Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Cea mai buna varianta de E-Mail-Hosting

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,829
  • Înscris: 13.07.2011
Am un domeniu .at pe care pana in prezent nu l-am folosit si am zis ca decat sa il platesc degeaba an de an sa il transform intr-o adresa de E-Mail proprie care ulterior sa fie redirectionat catre adresa mea privata de GMail.

Care este cea mai ieftina (daca este posibil chiar si cu 0 Eur) de E-Mail-Hosting? Adica vreau sa doar sa am o adresa de E-Mail gen [email protected] care sa redirectioneze E-Mail-urile direct catre adresa de GMail.

Exista solutii gratuite, daca nu care sunt cele mai ieftine solutii de E-Mail-Hosting.

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Google Workspace si ajunge direct in Gmail emailul, fara intermediari de 0 bani

https://workspace.go...products/gmail/

Edited by dani.user, 03 May 2022 - 10:44.


#3
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Postdani.user, on 03 mai 2022 - 10:44, said:

Google Workspace si ajunge direct in Gmail emailul, fara intermediari de 0 bani

https://workspace.go...products/gmail/
Omul vrea cat mai ieftin.
One.com e gen 3e pe luna, nu 5e.

Daca cauta bine, gaseste si mai ieftin. Eu dau 25e pe an in Suedia, exact pt acelasi lucru.

Edited by elbjorn, 03 May 2022 - 10:54.


#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
5euro/luna pentru cineva ce traieste in Austria e tare scump pentru o solutie de calitate in contextul unei afaceri...

Edited by dani.user, 03 May 2022 - 10:54.


#5
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Postdani.user, on 03 mai 2022 - 10:54, said:

5euro/luna pentru cineva ce traieste in Austria e tare scump pentru o solutie de calitate in contextul unei afaceri...
Pare mai degraba un hobby, dupa cum pune problema.
Clar nimic nu bate google workspace, dar cand omul intreaba de solutii gratis ...

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,829
  • Înscris: 13.07.2011
Nu este nimic profesional sau de afaceri. Este pur si simplu o adresa de email suplimentara si atat timp cat nu o sa fie folosita intr-un mod business prefer o solutie cat mai ieftina.

Workspace ar fi fost varianta mea numarul 1 in contextul unei afaceri, dar atat timp cat nu este cazul, as dori ceva la 10-20eur max pe an.

#7
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Postbusiness11, on 03 mai 2022 - 11:01, said:

Workspace ar fi fost varianta mea numarul 1 in contextul unei afaceri, dar atat timp cat nu este cazul, as dori ceva la 10-20eur max pe an.

Cel mai bine cauti local webhotel și vezi ce îți place. In principiu firmele locale pot oferii servicii de calitate la prețuri decente.
Eu folosesc Loopia și nu am avut nici o problema.

Edited by elbjorn, 03 May 2022 - 11:06.


#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,829
  • Înscris: 13.07.2011
Mersi,

in Austria gasesc cu 1.99-2.99eur pe luna. In Romania la Clausweb care se pare ca sunt cei mai ieftini pe piata si ofera destul spatiu (2GB), costa 0,75eur pe luna. Cred ca voi opta pentru o astfel de optiune.

#9
unu999

unu999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,305
  • Înscris: 10.10.2019

View Postbusiness11, on 03 mai 2022 - 10:16, said:

Am un domeniu .at pe care pana in prezent nu l-am folosit si am zis ca decat sa il platesc degeaba an de an sa il transform intr-o adresa de E-Mail proprie care ulterior sa fie redirectionat catre adresa mea privata de GMail.

Poti sa redirectionezi direct mesajele catre adresa ta principala, folosind Cloudflare Email Routing.

#10
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007

View Postbusiness11, on 03 mai 2022 - 11:23, said:

in Austria gasesc cu 1.99-2.99eur pe luna. In Romania la Clausweb care se pare ca sunt cei mai ieftini pe piata si ofera destul spatiu (2GB), costa 0,75eur pe luna. Cred ca voi opta pentru o astfel de optiune.
Eu îți recomand un hosting ieftin (cei de la Claus sunt chiar ok pentru ce ai tu nevoie), iar apoi îți poți seta adresa de email chiar și în GMail (tutorial aici). Procesul este destul de simplu și ai avantajul că primești email-urile direct în aplicația GMail de pe telefon sau direct în interfața web fără nici o altă setare.

După setup îți va apărea un dropdown de unde vei selecta de pe ce adresă vrei să răspunzi mail-urilor primite. Atât pe Android, iOS și interfața web, mereu când dai reply la un email, default va fi setată adresa de email pe care ai primit emailul.

#11
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Cloudfare >>> hosting clasic ieftin/gratis

#12
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 08.12.2009
Inbox.eu - 10 Euro pe an:
https://www.inbox.eu/en/info/business

#13
pin_73

pin_73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 03.10.2010
Domeniul tau trebuie sa point-eze undeva catre un hosting service (merge si ca domeniu secundar) de unde redirectionezi tot catre adresa ta personala de gmail. Eu asa am. In gmail iti faci reguli si le bagi intr-un folder dedicat ca sa le vezi ca au venit pe alta adresa sau le pui un Label.

#14
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Ia vezi daca nu cumva ai posibilitatea (free) de email forwarding acolo unde ai domeniul inregistrat.
Daca da, faci forwarding cu catch-all, si ai terminat povestea.

#15
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,829
  • Înscris: 13.07.2011

View Postbalauru69, on 04 mai 2022 - 17:50, said:

Ia vezi daca nu cumva ai posibilitatea (free) de email forwarding acolo unde ai domeniul inregistrat.
Daca da, faci forwarding cu catch-all, si ai terminat povestea.

Am 200 MB gratuit de la ei. Mi-am luat un hosting pana la urma ca am zis ca aia 200 MB nu imi ajung.

#16
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007

View Postbusiness11, on 03 mai 2022 - 10:16, said:

care sa redirectioneze E-Mail-urile direct catre adresa de GMail.

In cazul asta de ce ai nevoie de mai mult spatiu la hosting?

#17
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,829
  • Înscris: 13.07.2011

View Postdani.user, on 09 mai 2022 - 13:03, said:

In cazul asta de ce ai nevoie de mai mult spatiu la hosting?

Pai 200MB sunt consumati in 2 luni maxim. Mai ales ca trimit si primesc attachement de 8-10 MB. Am zis ca un hosting m-ar ajuta mai mult aici.

#18
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Redirectionez = nu raman (prea mult timp) la intermediar.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate