Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Card EDENRed Vacanta Booking

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021
Buna ziua,

Am o intrebare pentru detinatorii de informatii cu privire la cardurile de vacanta Edenred.
Detin un astfel e card, are statusul activ. Am incercat sa platesc o rezervare pe Booking.com cu acest card si tranzactia nu e acceptata. Cei de la relatii clienti Edenred mi-au explicat ca booking nu are conturi RO si Edenred Vacanta nu paote fi folosit decat pe plati catre destinatari romani.

Intrebarea mea este, exista vreo posibilitate a de a plati cu acest card in avans o rezervare (poate filosind alt site, daca stiti, in afara de booking.com)?

Ma intereseaza ceva pentru un oras din Romania, deci nimic strain.

V amultumesc.

#2
themis

themis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.04.2011
Nu mai folositi intermediari, luati direct legatura cu hotelul dorit, va vor spune daca accepta cardul si conditiile de plata. Am constatat in ultimul timp ca, pe site-urile proprii, hotelurile ofera preturi mai bune decat pe booking, asa ca, la ultimele rezervari, am folosit booking pentru cautari dar intotdeauna am comparat si cu ce ofera direct hotelul respectiv.

#3
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Poti plati ori printr-o/la agentie de turism (la POS) ori daca respectivul hotel are posibilitatea de plata online si un contract cu Edenred pentru a putea deconta respectivele tranzactii - sau daca respectivii au POS cu preautorizare. Cel mai simplu vad facand asta printr-o agentie din localitatea ta.

#4
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Travelminit

#5
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021

 dreaQ, on 10 mai 2022 - 17:32, said:

Poti plati ori printr-o/la agentie de turism (la POS) ori daca respectivul hotel are posibilitatea de plata online si un contract cu Edenred pentru a putea deconta respectivele tranzactii - sau daca respectivii au POS cu preautorizare. Cel mai simplu vad facand asta printr-o agentie din localitatea ta.
si unde pot cauta o agentie de turism care sa imi ofere o cazare in Focsani de exemplu? Se poate rezolva mergand la o agentie si intreband asta?

#6
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 batman90, on 10 mai 2022 - 17:37, said:

si unde pot cauta o agentie de turism care sa imi ofere o cazare in Focsani de exemplu? Se poate rezolva mergand la o agentie si intreband asta?

De ce agentie? Vezi ce hoteluri sunt in Focsani si suna direct la ele.

#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
DirectBooking.ro
https://www.directbo...de-vacanta.aspx

Vacanta placuta Posted Image

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
https://www.edenred....ed-vacanta-card

#9
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021

 Naijax, on 10 mai 2022 - 17:43, said:

DirectBooking.ro
https://www.directbo...de-vacanta.aspx

Vacanta placuta Posted Image
multumesc frumos

 nicu131, on 10 mai 2022 - 17:36, said:

Travelminit
multumesc frumos

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,320
  • Înscris: 01.12.2001
Din aplicația pe telefon poți alege tipul cardului și vezi exact cine îl acceptă.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate