Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Laptop foarte cald în stand-by

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 27.06.2009
Deschizi un CMD si scrii asa: powercfg -devicequery wake_armed
O sa vezi toate device-urile care pot sa trezeasca din sleep. Apoi mergi in device manager, cauti acolo device-urile din lista si la properties in tab-ul de power management dezactivezi optiunea "allow this device to wake this computer". Dai un restart, mai verifici o data cu comanda initiala sa nu mai aia niciun device pe lista.
Daca nu se rezolva asa e putin mai complicat, de cativa ani windows-ul a inceput sa faca wake la device-uri pentru update-uri sau scanari de antivirus. In cazul asta poti vedea exact ce a facut wake cu comanda: powercfg /sleepstudy

#20
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
Cred că acel S0 funcționează un pic altfel. Asta îmi dă la devicequery:

Attached Files



#21
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
Problem solved:

Mi-am facut timp sa vitesc log-urile din event viewer. Dupa ce am incercat hybernate din linie de comanda, imi dadea eroarea -error 31 a device attached to the system is not functioning.
Apoi, in event viewer am gasit, referitor la ecelasi event -"The system could not sucessfully load the crash dump driver." Apoi, in linia imediat urmatoare Deep Freeze citeste ceva de pe ssd. De unde am inceput sa suspectez deep freeze-ul ca nu lasa sistemul sa intre nici in sleep, nici in hybernate.
Dezinstalat Deep Freeze, acuma merge totul perfect.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate