Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Decoder Digi JS21 codice!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
astralhd

astralhd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.02.2016
Salut,

De ceva timp am schimbat decodorul Kaon Hd1000 cu acest decodor Digi JS21.
Am un televizor Samsung Crystal serie 8000 din 2021 si inainte cu vechiul decodor Kaon reuseam sa folosesc active control din telecomanda ce imi permitea sa folosesc telecomanda TV Samsung si pe decodor.

Acum pe noul decodor nu reusesc sa impostez aceasta functie întrucât televizorul Samsung nu gaseste in automat modelul de decodor iar eu in afara de acest  JS21 si Jiuzhou China ca si model nu am gasit altceva care sa poata fii impostat manual ca si model.

Cineva dintre voi a intalnit aceasta problema?
Daca da cum a-ti rezolvat?
Ce numar de model decodor a-ti impostat pe tv?

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
De ce n-ati cerut Smart Cam in loc de decodor?

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 08.02.2011
E pe satelit, probabil in afara tarii. Cred ca a si uitat limba romana intre timp.

#4
astralhd

astralhd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.02.2016

 __Dan__, on 03 mai 2022 - 11:33, said:

De ce n-ati cerut Smart Cam in loc de decodor?

Am acest decodor într-o locație cu recepție din satelit.

#5
astralhd

astralhd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.02.2016
Salut,
fac up la acest 3d mai vechi dar la care nu am gasit o solutie.
Cineva ma poate ajuta?

#6
adam_gobi2007

adam_gobi2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.05.2007
Pai receptorul este conectat la hdmi1 ? Smart tv au activ aceasta optiune doar pe portul 1 hdmi.

#7
grd-dan

grd-dan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.11.2020
Aceeasi intrebare. Decodorul este conectat la HDMI1 insa nu il pot controla cu telecomanda televizorului LG pentru ca decodorul nu este recunoscut si nici nu este in lista decodoarelor propuse.

#8
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
Am avut un tv LG model vechi din 2013 cu telecomanda cu punctator ( magic remote) si funcționa cu decoderul de la Digi. Anul trecut am înlocuit tv tot LG C2 model 2022 și am reușit să fac să funcționeze cu telecomanda care este tot magic remote control.
Deoarece am două receivere Digi, la un moment dat am înlocuit receiverele între ele la acest tv. Telecomanda a trebuit să o împerechez din nou.

View Postgrd-dan, on 13 august 2023 - 11:49, said:

Aceeasi intrebare. Decodorul este conectat la HDMI1 insa nu il pot controla cu telecomanda televizorului LG pentru ca decodorul nu este recunoscut si nici nu este in lista decodoarelor propuse.
Nici eu nu am găsit decodorul in lista propusă, in schimb am scris și am căutat DIGI, așa am reușit

Edited by amami, 14 August 2023 - 18:27.


#9
grd-dan

grd-dan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.11.2020
Multumesc. Din pacate la LGul meu (tot un oled cu magic remote dar ceva mai vechi) nu gasesc Digi, doar DigiSat si nu a mers. Nu e o mare problema , pot folosi in continuare mai multe telecomenzi…

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate