Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Motorola edge 30

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#19
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,688
  • Înscris: 26.02.2008
De la Armour mi-au spus ca folii e posibil sa fie disponibile la sfarsitul saptamanii viitoare. Pentru un timp e buna si husa din cutie. Oricum cu husa nu mai e valabila reclama aia cu cel mai subtire telefon ;)

Edited by edri, 19 May 2022 - 19:40.


#20
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,688
  • Înscris: 26.02.2008
Au inceput sa apara folii la emag  https://www.emag.ro/...ication-section

#21
dikar

dikar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.04.2011
Singurul lucru care ma deranjeaza la el, este cum se simte vibratia carcasei cand il tin in mana si ascult ceva chiar si cu volumul la 30%. Mai mult pentru chestia asta as vrea o carcasa mai zdravana poate mai acopera din vibratie, ca altfel carcasa din cutie este foarte ok. Carcase nu cred ca o sa apara prea curand si oricum, cand o sa apara o sa fie 3-4 modele dintre care 7 cu floricele ca la edge 20 care este aparut de un an jumate. Nu mai sunt adeptul foliei de cativa ani. Stau 2 ani cu o folie care se simte aiurea la deget si ii ia din calitatea ecranului indiferent cat de "calitativa" este, ca atunci cand o sa-l las pe dreapta sa spun, bai ce ecran fara nici o zgarietura.

#22
dikar

dikar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.04.2011
După ultimul update degeaba dazactivez ecran interactiv, că după restart îl activează iar.

#23
hyperion25

hyperion25

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.05.2022
Deci, o gasit careva, pe undeva, carcase pentru modelul asta?:))

#24
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,091
  • Înscris: 29.06.2005
Inca nu. Se foloseste cea din pachet pana apar.

#25
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,688
  • Înscris: 26.02.2008
Incepand de azi, am folie Armour pe ecran. Probabil ca au introdus codul in aplicatie pentru toti cei care aplica astfel de folii.

Edited by edri, 30 May 2022 - 15:17.


#26
oz23

oz23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.10.2005

View Postedri, on 30 mai 2022 - 15:16, said:

Incepand de azi, am folie Armour pe ecran. Probabil ca au introdus codul in aplicatie pentru toti cei care aplica astfel de folii.

Începând de azi am descoperit deja 2 zgârieturi pe ecran...nu știu de unde, buzunar separat fără altceva lângă tel.
Unde ai pus folia?

#27
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,688
  • Înscris: 26.02.2008
Tocmai de aceea am evitat sa-l folosesc uzual inainte de a avea o folie pe ecran. Este enervant ca din cand in cand sa tot vezi zgarieturile alea, mai ales daca telefonul este nou.

Eu am pus folia la un service de telefoane, care avea si echipamentul acela care "taie" folia in functie de telefon. Probabil depinde si de localitate daca exista sau nu astfel de service-uri. Am vazut si prin mall-uri standuri de astea unde se vand folii, huse, etc., uni aveau altii nu posibilitatea de a taia folia dupa tipul telefonului.

Ce iimi lipseste fata de telefonul precedent (Nokia), este ca inainte de activarea ecranului, nu se vad notificarile mai detaliat. De exemplu pentru e-mailuri la Nokia vedeam cine a trimis e-mailul, ceva text si din titlu. La Motorola vad numai simbolul de e-mail, ca a aparut unul nou, dar nimic despre continutul acestuia.  Este vreo setare care trebuie activata, sau asta e, ramane asa?

#28
willychilly

willychilly

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.11.2020

View Postedri, on 31 mai 2022 - 08:59, said:

Ce iimi lipseste fata de telefonul precedent (Nokia), este ca inainte de activarea ecranului, nu se vad notificarile mai detaliat. De exemplu pentru e-mailuri la Nokia vedeam cine a trimis e-mailul, ceva text si din titlu. La Motorola vad numai simbolul de e-mail, ca a aparut unul nou, dar nimic despre continutul acestuia.  Este vreo setare care trebuie activata, sau asta e, ramane asa?
Nu am Edge 30, dar Motorola are soft foarte uniform cam pe toate modelele, asa ca iti spun cum este la g100: trebuie sa intri in setari -> notificari, iar acolo sa activezi optiunea Sensitive notifications (nu stiu exact cum este tradusa in romana, in caz ca nu ai meniul in engleza, dar nu ar trebui sa fie prea greu de gasit). Odata activata optiunea, in momentul in care primesti o notificare (mail, mesaj etc.), apasa lung pe simbolul respectiv si iti va arata detalii, plus niste optiuni rapide de raspuns/ignorare (cu care poti interactiona glisand degetul spre ele).

#29
oz23

oz23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.10.2005
In urma cu o săptămână am întrebat într-un mall la un service care avea mini plotter pt folii, după ce a căutat câteva minute a spus că încă nu a făcut chinezul update-ul și nu știa cât mai durează. O să mai încerc zilele astea.
Legat de notificări pe lockscreen, exista o setare...in notifications activezi sensitive notifications iar pe lockscreen apeși pe notificarea care te interesează și îți afișează conținutul.

#30
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,688
  • Înscris: 26.02.2008

 oz23, on 31 mai 2022 - 09:24, said:

...nu știa cât mai durează. O să mai încerc zilele astea.

Luni a fost prima zi in care au avut disponibile codurile pentru foliile Edge30 si G82.

Legat de notificari, Sensitive era activat by default, nu stiam ca trebuie sa apas pe simboluri Posted Image  Preferam implementarea Nokia, altfel telefonul se misca foarte bine, bateria tine destul, se incarca repede (asta nu stiu daca e un lucru bun pentru durata de viata a bateriei), convorbirile se aud foarte bine, clar, m-a surprins si calitatea sunetului stereo in telefon (pentru ce se poate implementa pe un telefon).

Edited by edri, 01 June 2022 - 07:18.


#31
oz23

oz23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.10.2005
Am pus și eu folia asta azi, armour silicon, dar nu cred că rezist mult cu ea, are o granulație extrema, strica toată frumusețea display-ului. Am mai avut folie de silicon, știam de problema asta dar parca niciodată nu a fost chiar așa.
Așa e și la tine sau am nimerit eu ceva foarte prost?

#32
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,688
  • Înscris: 26.02.2008

 oz23, on 01 iunie 2022 - 19:59, said:

Am pus și eu folia asta azi, armour silicon, dar nu cred că rezist mult cu ea, are o granulație extrema, strica toată frumusețea display-ului. Am mai avut folie de silicon, știam de problema asta dar parca niciodată nu a fost chiar așa.
Așa e și la tine sau am nimerit eu ceva foarte prost?

Am optat pentru varianta ultra, celelalte nu mi se pareau acceptabile.

Attached File  armour.jpg   123.16K   87 downloads

#33
oz23

oz23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.10.2005
Unde am nimerit eu din întâmplare, nu aveau decât o singură variantă...o să mai caut.

#34
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,688
  • Înscris: 26.02.2008
Unde am fost eu aveau premium si ultra, dar le spuneau mata si lucioasa.

#35
dikar

dikar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.04.2011
Este prima dată când mi se întâmplă. Din 3 colegi la muncă 2 îmi deschid telefonul cu amprenta.

#36
valito62

valito62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 20.01.2007
Incearca sa scanezi amprenta de la acelasi deget de 2 sau 3 ori, S-ar putea sa rezolve problema

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate