Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Samsung S23 - zvonuri

  • This topic is locked This topic is locked
571 replies to this topic

#19
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
Se incing ca sunt facute tot de Samsung.Odata cu trecerea pe TSMC dispare aceasta problema.

#20
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Tot mai multe zvonuri ca vom avea Snapdragon global, Exynos se va intoarce din 2025.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2t4neHFKSAs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 17.07.2018
Sper sa fie adevărat.
Imi schimb și eu xiaomi-ul asta vechi de aproape 3 ani.
"Chinezisme" mai cumpăr când se va instala democrația pe acolo, nu din cauza ca a fost un telefon slab, ci din principiu.

#22
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
.

Attached Files



#23
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,843
  • Înscris: 14.08.2007
E "simple and natural" sa ai 5 ochiuri pe spate :)

E mult mai ok zic eu sa ai o "insula" mare pentru camere.

#24
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
Din pacate acesta e trendul.Nici eu nu sunt foarte incantat de atatea,,ochiuri,,.Maxim trei erau suficiente,dar una e ce-mi doresc si alta e ceea ce vrea marea masa a utilizatorilor.Cu cat mai multe cu atat e mai interesant si mai sofisticat. 🙂

#25
precupromulus

precupromulus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 09.02.2017
Bună. Camerele se vor îmbunătăți cu siguranță.Procesorul la fel.Eu as vrea sa nu mai văd nici un decupaj pt camera frontala,ceva în genul la Zte Axon 40 ultra dar camere mai performate.Și îmbunătățiri la baterie.

Edited by precupromulus, 28 August 2022 - 12:25.


#26
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 g1102, on 31 iulie 2022 - 23:57, said:

Sper sa fie adevărat.
Imi schimb și eu xiaomi-ul asta vechi de aproape 3 ani.
"Chinezisme" mai cumpăr când se va instala democrația pe acolo, nu din cauza ca a fost un telefon slab, ci din principiu.
Bună glumă... 80-90% din ce ai în casă sunt chinezisme, stai liniștit. Dar dacă pe tine te încălzește cu ceva, în fine. Chestiaa cu "principiile" e relativă.
iPhone și multe altele ori sunt asamblate în China, ori o parte importantă a componentelor din interior și exterior, de acolo provin. Problema e că nu de puține ori, chinezismele au o valoare și calitate apropiată de produsele americane, coreene, la prețuri chiar și de 2-3 ori mai mici. Îți spune eu că mai întâi gândești din pct. de vedere financiar și cu capul, dupaia intervin principiile.

Edited by Vlad_22, 03 September 2022 - 16:20.


#27
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 24.07.2022
vreau camera si baterie de ultra pe marimea lui + maximum, usor de tinut in mana, eventual cu spate mai rotunjit, plastic ergonomic, o singura camera cu de toate, eventual inca una gen microscop. si pret de 500 de euro. si incarcator de 150w inclus. Posted Image

Edited by Punter, 03 September 2022 - 16:40.


#28
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 17.07.2018

 Vlad_22, on 03 septembrie 2022 - 16:17, said:

Bună glumă... 80-90% din ce ai în casă sunt chinezisme, stai liniștit. Dar dacă pe tine te încălzește cu ceva, în fine. Chestiaa cu "principiile" e relativă.
iPhone și multe altele ori sunt asamblate în China, ori o parte importantă a componentelor din interior și exterior, de acolo provin. Problema e că nu de puține ori, chinezismele au o valoare și calitate apropiată de produsele americane, coreene, la prețuri chiar și de 2-3 ori mai mici. Îți spune eu că mai întâi gândești din pct. de vedere financiar și cu capul, dupaia intervin principiile.

Pai pe mine ma încălzește chestia asta.
Cum nu mai bag nici motorina și benzina de la Lukoil ca poate mâine, poimâine, proprietarii concernului în frunte cu liderul lor decid sa ma "denazifice".

Edited by g1102, 04 September 2022 - 14:14.


#29
thedude00009

thedude00009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 24.07.2022

 g1102, on 04 septembrie 2022 - 14:14, said:



Pai pe mine ma încălzește chestia asta.
Cum nu mai bag nici motorina și benzina de la Lukoil ca poate mâine, poimâine, proprietarii concernului în frunte cu liderul lor decid sa ma "denazifice".

Stai liniștit ,ești denazificat deja ,dar de americani .  Că sunt rusii ,chinezii ,americanii ,tot un drac .Doar că chinezii cumpără ,americanii dictează iar trolii ruși cuceresc .
Majoritatea electronicelor sunt produse în China ,iar când nu vor mai fi ,vom plăti dublu până se instalează un alt supply chain ieftin in alte tari subdezvoltate .
Samsung o să mai iau când renunță la bloatware și la încetinirea procesorului chipurile sa salveze bateria .Daca chinezii au telefoane care merg de ani buni fara sa fie nevoie de încetinire și bateriile tot sunt sănătoase , nu vad de ce aș plati firma doar că să-mi iau Samsung și să mă forțeze in 2 ani sa îl schimb .
Până își revin, not anytime soon , rămân fan chinezării .

#30
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
https://www.sammobil...xynos-2300-soc/

#31
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
Super,mai astept.Chiar am rabdare :)

#32
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009
Daca fac iar mizeria asta cu Exynosul in alte regiuni o sa raman pe iPhone pana cand va aparea un producator de telefoane care sa nu-si bata joc de clienti.
Inteleg ca dau o caruta de bani pe un Scamsung plin de bloatware, fac efortul sa il accept tinand cont ca one UI este f. bun, dar sa imi vinzi mai scump decat in SUA un telefon cu Exynos, iar in SUA sa vinzi Snapdragon, deja e ticalosenie.

Din ce am vazut pe forum, Samsung a reusit sa transforme o groaza de fani android in utilizatori Apple. Daca face la fel si cu S23, singura directie e in jos pentru ei.
Oricum, pe mine m-au pierdut definitiv de client pe partea de TV, sunt chiar jegosi cu reclame pe televizor... asa ceva chiar nu suport. Si lipsa DTS care mi-a creat o groaza de batai de cap...

Edited by lex2010, 19 September 2022 - 20:15.


#33
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Chiar îmi pusesem speranțe... Încep deja să mă dezumflu.... 😔

#34
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009
Ma gandesc deja daca sa trec pe Sony 5 IV sau pe Asus Zenfone 9.
Asus chiar ar merita sprijinul comunitatii Android, baietii fac telefoane bune si chiar isi dau interesul ...
Nu am chef sa astept lansarea seriei S23 , sa imi dau seama ca am luat teapa pentru ca tot cu Exynos se va vinde, asta presupune sa ma mai chinui cu iPhone pana in februarie-martie, dar deja a scapat de cateva tentative de distrugere si nu stiu daca mai scapa :)

#35
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Eu decât să-l sparg, am preferat să ne despărțim. 🙂

#36
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020

 lex2010, on 19 septembrie 2022 - 20:12, said:

Oricum, pe mine m-au pierdut definitiv de client pe partea de TV, sunt chiar jegosi cu reclame pe televizor... asa ceva chiar nu suport. Si lipsa DTS care mi-a creat o groaza de batai de cap...

Serios? Eu încă n-am prins reclame de la ei pe televizor.. sper sa nici nu am, zici ca e ceva Xiaomi așa…

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate