Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

DJI Mini 3 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Nu-i adevarat. Cand faci o afirmatie o faci ca sa dai guide lines. Nu trebuie sa educi audienta cu informatie suplimentara.

Depinde de fiecare sa se informeze si sa filtreze.

Deci legislatia zice ca in bucuresti dai de dracu si de tasu daca nu ai aviz mapn sa zbori. Daca nu ma credeti este fix, dar fix problema voastra. Eu nu sunt dator sa demonstrez nimic.

#20
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Tu spui că așa e legislația și când îți cere lumea articolul de lege îi trimiți "fuguța" la plimbare.
Ești un troll penibil

#21
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007

 Nenea Zap, on 11 mai 2022 - 13:45, said:

Tu spui că așa e legislația și când îți cere lumea articolul de lege îi trimiți "fuguța" la plimbare.
Ești un troll penibil

Meriti toate like-urile din lume!!!

#22
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020

 abac, on 11 mai 2022 - 12:53, said:

Nu-i adevarat. Cand faci o afirmatie o faci ca sa dai guide lines.
Asa ii zice la fakenews mai nou, guaidlain ?

#23
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Retrag.

Zburati in Bucuresti fara nicio grija. Nu va prinde nimeni si nici amenda nu luati.

Mult succes :)

#24
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,573
  • Înscris: 14.08.2007

 abac, on 11 mai 2022 - 11:24, said:

Idem. Ce zice AACR si ce zice MAPN sunt chestii complet diferite. Trebuie aviz foto-video MAPN. Nu ai aviz, esti candidat sigur la 15k de lei amenda (3000 de euro rotund).
DJI au introduse pe hartile lor zonele de restrictii ale MAPN si nu te lasa sa zbori pe acolo. Eu inteleg ca tu stii pe cineva care si-a ridicat drona pe langa o unitate militara si a luat amenda, cu DJI-urile nu poti face asta pentru ca pur si simplu nu vrea sa zboare pe acolo.

#25
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Uite asa arata harta fly safe DJI. Practic poti zbura oriunde cu exceptia zonelor albastre (pe care le poti dezactiva manual din aplicatia DJI pe proprie raspundere).
Attached File  dji bucharest.jpg   612.02K   33 downloads
Deci mult succes cu zburatul in Bucuresti pe unde te lasa drona sa zbori. Sustin.

Edited by abac, 12 May 2022 - 07:38.


#26
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,573
  • Înscris: 14.08.2007

 abac, on 12 mai 2022 - 07:37, said:

Uite asa arata harta fly safe DJI. Practic poti zbura oriunde cu exceptia zonelor albastre (pe care le poti dezactiva manual din aplicatia DJI pe proprie raspundere).
Eu nu vad de unde sa le dezactivez, pot aplica pentru un Unlock License/Autorizare de zbor (in zonele cu restrictii mai mici), adica sa-mi anunt zborul, sa dezactivez zonele cu restrictii nu vad de unde.

#27
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Din contul DJI de pe PC.

Nu merge din aplicatie sau browser de pe telefon.

#28
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Mine imi vine drona Mini 3 Pro.

999 de euro drona cu controlerul cu ecran integrat si 139 de euro DJI care refresh pe 2 ani (3 inlocuiri pentru accident).

Initial am vrut sa cumpar pachetul  fly more din Canada cu bateriile extinse care imping drona peste 250 de grame, dar inteleg ca nu sunt disponibile nici pentru vanzare dar nici pentru utilizare in Europa. Drona va refuza sa decoleze cu bateriile extinse in Europa.

Edited by abac, 18 May 2022 - 08:12.


#29
roberthotean

roberthotean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.06.2008

 abac, on 18 mai 2022 - 08:10, said:

Mine imi vine drona Mini 3 Pro.

999 de euro drona cu controlerul cu ecran integrat si 139 de euro DJI care refresh pe 2 ani (3 inlocuiri pentru accident).

Initial am vrut sa cumpar pachetul  fly more din Canada cu bateriile extinse care imping drona peste 250 de grame, dar inteleg ca nu sunt disponibile nici pentru vanzare dar nici pentru utilizare in Europa. Drona va refuza sa decoleze cu bateriile extinse in Europa.

De unde ti-ai comandat-o? Eu am precomanda la emag dar pana acum nu m-au anuntat nimic

#30
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
De pe site de la DJI.

Nu, nu din Romania.

Edited by abac, 18 May 2022 - 16:53.


#31
roberthotean

roberthotean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.06.2008
In sfarsit mi-a ajuns si mie drona (dji mini 3) de la emag, am reusit sa o inregistrez insa nu inainte de a ma inregistra ca operator UAS(20 euro). Cei care aveti drone ce incarcator de perete folositi?

#32
SOvidiuC

SOvidiuC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 27.09.2007
La ce preț ai găsit-o? Eu nu am văzut-o nicăieri pe stoc... Așteptăm impresii

#33
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018

 roberthotean, on 27 mai 2022 - 15:00, said:

In sfarsit mi-a ajuns si mie drona (dji mini 3) de la emag, am reusit sa o inregistrez insa nu inainte de a ma inregistra ca operator UAS(20 euro). Cei care aveti drone ce incarcator de perete folositi?

USB c de 65W marca Ugreen

#34
roberthotean

roberthotean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.06.2008

 SOvidiuC, on 28 mai 2022 - 20:25, said:

La ce preț ai găsit-o? Eu nu am văzut-o nicăieri pe stoc... Așteptăm impresii

Am luat-o cu 5199 ron de la emag, cat despre drona inca nu am apucat sa ii testez capacitatile, am ridicat-o in aer doar pt 5 minute(fiind intr-o zona restrictionata a trebuit sa cer aviz), fiind prima mea drona nu prea am cu ce sa compar insa prima impresie este una buna.

Edited by roberthotean, 30 May 2022 - 16:23.


#35
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Pai alea 5 minute ai ridicat-o fara aviz? Vezi ca te halesc securistii daca te detecteaza cu Aeroscope. Iti vine amenda direct acasa in plic ca iti vad numarul de serie de la drona si daca o ai inregistrata cu AAC aia e, te gasesc in 30 de secunde.

#36
roberthotean

roberthotean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.06.2008

 abac, on 30 mai 2022 - 16:55, said:

Pai alea 5 minute ai ridicat-o fara aviz? Vezi ca te halesc securistii daca te detecteaza cu Aeroscope. Iti vine amenda direct acasa in plic ca iti vad numarul de serie de la drona si daca o ai inregistrata cu AAC aia e, te gasesc in 30 de secunde.

Nu am ridicat-o fara aviz, mai intai am inregistrat drona si apoi am cerut aviz de survol, avizul mi-a fost dat foarte repede si usor(in 5 minute pe email), mai greu a fost sa completez anexele cu coordonatele gps ale locatiei pt care cerusem permisiune.

Edited by roberthotean, 30 May 2022 - 18:59.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate