Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

DOOGEE V20

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
xyzstelian

xyzstelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.08.2008
Buna ziua! In urma cu trei zile am cumparat un DOOGEE V20. Este primul meu smartphone pe care vreau sa-l folosesc zilnic. Acum am un telefon clasic. Am si un alt smartphone pe care-l folosesc doar in masina si doar functia gps. Stiu sa folosesc smartul: telefon, facebook, WhatsApp, chestii elementare. Baza ramane pc-ul. Intrebare: unde pot gasi o lista cat mai completa cu pictogramele folosite pe smarturi? Si semnificatia lor, evidentPosted Image Azi mi-a aparut in stanga sus, in bara de stare o cheie, cred ca de 17Posted Image  Habar n-am ce inseamna, dar stiind la ce se folosesc cheile..... De aia va rog sa ma ajutati cu lista de care ziceam! Multumesc!

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu este o lista chiar standard. fiecare producator poate afisa anumite iconite proprii. nu discutam de semn wifi, hotspot si bt de exemplu, banuiesc ca alea le stii deja.

cheia posibil sa fie si un serviciu de mentenanta ce s-a facut si ti-a trimis notificare, ori vreo notificare de la setari. pt mentenanta la telefonul meu de exemplu nu afiseaza nimic, face in background, la tableta samsung are iconita proprietara pt diverse notificari.

asadar, deschide si tu meniul din bara de sus si vezi ce scrie acolo. ca sigur iti explica ce este si asa stii pe viitor de ce ti-a aparut. evident, o si poti scoate din notificari daca vrei sa nu-ti mai apara orice prostie.

si nu uita ca daca instalezi aplicatii, fiecare are propria iconita de notificare, asa ca tot tu esti singurul care va trebui sa stie ce-ti apare pe ecran. am o aplicatie de exemplu care cand functioneaza apare 4g. daca nu stii de ea, ai intreba de ce apare 4g.

ia de citeste si manualul telefonului, ca de asta l-ai primit. nu e hartie igienica sau de sters pe jos.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Legat de ce scrie @Dany_Darke: pana si lista standard (Phone, SMS, Internet, etc.) se poate shcimba complet printr-un icon pack. Plus fiecare producator de obicei are propriul sau propriile icon pack-uri.

Daca iti apare cheia in bara de notificari, dar cand tragi de bara nu iti apare nicio alta explicatie, e foarte posibil sa fie ceva din setarile telefonului, sa nu fie de la vreo aplicatie instalata din firmware sau de tine.

Edited by Hider141, 03 May 2022 - 08:54.


#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ce te-a facut sa alegi doogee ?

#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
In partea stanga ai notificarile aplicatiilor. Tragi in jos de bara de notificari si elimini pe rand notificarile pana dispare iconita. Asa gasesti aplicatia responsabila.

#6
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,178
  • Înscris: 09.01.2009
Aia  cred  ca  este   de la Google.O alerta  de securitate.Probabil  te intreaba daca   recunosti terminalul  care s-a conectat la  contul Google.

#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Care cheie dom'le ?
Cumva asta ?
Daca - DA - e de la System UI Tuner

Attached Files



#8
xyzstelian

xyzstelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.08.2008
O iau in ordine
-Dany_Darke Manualul e o chestie care explica doar functiile butoanelor. E drept ca are si specificatiile. Atat.
-TruculMagic Mi-a amintit de primul meu telefon, un Motorola de vreo juma de kilPosted Image Si asta are 300g.
-Naijax Zici cevaPosted Image  
Va multumesc tuturor!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate