Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

iOS 16

- - - - -
  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#55
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 24.12.2020

View PostBvdan2016, on 27 iunie 2022 - 10:12, said:

Are haptic feedback , îl folosesc eu , e super fain cum se simte.

Super, in sfârșit 😂

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalexino, on 24 iunie 2022 - 16:17, said:

Vreo problemă cu aplicațiile de internet banking? Mai exact, ma interesează neoBt și Revolut.

Legat de ce a intrebat colegul mai sus, nu functioneaza aplicatiile de la Raiffeisen, nici SmartToken si nici Smart Mobile, nu se deschid, in schimb BT si George functioneaza.

Am primit Ios 16 Beta 2, nu vad mari schimbari deocamdata.

Cum se poate da roll back la ios 15.5 ? Imi e un mare inconvenient sa nu pot folosi aplicatiile de banking.

De cand cu updateul vad ca au umblat ceva la rezolutia ecranului, jocurile nu mai sunt afisate corect pe intreg ecranul si fara rotirea automata nu mai se muta de pe o parte pe celalalta (nu ma refer de la landscape la portrait).

#57
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
https://support.appl.../ro-ro/HT203282

#58
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
iOS 16 beta 3

Attached Files



#59
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,516
  • Înscris: 29.05.2011
Am pus si eu, totul merge ok, bateria culmea peste noapte tine mai bine ca pe 15.5. Nu merge aplicatia si token de la Raiffeisen, cum spunea si un coleg mai sus. Acum parca a consumat ceva de acasa pana la birou fara utilizare prea multa. In rest aplicatiile merg si e ok pentru un beta 3.

#60
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 31.12.2013
Atât la update-le beta 2, cât și la 3 am pierdut câte un procent din sănătatea bateriei (13 pro max). Sunt curios dacă ați pățit la fel sau e o eroare.

#61
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,516
  • Înscris: 29.05.2011
Nu am patit, sunt inca la 100%. iOS 16 beta 3 papa bateria vizibil.

#62
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 31.12.2013
Mda, se duc procentele beteriei ca pe Android!

#63
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Tot 100% e bateria .

#64
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 24.12.2020

 sergiu08, on 07 iulie 2022 - 15:24, said:

Mda, se duc procentele beteriei ca pe Android!
Sper că doar in Beta și se rezolva când o sa fie final release, nu de alta dar asta a fost principalul motiv pentru care am părăsit Android.

#65
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Se rezolva.

#66
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,516
  • Înscris: 29.05.2011

 Poll7777, on 08 iulie 2022 - 07:54, said:

Sper că doar in Beta și se rezolva când o sa fie final release, nu de alta dar asta a fost principalul motiv pentru care am părăsit Android.
E beta 3, ce ai vrea? Nici nu e recomandat sa il pui pe telefonul utilizat zilnic dar eu fac asta de cativa ani.

#67
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,516
  • Înscris: 29.05.2011
Astazi bateria e mult mai stabila la iOS 16 beta 3.

#68
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 31.12.2013
Eu am revenit pe 15.5. Mi s-a blocat aplicația de telefon și nu puteam răspunde. Din păcate ceasul e inutilizabil până la toamnă când voi trece din nou pe 16 oficial.

#69
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Deoarece (in ultimii ani) utilizatori de iPhone s-au confruntat cu atacuri, ceea ce a dus la plantarea de spyware pe dispozitivele lor, Apple
va integra Modul de blocare (Lockdown Mode) pe viitorul software pentru iPhone și Mac de la Apple în această toamnă (iOS 16).

Potrivit Apple, acest lucru poate preveni încercările de spyware sponsorizat de stat asupra persoanelor supuse în mod obișnuit unor astfel de atacuri, cum ar fi activiști, jurnaliști și apărători ai drepturilor omului. Va fi util pentru astfel de persoane, deoarece programele spion pot fi folosite pentru a controla literalmente dispozitivul portabil al oricui de la distanță și pentru a efectua diferite funcții, cum ar fi înregistrarea audio, realizarea de fotografii, urmărirea locației telefonului și chiar accesarea parolelor.

- În afară de imagini, celelalte tipuri de atașamente la mesaje, cum ar fi linkurile, sunt dezactivate.  
- Tehnologiile web complexe specifice sunt dezactivate.  
- Persoanele care au fost apelate sau au primit o solicitare de către/de la utilizator înainte vor fi permise în serviciile Apple. În caz contrar, invitațiile și solicitările de servicii primite vor fi blocate.
- Conexiunile prin cablu vor fi refuzate pentru a proteja datele telefonului chiar dacă sunt achiziționate fizic de alte persoane.  
- Nu sunt permise înscrierea în gestionarea dispozitivelor mobile și instalarea profilurilor de configurare.

“Apple makes the most secure mobile devices on the market. Lockdown Mode is a groundbreaking capability that reflects our unwavering commitment to protecting users from even the rarest, most sophisticated attacks,” said Apple’s head of Security Engineering and Architecture, Ivan Krsti?. “While the vast majority of users will never be the victims of highly targeted cyberattacks, we will work tirelessly to protect the small number of users who are.”

Apple va continua să consolideze Modul Lockdown și să-i adauge noi protecții în timp”, spune Apple. „Pentru a invita feedback-ul și colaborarea din partea comunității de cercetare în domeniul securității, Apple a înființat, de asemenea, o nouă categorie în cadrul programului Apple Security Bounty pentru a recompensa cercetătorii care găsesc ocolirea modului de blocare și pentru a ajuta la îmbunătățirea protecțiilor sale. Recompensele sunt dublate pentru constatările eligibile în Modul Blocare, până la un maxim de 2.000.000 USD – cea mai mare recompensă maximă din industrie.”

Edited by breitner, 11 July 2022 - 12:36.


#70
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 31.12.2013
Am revenit la 16, deoarece nu pot sta fără ceas, dar am probleme cu tastatura swiftkey

#71
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,516
  • Înscris: 29.05.2011
Da Swiftkey face fite. Singurele probleme pe care le am sunt Swiftkey si aplicatia Raiffeisen. In rest merge foarte ok, pana si bateria e decenta.

#72
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 31.12.2013
Am încercat și Gboard și sunt aceleași probleme. Poate beta 4 va rezolva problema.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate