Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Îngrijirea parului!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Osutademiidevieti

Osutademiidevieti

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.05.2022
Buna seara. Folosesc șamponul Vegan Soul cu ulei de avocado de la Kallos doar ca mi se ingrasa parul foarte repede. Știe cineva vreo tinctura/ produs naturist sau balsam/ masca de par care este buna pentru a impiedica acest fenomen. Prefer o recomandare de produs naturist, pana în 40 de lei. Am parul lung dar nu vreau sa-mi schimb șamponul. Va rog sa ma ajutați. Mersi!

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
daca problema a parut dupa utilizarea acestuia, eu zic sa schimbi samponul

acum mai multi ani foloseam si eu samponul de la kallos, era pt par gras, in schimb imi facea un par tare a 2-a zi de parca aveam sarma in cap. il ataca efectiv

am vb si la magazinul de naturiste de unde il luasem si mi-a zis ca se stie de problema, ca nu la toti se impaca cu parul si nu e ceva care sa stii dinainte. am renuntat la el

asa ca sfatul meu este sa nu mai maltratezi scalpul si sa schimbi samponul daca vezi ca are "reactii adverse". scalpul face exces de sebum pt a scapa de ceea ce-l ataca, in cazul tau, exact samponul

#3
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
Poți încerca pudra de amla sau henna neutra.
Tenul cum îți este, uscat, normal, mixt sau gras? Cât de des îți dai/stai cu mana în par?
Folosește și un supliment alimentar pe baza de seleniu și zinc, ajuta la reglarea secreției de sebum.


#4
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
spalati parii cu sampoane acuma? :)

#5
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostOsutademiidevieti, on 08 mai 2022 - 18:15, said:

Buna seara. Folosesc șamponul Vegan Soul cu ulei de avocado de la Kallos doar ca mi se ingrasa parul foarte repede.......dar nu vreau sa-mi schimb șamponul.
Pai samponul ala exact asta face , ingrasa si hraneste parul ''deteriorat si uscat'' ! Si cam asta face orice sampon cu uleiuri in compozitie .
Trebuia sa incepi cu ce tip de par ai si ce doresti de la sampoane , volum...protectia parului vopsit...etc. .
Daca ai intr-adevar par uscat si deteriorat si nu vrei sa schimbi samponul trebuie sa il alternezi cu altul care nu este nutritiv , de exemplu unul pentru par gras .

#6
Spoki

Spoki

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.01.2022
Eu am un par gras si ori ce sampon as folosi se ingrasa in 2 zile asa ca m-am resemnat si nu mai caut un sampon minune. Aum folosesc de la olaplex pentru ca mi-am decolorat parul si l-am cam ars. Din cand in cant mai aplic si sampon uscat de la Batist.

#7
Evening_light

Evening_light

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.11.2022
Buna,

Cunoasteti o varianta mai accesibila la olaplex? Ma intereseaza pentru tratament nr. 1 si 2. Preturile din Ro sunt maricele, iar comanda de pe Amazon presupune ceva taxe.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate