile (o parte din ele) sunt in cardasie cu traficantii, nu? Si asa si este, o parte din ele sunt in cardasie.

Daca n-ar fi in cardasie, evident ca tigarile de contrabanda ar fi aproape total eradicate.

In schimb vrei sa zici ca in occident, autoritatile (sau o parte din ele), NU sunt in cardasie, dar acolo exista tigari de contrabanda pentru ca... deh, asta este, nu se poate eradica fenomenul si pace. Chiar daca autoritatile in proportie de 100% se strofoaca, nu pot, si basta. Nimeni nu-i in cardasie acolo dar la ei nu se poate stopa.

Dar la noi s-ar putea stopa daca n-ar fi in cardasie, caci vorba aia, noi daca ne punem pe treaba, suntem mai capabili decat ei. Nu? Posted Image

Edited by Phobos, 17 May 2022 - 16:19.


#43
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011
O fi spiritul civic dar privind mai adanc nici nu stiu ce ma deranjeaza mai tare: ca nu ajung banii la buget, ca se fac aia cu scula mare in mod ilicit, sau ca eu nu stiu de unde sa iau Kentul cu 12 lei...
Mai ca as fi interesat la cat de vitreg e statuletul nostru, ala al carui aparator sunt...

#44
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Bun reportajul.
In America picau capete. In Romania? Pica capete de bautura la vreo petrecere ca au auzit cum se numeste ala, ca este hotara sa plece din tara si ca sunt liberi sa isi vada de treaba lor linistiti.

Si noi? Noi nu putem face nimic ca suntem minoritat in cea ce priveste cum se voteaza.

#45
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 03.10.2014
Parca totusi in belgia , politia nu ii protejeaza pe aia care fac trafic de cocaina!

#46
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Stii cum este? Cocaina nu se vinde la piata in vazul tuturor.

Si a fost aberant raspunsul. Se duce o tipa cu filmarea si cu tigarile cumparate ilegal de contrabandisti si politia zice ca stie. Apare un tip cu o hartie, face un proces verbal si o sa ia amprente...
Pe bune? Amprente? Pai tocmai iti spusa unde se vand tigarile, cum arata si cine sunt aia care le vand si unde sunt ascunse.

#47
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 23.09.2005

 oaspetele, on 17 mai 2022 - 11:01, said:

Acuma, cred ca depinde si pe unde intra tigarile respective.

Eu nu cred ca depinde.

Caci daca ne gandim un pic, lucrurile stau asa: ei sunt in spatiul Schengen. Noi nu. Si tot le intra tigari de contrabanda.

Deci care e logica sa nu fim primiti si noi in Schengen?

Doar nu crezi ca pana sa intram noi in UE, la ei nu existau tigari de contrabanda si doar din cauza noastra exista acum. :)

 Flat, on 17 mai 2022 - 14:02, said:

Lamentări, Mioriță

Nu ba, nu se fură la fel și afară

Arată-mi palatele din spagi ale olandezilor

Nu vezi palatele pentru ca in alte tari din Europa, cum zicea chiar ieri la TV, daca ti-ai luat un Ferrari, iti bate Fiscul la usa.

Deci evident ca n-o sa vezi palatele cu turnulete. Banii sunt bagati in altceva.

#48
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Așa. Excelent. In ce?

Deci ai un sistem care te împiedică să cheltui banii furați, și tu îmi zici ca se fură. Își ia contrabandistul apartamente in Rusia, ce își ia? Șampanie cu roaba?


Ia și vezi fluxurile
Suntem cap de tabel.

Attached Files



#49
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 23.09.2005
Crezi ca paradisurile fiscale au fost inventate de oligarhii romani?

#50
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Îți dai seama că vorbești cu Flat, da? :D

#51
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,687
  • Înscris: 09.05.2008

 Flat, on 18 mai 2022 - 07:30, said:

Deci ai un sistem care te împiedică să cheltui banii furați, și tu îmi zici ca se fură. Își ia contrabandistul apartamente in Rusia, ce își ia? Șampanie cu roaba?
bitcoini, actiuni la tesla, teren pe marte si alte magarii de fraierit fraieri.

#52
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,111
  • Înscris: 04.08.2007

 Phobos, on 18 mai 2022 - 07:35, said:

Crezi ca paradisurile fiscale au fost inventate de oligarhii romani?
Nu exista.
Vesticii care fac contrabanda donează toți banii către acțiuni caritabile. O letcaie nu cheltuie, sa nu bata la ochi.
Contrabanda, trafic de droguri și tot ce e în spectrul asta infracțional fac doar ca hobby, din plictiseala.

 futurist, on 18 mai 2022 - 07:37, said:


bitcoini, actiuni la tesla, teren pe marte si alte magarii de fraierit fraieri.
La moda acum e meta.

Edited by remvirg, 18 May 2022 - 08:00.


#53
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005

 Flat, on 17 mai 2022 - 15:47, said:

[...]Sa condamni o națiune pentru evenimente de acum sute de ani asta e direct de spitalizare la nebuni


Adica din cele spuse de tine reiese ca peste 100 de ani nu mai condamni pe nimeni pentru holocaust?

#54
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Nu am zis că nu există, am întrebat ce viloace și bemweuri își iau contrabandiștii și vameșii olandezi

Voi nu realizați diferența. La aia trec droguri ascunse că nu le găsesc ei. La noi trec țigări pentru că poliția e coruptă

Or avea și ei 2 polițiști corupți din 1000. La noi sunt 2 polițiști cinstiți din 1000. Deci au dreptate cu Schengen.

Una e sa încerci să faci ceva și să îți mai scape, alta e să ajuți infractorii și să participi activ la furt

 diaconuliviu, on 18 mai 2022 - 08:03, said:




Adica din cele spuse de tine reiese ca peste 100 de ani nu mai condamni pe nimeni pentru holocaust?

Evident

Ultimii naziști condamnați? a fost un moșulică de 100 de ani ce era paznic la lagăr. Au murit toți, pe cine sa mai condamni

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate