Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Reducere perioada suspendare permis 2022

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#73
don_john

don_john

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.07.2022

View PostBodyAction19, on 19 iunie 2022 - 18:14, said:

Salutare, cumva ai semnat procesul verbal de contraventie ? Ai oferit mentiuni cum ca nu esti de acord cu cele scrise in PV ? Daca nu ai semnat sau daca ai semnat insa ai facut mentiuni cum ca nu esti de acord cu cele mentionate in PV, ai ceva sanse de castig.

Stima !



Am recuperat permisul deoarece am depus la Tribunal cerere de anulare act administrativ, impreuna cu cerere de suspendare executare act admnistrativ.

Ramane sa vad cand se va judeca cererea de anulare; din ce mi-au zis cei de la BPR Bucuresti, in astfel de situatii (adica contraventie savarsita inaintea modificarii legislatiei), Politia a pierdut intotdeauna.

Buna! Intr-o situatie similara este si sotul meu. A depus contestatie nu pentru ca nu si-a asumat fapta, ci pentru ca nu am crezut niciunul ca s-au depasit surplusul de 50 km/h. Am cerut inregistrarile si aparent asa a fost situatia. In momentul de fata vrea sa predea permisul, insa se loveste de acelasi vid legislativ. Nu putem scoate din context articole din lege si incertitudinea asta ne zapaceste. Facem naveta pentru serviciu si vrem macar sa stim cum ne organizam. Tu cum ai procedat? Multumesc.

#74
Alexr92

Alexr92

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.10.2022
Salut,

Ce ai rezolvat pana la urma?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate