Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

iOS 16

- - - - -
  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#559
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Da, altfel n-aveam treaba. Dar acum, pe la ora 18 raman fara baterie, in conditiile in care pana acum ducea lejer pana la 12-1AM cand il puneam la incarcat.

#560
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,864
  • Înscris: 30.11.2021
Incerc sa copiez ceva de pe pc pe iphone? Nu merge.
Invers merge, pot sa copiez/mut de pe Iphone pe laptop.

Am incercat si cablul de date original.
Sa inteleg ca trebuie bifata vreo optiune sau facuta vreo setare?

#561
alexino

alexino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 12.02.2006

 badmania98, on 31 mai 2023 - 20:45, said:

Există vreo posibilitate de revenire la IOS 15.x?
Da, are Cristian Florea un tutorial intuitiv pe YouTube. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2NncpeB7Ud8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#562
sanuap

sanuap

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.04.2020
Voi tineti bifata optiunea “Incarcare optimizata baterie” in ios 16?
Vad ca e destul de controversat subiectul asta in ios 16 din ce am citit pe net!
Telefonul este un iphone 14!

#563
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,864
  • Înscris: 30.11.2021
Am toate setarile pe default.
Ce este controversat?


Ultimul update este oarecum inutil:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xWeXbWo8Rqc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vreo veste ca ar putea face split screen ca pe android?

#564
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010

 alexino, on 03 iunie 2023 - 23:10, said:

Da, are Cristian Florea un tutorial intuitiv pe YouTube. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2NncpeB7Ud8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta era valabil in perioada in care iOS16.0 era in beta iar iOS15 inca semnat. Acum NU MAI E POSIBIL. Nicio versiune a iOS 15 nu mai este semnata, asa cum am zis.
Si oricum asta se putea doar la iPhone<iPhone14.
Downgrade acum se mai poate doar cu jailbreak dar complicat si acolo. Iar versiunile/device-urile pe care mai poti face jailbreak sunt limitate.

Edited by kvlq, 04 June 2023 - 12:28.


#565
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 17.06.2010

 MindArchitect, on 04 iunie 2023 - 08:04, said:

Am toate setarile pe default.
Ce este controversat?


Ultimul update este oarecum inutil:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xWeXbWo8Rqc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vreo veste ca ar putea face split screen ca pe android?

Tu esti obsedat de splitscreen , in toate posturile doar despre asta te plangi, nu se poate, gata, muta-te inapoi pe android daca split scrreenul vietii e asa important pe un rahat de ecran de 6’7, in ultimele posturi doar pisi ochii ca nu poti face splitscreen pe iphone.

#566
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,864
  • Înscris: 30.11.2021
Este vorba despre multitasking.
Nu iti ajunge ecranul de 6.7? Cumpara S23 Ultra daca vrei ecran mai mare.
Mie imi place ecranul de 6.7.

Este ciudat ca nu poti face lucruri de baza pe care le puteai face pe Windows Xp.
Si Apple in loc sa rezolve treburile astea, ei adauga widgeturi pentru fetite.

Si sa nu mai zici in viata ta prostia asta cu "nu iti place pe Apple, ia de vinde si cumpara Samsung sau etc...".

Apple trebuie sa inceapa sa schimbe CEO, sa aduca niste treburi de sunt de 20 de ani pe piata. Inovatia in cazul lor s-a terminat acum 10 ani.
Nu poti sa zici unui cumparator, ba, ti-am luat bani, nu iti convine, vinde.

Asta in loc sa faci si tu ca aia din occident, ok, camerele sunt ok, hai sa facem softul mai bun.
Asta este mentalitate inchisa de secta.

Daca nu aveam Iphone cred ca imi scriai vreun mesaj ca merele sunt acre.

#567
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Lol.
Sa zici ca trebuie CEO nou când ei au profit miliarde pe Q1,2 mi se pare un pic exagerat.
Ce nu înțelege multă lume este ca dacă nu îți convine Apple poți sa pleci liniștit, la fel și cu Android dacă nu îți place poți schimba pe Apple. Contează care ecosistem îți satisface nevoile, eu de exemplu pt Splitscreen am monitor, nu văd ce as putea cu Multitaskingul pe telefon, am avut pe Samsung dar l-am folosit o singura data de aveam whatsapp și YouTube activ in același timp așa de sanky ca altfel nu ii văd rostul.

#568
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 17.06.2010
Dude, mi se pare penibil sa te plangi ca iphone nu are o functie care pt tine este f importanta si continui sa-l folosesti, sunt alte tel mai ieftine cu aceea optiune , ai posibilitatea sa alegi..fa-o si nu te mai plange, esti masochist?

#569
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,864
  • Înscris: 30.11.2021
In primul rand esti foarte foarte foarte agresiv, folosesti un limbaj "obsedat, ca iti pare penibil, masochist". Esti un om foarte toxic. Nu stiu daca ai realizat treaba asta dar esti incredibil de toxic.

Discutam despre un telefon mobil, mama lui de telefon mobil.
Daca iti plac unele lucruri si iti displac altele, crezi ca bagi repede la vanzare. Sunt treburi care nu au logica.

Ca te plangi, ca masochist. Nu stiu ce probleme personale ai, viata ta privata dar ai fost foate agresiv si foarte toxic. Nu are logica.

Nu este niciodata asa de simplu, ia si vinde. Adica daca imi place camera, hardware dar ete ca pe partea de soft este ceva ce se poate modifica. Adica nu este ca si cand ai cere ceva hardware, eu sau milioanele de utilizatori de pe youtube, redit, forumuri.

Ti-am citit mesajele si ma gandeam? Limbaj dasta cu Dude, masochist, oare ce-l macina pe el in viata privata de simte nevoia sa fie atat de agresiv, atat de toxic, pe un subiectul despre un sistem de operare. Unde logic se discuta orice, ca pe orice alt subiect de pe orice alt subiect de operare.
Doresti sa se imbunatateasca ceva, nu sa te intorci la Windows 98 ca esti nostalgic dupa discheta.

Eu am avut si actiuni la Apple, dar nu m-ai vazut pe mine sa hartuiesc un coleg de forum pe motiv ca nu ii impartasesc ideile.

#570
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,557
  • Înscris: 30.12.2007
Telefonul perfect nu exista si indiferent ce ai alege, te multumeste ceva, te nemultumeste altceva, pui in balanta si faci un compromis (sau mai multe) si in final alegi ce ti se pare mai ok. Te cam invirti in jurul cozii, ai spus ce nemultumiri ai, acum ce mai doresti? Cauti inca 10 persoane care au aceeasi problema si/sau iti sustin ideea? Cred ca nu ai gasit asiatica potrivita, poate nimeresti totusi o tailandeza, cu miel Posted Image apoi iti indrepti privirea catre alte orizonturi.

#571
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 17.06.2010
M-am saturat de deastia ca tine care isi cumpara iPhone doar de fițe, inainte sa dai un purcoi pe bani pe un tel logic ar fi sa studiezi piata inainte si sa te documentezi bine ce face si ce nu face, e simplu, dar preferati sa dati o gramada de bani si dupa sa plangeti pe aici ca nu are aia, aia etc. Ai vazut ca nu are si poate nici nu va avea vreodata e simplu, vinde-l acum cat inca mai valoreaza ceva si sigur de banii aia iti cumperi un tel care sa iti satisfaca nevoile, eu mi-am luat un Huawei cu e-sim dar operatorul meu de tel nu oferea suport pt Huawei..sti ce am facut? M-am scapat de el si am luat un ceas care era suportat de operator, nu am venit sa plang pe aici ca nu merge e-sim-ul si sa-l tin in continuare.

Cred ca anul trecut mi-am luat o chinezarie de tel care hardware era cel mai tare de pe piata la momentul respectiv, dar nu mi-a placut ca soft ca nu am reusit sa-l fac sa primeasca notificari de la diferite aplicatii, dupa ce am asteptat 2 saptamani sa-mi ajunga din China l-am vandut dupa cateva zile rapid si am ramas cu S23U.

Edited by RaySefo, 07 June 2023 - 12:02.


#572
_o_

_o_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 20.02.2023

 Poll7777, on 07 iunie 2023 - 09:36, said:

Lol.
Sa zici ca trebuie CEO nou când ei au profit miliarde pe Q1,2 mi se pare un pic exagerat.
Ce nu înțelege multă lume este ca dacă nu îți convine Apple poți sa pleci liniștit, la fel și cu Android dacă nu îți place poți schimba pe Apple. Contează care ecosistem îți satisface nevoile, eu de exemplu pt Splitscreen am monitor, nu văd ce as putea cu Multitaskingul pe telefon, am avut pe Samsung dar l-am folosit o singura data de aveam whatsapp și YouTube activ in același timp așa de sanky ca altfel nu ii văd rostul.
Eu am folosit la Samsung DeX-ul, ala mi se pare extrautil , asta de la S8 din 2017, gasesc varianta si pe ios de asa ceva ??

Legat de splitscreen am folosit de cateva ori , nu e un must neaparat iar youtube merge PiP si pe ios gratis numai ca e allways on top  !

#573
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Nu, nu găsești. Eu nu am spus ca e telefonul complet sau perfect, departe de a fi am spus doar ca pentru mine iPhone se apropie cel mai mult de ce caut eu.
Samsung are AirDrop, iMessage? Eu folosesc iMessage zilnic, nu prea am mai deschis whatsapp pentru conversații, uite pentru mine e util și e un must have, ție probabil ți se pare o nimica toată.
In legătura cu Dex-ul, eu nu l-am folosit deloc pentru ca la lucru am laptop și acasă la fel, doar n-o sa stau sa prezint prietenei acasă doar ca am DEX.

Edited by Poll7777, 07 June 2023 - 18:56.


#574
_o_

_o_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 20.02.2023
Samsung are bluetooth 😉 n-are nevoie de Airdrop. iar iMessage nu vad ce are atat de fancy fata de Samsung messages , in afara de faptul ca transmit in format MMS care se factureaza ca atare, daca nu setezi sms, chiar nu vad crema din imessage, nubmanincalzeste cu nimic faptul ca e criptarea la apple si nu la samsung. Sau poate Apple nu are acord cu FBI 🤣🤣🤣…not, ca singurii care nu aveau au fost disparuti din piata de telefonie mobila 😉
Legat de dex, tocmai in momente cand nu esti acasa si ai un monitor la dispozitie este util .

Airdropul la Android se numeste Nearby Share .

Iar un laptop e mai incomod decat o tastatura cu mouse !

#575
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,864
  • Înscris: 30.11.2021
Am vazut un youtuber care a trecut pe S23 ultra, povestea ca sunt variante gratuite sa folosesti iMessage pe Android.

#576
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Da, există așa ceva.
Există și aplicație care imită dynamic island-ul de pe iPhone 14Pro, la ce să ne mai miram? https://play.google....=en&gl=US&pli=1

Prost softu și iPhone-urile astea…Ma intreb oare de ce apar chestiile astea? Nu sunt bune alternativele oferite de Android? Bluetooth-ul și Samsung messages? :))) Cer utilizatorii? Hmm…ciudat

Edited by kvlq, 09 June 2023 - 00:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate