Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Intrebari legate de ONT-ul ZTE ZXHN F618V2 de la Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

reemkon

reemkon

New Member

• Grup: Candidate Members
Salutare,

Recent cei de la Digi au venit si au pus noul ONT ZTE ZXHN F618V2 zicand ca fac pregatirile necesare pentru noile abonamente de 2.5Gbps, respectiv 10Gbps in municipiul Arad. Momentan detin un abonament Fiberlink 1000 insa sunt interesat de trecerea la cel de 2.5Gbps.

Insa am cateva nelamuriri legate de noul ONT, nu am reusit sa gasesc nimic specificatii legat de el asa ca vin la voi cu urmatoarele intrebari:
  • Acesta are 2 port-uri LAN, insa ambele sunt multi-gig 10Gbps? In cazul in care sunt LAN-uri "normale" de tip 1Gbps, atunci cu ce ma ajuta un abonament de viteza mai mare daca ONT-ul nu poate duce mai mult decat clasicul gigabit?
  • Doresc sa leg 2 routere la acest ONT, se pot lega ambele routere la ONT in cele 2 LAN-uri? Am citit undeva ca se poate dar un singur router conectat la el, caz in care ar trebui sa pun un Switch cu port-uri de 2.5? ONT-ul ar trebui sa fie in modul Bridge pentru asta, nu-i asa?
Iar daca imi permiteti cateva intrebari suplimentare, as dori sa stiu daca cablul CAT 6 e suficient pentru viteza de 2.5Gbps sau e mai indicat CAT 6e, respectiv CAT 6a?
Ma gandesc sa achizitionez un router ASUS GT-AX6000 pentru a avea si un port cablat de 2.5Gbps, este in regula?

Va multumesc frumos pentru timpul acordat si raspunsuri.

kopilu_198

kopilu_198

Senior Member

• Grup: Senior Members
Ala are porturi gigabit, pregatirea inseamna inlocuirea ont-urilor compatibile cu viitorul olt compatibil cu 10gb

emanu900

emanu900

Guru Member

Pai si RDS a venit sa iti înlocuiască ONT-ul asa fara sa ai cerere de trecere la 2.5 Gbps?
Renunta in toata tara oare la modelele Huawei si se trece pe ZTE?

baribalu

baribalu

Senior Member

Cand vei trece la viteza de 2,5 sau 10 Gbps o sa iti schimbe iar ONT cu unul care are porturi de 2,5 sau 10 Gbps. La ab de 10 Gbps mai mult ca sigur o sa primesti un Zyxel. https://service-prov...eways/ax7501-b0

Olympea

Olympea

Member

• Grup: Banned
Ce ONT aveai înainte, de curiozitate?

reemkon

reemkon

New Member

• Grup: Candidate Members
Super, va multumesc frumos pentru raspunsuri.

@Olympea, nu stiu sa iti spun exact modelul, scuze.

Neaceasca85

Neaceasca85

Muzeul Lampilor

La Slatina in 2009 au venit cu Huawei la blocuri, la case in 2012 au pus ZTE-uri. In 2014 au schimbat si Huaweiurile de la blocuri cu ZTE-uri. Ulterior au aparut si Fiber Home-urile. Dar Huawei nu mai exista in oras si judet din 2014.

Am acasa ZTE F 625 A din 2012. Am Fiberlink 1000 si nu intentionez sa trec la mai mult, dar tot ma astept sa-mi schimbe ONT-ul daca ei vor inlocui toate OLT-urile pentru a da si 10 Gbps cui doreste.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate