Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Recomandare monitor cu tuner TV

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 20.08.2016
Salutare,

Am rugamintea de a-mi recomanda un monitor cu tv tuner.
Monitorul va fi folosit 9 ore/zi ca si monitor office si dupa terminarea programului de lucru sa poata fi folosit ca si TV.

Dimensiune: 24" sau 27"
Rezolutie 1920x1080 sau 2560x1440
Buget: nelimitat, e pentru sefa mea si are bani!

#2
STEFAN20152019

STEFAN20152019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 15.09.2021

View Postsgn30, on 17 mai 2022 - 07:29, said:

Salutare,

Am rugamintea de a-mi recomanda un monitor cu tv tuner.
Monitorul va fi folosit 9 ore/zi ca si monitor office si dupa terminarea programului de lucru sa poata fi folosit ca si TV.

Dimensiune: 24" sau 27"
Rezolutie 1920x1080 sau 2560x1440
Buget: nelimitat, e pentru sefa mea si are bani!
Recomand Televizor Philips 24PFS5505/12, 60 cm, Full HD, Costa 1000 de lei pe eMag eu l-am cumparat anul trecut, si am dat 700 lei Sunt foarte multumit! Are doua intrari HDMI, o intrare VGA si audio in Jack 3.5 mm (audio pentru VGA). Daca conectezi prin HDMI trebuie sa intri in setari si sa activezi PC Mode. Nu are scart sau RCA daca folosesti un dvd player sau o consola mai veche de jocuri Are doua tunere unul pentru cablu si al doilea pentru satelit, intrare pentru modul CI+ ca sa poti vedea canalele codate.

#3
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,896
  • Înscris: 16.03.2007
Orice monitor care sa se incadreze in diagonala si rezolutia dorita, cu port HDMI si difuzoare incorporate + decodor de la furnizorul de servicii tv. Decodorul se va conecta la portul HDMI al monitorului. Va avea telecomanda pentru decodor. Monitorul se va conecta pe orice alt port integrat la PC (DVI, Display port).

Pentru FHD, ar merge https://www.emag.ro/.../pd/DJ195DBBM/?

Pentru 4k, 144 Hz, 28", ar merge https://www.emag.ro/.../pd/D6L6QPMBM/?

Cand doreste TV, comuta sursa semnalului pe HDMI. Cand doreste monitor, comuta sursa semnalului pe portul ales pentru conectarea la PC.

#4
STEFAN20152019

STEFAN20152019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 15.09.2021

View Postcris2d2, on 17 mai 2022 - 09:50, said:

Orice monitor care sa se incadreze in diagonala si rezolutia dorita, cu port HDMI si difuzoare incorporate + decodor de la furnizorul de servicii tv. Decodorul se va conecta la portul HDMI al monitorului. Va avea telecomanda pentru decodor. Monitorul se va conecta pe orice alt port integrat la PC (DVI, Display port).

Pentru FHD, ar merge https://www.emag.ro/.../pd/DJ195DBBM/?

Pentru 4k, 144 Hz, 28", ar merge https://www.emag.ro/.../pd/D6L6QPMBM/?

Cand doreste TV, comuta sursa semnalului pe HDMI. Cand doreste monitor, comuta sursa semnalului pe portul ales pentru conectarea la PC.
Ideea este buna. In 2015 am cumparat un monitor Philips Full HD de 24 inchi cu doua intrari HDMI La portul 1 am conectat laptopul si la portul 2 decodorul de la UPC, mai tarziu am cumparat un HDMI Switch cu 3 intrari ca sa pot conecta  decodorul UPC si consola PS3. La partea de sunet nu imi placea cum se auzea la filme si seriale era OK dar la muzica nu recomandam, in final am conectat boxe de calculator. Cel mai bine este un Monitor cu Tuner TV.

Edited by STEFAN20152019, 17 May 2022 - 10:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate