Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Eurovision 2023, Liverpool, Anglia, Sâmbătă, 13.05.2023: Suedia a câștigat finala Eurovision 2023. Loreen, a mai câștigat EuroVision în anul 2012.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
447 replies to this topic

#73
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Loreen, câștigătoarea ediției din 2012, va reprezenta din nou Suedia la Eurovision cu piesa "Tattoo".

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h6x-TKgYM9k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cipry7, 11 March 2023 - 23:40.


#74
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Suedia mereu a avut piese top... Aproape an de an sunt acolo, top 3-5... Nu știu, poate ar trebui ca și TVR-ul să arunce un ochi peste procesul lor de selecție și echipa care se ocupă de selecția lor națională, că sigur fac ceva al'naibii de bine. Schimb de experiență, dacă vreți. Exemplu de "așa da" în persoana suedezilor și de "așa nu", aici la Balcaniadă...

Edited by Vlad_22, 12 March 2023 - 02:16.


#75
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Nu ne putem compara cu suedezii și aici nu numai TVR-ul este de vină. Selecția națională a suedezilor este un adevărat eveniment național la ei care rupe audiențele și care adună foarte multe piese înscrise. Anul acesta au fost peste 2800 din care a fost aleasă piesa lui Loreen. La noi abia am strâns 84 de piese înscrise, iar niciun artist cât de cât celebru de la noi nu a binevoit să participe și asta spune multe.
Trebuie regândită cumva selecția noastră astfel încât și interesul să crească (atât al publicului, cât și al participanților) sau să se renunțe de tot la ea și să aleagă TVR-ul un reprezentant (cum a făcut Franța anul acesta și multe alte țări), dar continuând așa nu vom avea prea curând rezultate notabile.

Edited by Cipry7, 12 March 2023 - 07:39.


#76
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,829
  • Înscris: 11.01.2006
Franta si alte tari au renuntat la selectiile nationale EUROVISION din cauza saraciei ,pentru economisirea de bani!
Nu recomand .
Selectiile nationale sunt adevarate spectacole,reprezinta un eveniment unic al unei televiziuni in anul res[pectiv!
Este un show exclusiv,aflat sub apanajul tv publice ,bine in Romania are audienta mica ,dar nu din cauza concursului,ci din cauza TVR-ului care nu mai face audienta !

#77
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007
In acest an cred ca Suedia va castiga. Piesa e foarte buna.
Romania nu va prinde nici macar finala.

#78
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,829
  • Înscris: 11.01.2006
Pe mine nu m-a incantat.Este in stilul celei din 2012 a aceleasi LOREEN.
A mers odata,va mai merge si a doua oara?

Edited by CABLE MAN, 14 March 2023 - 10:55.


#79
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Deocamdată Suedia e mare favorită la câștigarea concursului din acest an, urmată de Finlanda și (surpriză...) Ucraina. Eu cred că Loreen va câștiga din nou, fără emoții, la fel ca în 2012. Piesa e o capodoperă și nu are cine să o bată. De Finlanda sunt surprins că e atât de sus, inițial am crezut că e un joke-entry, dar parcă nu e așa rău. La Germania mă aștept să fie sus pentru că întotdeauna rock-ul a prins bine.

#80
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007
Mie imi place si piesa Israelulului din acest an.
Nu pot sa nu remarc ca in topul favoritelor, Romania e pe penultimul loc.  36 din 37. Un loc binemeritat de altfel...
Daca ar fi participat 1000 de piese tot pe ultimul loc ne clasam fiindca piesa e o mizerie sinistra.

#81
Lucian_Hodoboc

Lucian_Hodoboc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.01.2019

View PostDanyHiker, on 15 martie 2023 - 10:18, said:

Nu pot sa nu remarc ca in topul favoritelor, Romania e pe penultimul loc.  36 din 37. Un loc binemeritat de altfel...
Daca ar fi participat 1000 de piese tot pe ultimul loc ne clasam fiindca piesa e o mizerie sinistra.
Unde ai văzut penultimul? E ultimul aici: https://eurovisionwo...odds/eurovision

#82
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nu pot sa-mi explic cum au putut romanii sa voteze MIZERIA aia.
Suedia, da. Cam e favorita.

#83
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,328
  • Înscris: 15.07.2003
Romanii care au votat, au votat ca aia le-a placut. Sau tipul a avut multi prieteni/colegi care au facut campanie pentru el si aia l-au votat. Sau poate a dat cateva mii de euro pe cartele de telefon si alte mii pe niste boti pe net care au votat. Cine vrea sa castige altcineva, sa faca bine sa se uite la emisiune/voteze. Cam ca la orice proces electoral.
Altfel, si unii parizieni au fost comozi si nu s-au dus la referendumul pentru interzicerea sau nu a trotinetelor de inchiriat, si acum plang ca le vor scoate.
Implicare, propaganda, voturi, voturi, voturi......

#84
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,051
  • Înscris: 31.08.2006

View PostDanyHiker, on 15 martie 2023 - 10:18, said:

Nu pot sa nu remarc ca in topul favoritelor, Romania e pe penultimul loc.  36 din 37. Un loc binemeritat de altfel...
Daca ar fi participat 1000 de piese tot pe ultimul loc ne clasam fiindca piesa e o mizerie sinistra.

  Pai, uite, aici, soc si groaza (mai ales, groaza) la ceremonia de deschidere a Eurovision:

"Theodor Andrei, reprezentantul Romaniei la „Eurovision 2023”, a șocat cu apariția sa la Ceremonia „Turquoise Carpet”

SURSA

Mai vrei ? Ia, uite:

"Piesa lui Theodor Andrei, care va reprezenta România la Eurovision, desființată într-o emisiune din Norvegia: „E cea mai proastă combinație”

SURSA

Edited by fansat, 09 May 2023 - 11:04.


#85
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Cred că ne-am împăcat cu ideea că va fi cea mai slabă reprezentație a României din toată istoria participărilor noastre la Eurovision. Până acum recordul negativ era deținut de Ester Peony care a ocupat locul 13 din 18 în semifinala din 2019.
Să ne bucurăm de restul show-ului, diseară fiind prima semifinală. Posted Image

Edited by Cipry7, 09 May 2023 - 11:59.


#86
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 01.08.2006
"Reprezentantul" Romaniei are genul ala de moaca pe care cand o vezi iti vine sa-l iei la suturi in fund pe detinatorul ei.

#87
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Să nu ne pripim, promovează "diversitatea" reprezentantul nostru și de ceva ani, mai mult asta se caută. Să nu avem surprize la o clasare printre primii 3-5... glumesc.

Edited by Vlad_22, 09 May 2023 - 12:51.


#88
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Categoric, cea mai proasta piesa trimisa de Romania. Of all time.

#89
thelostlover

thelostlover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 14.09.2004
utlimul loc, e deja pe podium,adica sub el
cu asa prestatie sigur,asa va ramane in istorie........

https://eurovisionwo...odds/eurovision

Edited by thelostlover, 09 May 2023 - 13:45.


#90
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Suedia sau Franța, zic eu. Bine, suedezii an de an se lupta cel puțin la top 3, deci nu e vreo surpriză.

Ce să-i faci, asta e când ai oameni capabili și cu competențe și ureche muzicală și alegi meritoriu un reprezentant, nu în funcție de diverse interese, pile etc. Se aude, TVR?!

Edited by Vlad_22, 09 May 2023 - 15:21.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate