Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Caut telefon care poate avea hdmi output prin usb c cu un adaptor.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dan1991ro

dan1991ro

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.12.2020
Folosesc destul de mult proiectoare, si ar fi suficient un telefon pt slideuri, clipuri etc, si nu ar mai trebui sa imi iau laptopul cu mine, daca are telefonul conectare prin HDMI direct.
Ar fi preferabil sa aiba 6g ram si sa poata fi folosit ca USB pe televizoare, ce am acum Motorola One din 2019 nu are nici HDMI out si nici nu e vazut de TV ca USB.
Chestiunea care ma intereseaza mult e treaba cu HDMI out. Nici macar nuu stiu la ce sa ma uit in specificatiile unui telefon sa aflu daca poate face asta sau nu.
Alta chestiune, nu as da mai mult pe un telefon de 1300-1400 lei. De obicei iau Motorola(mie sau familiei) pt ca am impresia ca au un raport pret calitate bun, insa as cumpara si altceva(in afara de Huawei) daca are functionalitatea dorita. As prefera un Samsung ca sa nu ma simt prost ca cumpar de la chinezi, insa alea cred ca sunt peste bugetul meu..
Daca telefonul ar fi mai mult de 14 mil cred ca ar merita mai mult sa iau un miracast sau ceva de genul-toate telefoanele cred ca au suport pt asa ceva, nu?
Multumesc mult.

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Pai cele care au si sistem de operare alternativ pe ele - Huawei are de la P20 in sus, si Samsung are la seriile Galaxy.
La Samsung se cheama Dex, la Huawei nu stiu cum se cheama.

Practic mufa e un USB-C OTG.

Eu folosesc asa ceva - https://www.amazon.d...0?ie=UTF8&psc=1 pe un Huawei P30.

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Cred ca cu un Chromecast rezolvi problema.
Apoi din telefon ori faci Wi-Fi Direct, sau Cast to TV

Partea nasoala e ca mereu va trebui sa iti imperechezi chromecastul cu reteaua wireless unde faci prezentarea.

Edited by tehnics, 03 May 2022 - 09:06.


#4
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Futu-i mama mă-sii de treabă. Ce dorești tu se putea și cu un Galaxy S2 din 2011. Îi puneai un adaptor MHL și aveai ieșire HDMI. Să nu-mi spuneți că acum îți trebuie cine știe ce telefon pentru un lucru banal acum zece ani.

PS. https://ro.cybercomp...con-mhl-en-2020

Edited by caiuscorneliu, 03 May 2022 - 09:21.


#5
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007
De la S8 in sus merge cu un astfel de cablu:

https://www.gsmnet.r...h4aAlchEALw_wcB

#6
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016
Cica-se Motorola G200 5G poate.

#7
dan1991ro

dan1991ro

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.12.2020

 elbjorn, on 03 mai 2022 - 09:56, said:

Cica-se Motorola G200 5G poate.
Ms de raspuns si multumesc tuturor, sunt prea scumpe telefoanele puse de voi si cred ca ma voi orienta spre un Miracast/Chromecast ceva de genul cu un telefon mai ieftin. Credeam ca optiunea asta exista pe foarte multe telefoane si nu e ceva premium.

#8
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,868
  • Înscris: 27.04.2010
De pe vremea cand am luat Huawei Mate 10 pro, am si un adaptor luat de la Conectica.
La asta se poate atasa atat incarcator, pentru a mentine telefonul incarcat, cat si cablul hdmi si o tastatura.
Conectica au si alte adaptoare, asta insa mi s-a parut mai complet.
Evident se poate folosi si doar un cablu simplu, usb-c to hdmi ...
https://conectica.ro...-m-value-129911
Huawei ... ragaie sau ce ?? Ori stii despre ele doar ca astea noi nu au GMS si can atat ...??
Gasesti modele mai vechi, eventual niste sh-uri bune, cu GMS nativ.
In banii tai gasesti lejer un Mate 10 pro bun, poate chiar si Mate 20 pro; cu inca 100 lei ii schimbi si bateria (la ESD, service-ul autorizat Huawei) si ai telefon capabil pentru cel putin 2-3 ani.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate