Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Fosta mea prietenă se culcă cu șeful meu

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#1
Nicolas5991

Nicolas5991

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.04.2022
Am 26 de ani si lucrez intr-un complex. Ne ocupam de procese care necesita securitate și siguranta, atat pentru noi, cat si pentru mediu. Seful acestui departament de siguranta e un tip de 34 de ani, foarte macho, foarte impunator, genul pe care mai degraba l-ai vedea intr-un mediu dur. Se comporta foarte urat cu noi, inginerii, ne jigneste, ne trateaza de sus si am ajuns in punctul in care, desi e persoana de contact pentru probleme, nu mai apeleaza nimeni la el pentru ca el nu vrea sa faca nimic. Sta si fumeaza toata ziua. Eu ma intalneam cu o fata cateva luni. Eu am adus-o la complex. Are 21 de ani, este foarte frumoasa si feminina, finuta si a zis ca nu mai vrea sa lucreze jouri grele. Cara marfa in supermarketuri, spala podelele etc. Aici e mai bine. Ea nu are decat liceul terminat si probabil si bacul, dar facultate nu. A sfatuit-o sa faca, dar a inceput sa planga ca ea nu e in stare si ca nu are conditii. Aici ii e OK. Lucreaza cu hartiile si inregistreaza unele date. Noi ne-am despartit si acum am aflat de la colegi ca se culca cu tipul ala de la departamentul de securitate, care ne trateaza pe toti in ultimul hal. Oricum ma intimida omul, ne intimida pe toti din cauza atitudinii ostile si uneori de-a dreptul jignitoare (ne umilea cu fiecare ocazie). De cand am aflat ca se culca cu fosta mea prietena, care e o fata foarte faina, dar naiva si credula, ma simt si mai intimidat. Trebuie mentionat ca mai multi colegi au discutat la resurse umane despre atitudinea lui, dar nu s-a facut nimic. Deci degeaba as raporta si chestia asta (nici nu am intentionat sa o fac). Dar nu stiu eu cum sa ma comport, sa nu isi dea seama ca sunt intimidat. De asemenea, imi e putin frica pentru ea ca o trateaza rau. Pe toti ne trateaza rau.

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Pai daca te-ai despartit de fata aia, n-ar trebui sa te mai frece grija pe unde si cu cine se culca ea
E problema ei - nu a ta

In alta dezordine de idei - astia "macho" sunt zmei cu aia slabi de inger
Te-a prins slab = ti-o cam iei
Daca iti place s-o iei stai in continuare cu capul intre urechi si limba in gura
Nu-ti place s-o iei = ia atitudine sau ... pleaca de acolo

#3
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Iti faci probleme degeaba.
E fosta - nu te intereseaza cu cine se culca, poate fi cu toata echipa lui Dinamo.
E una din problemele care pot aparea cand amesteci serviciul cu viata personala. Eu unul nu-s impotriva, dar trebuie sa te asiguri ca in caz de certuri sau despartiri nu se afecteaza atmosfera la munca in general.

De unde stii ca o trateaza rau? Si chiar daca e asa, nu e treaba ta.
Daca iti e teama ca faptul ca ai avut o relatie cu ea iti poate strica si mai rau relatiile cu seful, gandeste-te sa schimbi locul de munca.

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Da, nu trebuie sa ii pese de fosta, insa tot mai are niste sentimente fata de ea si e frustrant, e usor de zis sa uite.

Eu unul as zice sa iei atitudine cu privire la cariera ta profesionala, sa spui ce nu iti place, faci reclamatii, etc. Asta doar daca esti pregatit sa pleci de acolo in caz ca iti vei pierde job-ul. Daca nu taci si inghiti + incearca sa vezi partile negative ale tipei.

#5
Nicolas5991

Nicolas5991

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.04.2022

View PostTruculMagic, on 30 aprilie 2022 - 18:46, said:

Da, nu trebuie sa ii pese de fosta, insa tot mai are niste sentimente fata de ea si e frustrant, e usor de zis sa uite.

Eu unul as zice sa iei atitudine cu privire la cariera ta profesionala, sa spui ce nu iti place, faci reclamatii, etc. Asta doar daca esti pregatit sa pleci de acolo in caz ca iti vei pierde job-ul. Daca nu taci si inghiti + incearca sa vezi partile negative ale tipei.

O vad mai mult decat perfecta, cu toate ca sigur nu e. Am adorat-o. Si nu pricep de ce s-a dus la cineva care trateaza oamenii ca pe gunoaie

#6
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,152
  • Înscris: 29.12.2006

View PostNicolas5991, on 30 aprilie 2022 - 18:04, said:

Am 26 de ani si lucrez intr-un complex. Ne ocupam de procese care necesita securitate și siguranta, atat pentru noi, cat si pentru mediu. Seful acestui departament de siguranta e un tip de 34 de ani, foarte macho, foarte impunator, genul pe care mai degraba l-ai vedea intr-un mediu dur. Se comporta foarte urat cu noi, inginerii,

Eu ma intalneam cu o fata cateva luni.

Noi ne-am despartit si acum am aflat de la colegi ca se culca cu tipul ala de la departamentul de securitate, care ne trateaza pe toti in ultimul hal.

Ești gelos pe șef ? Șefii sunt șefi peste tot în lume.

#7
Nicolas5991

Nicolas5991

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.04.2022

View Postlupini, on 30 aprilie 2022 - 18:48, said:


Ești gelos pe șef ? Șefii sunt șefi peste tot în lume.

Nu e tocmai seful meu. M-am exprimat gresit, dar e responsabil cu securitatea proceselor facute de noi, chiar daca e departament diferit. Da, sunt si ma tot gandesc de ce se culca cu el.

#8
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,152
  • Înscris: 29.12.2006

View PostNicolas5991, on 30 aprilie 2022 - 18:49, said:

Da, sunt si ma tot gandesc de ce se culca cu el.

E omenesc. Asta trebuie să-ți dea imboldul de a ajunge și tu șef, ca altul să fie gelos pe tine. :)

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Daca e "fosta" ce te fu** grija?

#10
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006

View PostNicolas5991, on 30 aprilie 2022 - 18:48, said:


O vad mai mult decat perfecta, cu toate ca sigur nu e. Am adorat-o. Si nu pricep de ce s-a dus la cineva care trateaza oamenii ca pe gunoaie

Aici gresesti si iti faci rau singur.
Multi oameni regreta o relatie din trecut. Dar trebuie sa treci peste, n-a fost sa fie, nu ai scris cauzele despartirii dar cred ca e bine (si da, foarte greu) sa treci peste.
Crede-ma ca daca s-ar cupla cu orice barbat, ti s-ar parea ca nu o merita, ca o trateaza rau etc. Dar trebuie sa intelegi ca nu mai este problema ta.
Iti macini nervii si poti sa-ti pui in pericol chiar felul in care esti tratat la locul de munca. Si ti-o zic din experienta.

#11
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,152
  • Înscris: 29.12.2006

View Postambr0zie, on 30 aprilie 2022 - 18:55, said:

Iti macini nervii si poti sa-ti pui in pericol chiar felul in care esti tratat la locul de munca.

Într-adevăr, și asta din cauza geloziei. Însă așa e tinerețea: atunci e perioada când oamenii învață de greșeli. Dacă învață !

#12
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,068
  • Înscris: 06.01.2007
Cere-i sefului marire de salariu ca i-ai lasat cu ea. Eu asa as face.

#13
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 17.11.2011
Faptul că fosta ta iubită te-a lăsat pentru altul cu un status mai ridicat - șeful tău, nu e nimic nou, se numește ”monkey branching”, toate femeile fac asta. Ce te așteptai? Să vă căsătoriți? Fata încă e tânără și necoaptă. Viața ei intimă nu mai e problema ta.
Cât despre șeful tău; deși îți e superior ca nivel de autoritate, totuși, s-ar putea ca tu să fii mai inteligent decât el. De regulă, ăștia ostili în mod gratuit, nu-s prea răsăriți.
Fii și tu sarcastic atunci când se ia de tine!

Edited by glassofwine, 30 April 2022 - 19:07.


#14
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,869
  • Înscris: 15.04.2019
N-o zic cu rautate: te deranjeaza ca fosta a avansat cu... relatiile?

#15
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007
Uit-o, nu merita sa te mai gandesti la ea!

#16
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
De fapt care e problema ? Voi v-ati despartit deci fata e libera sa faca ce vrea . Fata s-a descurcat la mai bine , normal ca sefii isi permit fete frumoase .
Deci eu vad 3 persoane multumite Posted Image !
De fapt ce te deranjeaza , ca fata s-a descurcat rapid sau ca o ''rezolva'' unul pe care nu il placi ?

#17
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Amandoua il deranjeaza.
Asa eram si eu la varsta lui.
Daca o femeie cu care eram sau pe care o placeam se cupla cu altul, imi faceam rau singur intrebandu-ma de ce s-a dus fix la ala, care e oricum un bou si un magar. Si mai faceam si greseala de a incerca sa aflu cum decurge relatia. Nu realizam complet ca imi fac rau si nu rezolv absolut nimic.

E foarte greu sa treci peste o despartire de o persoana pe care o considerai perfecta.
Numai ca alta varianta nu exista. Daca nu, iti distrugi nervii, cum am mai scris si poti intra in ceva ce seamana a depresie. Plus ca poate afecta inclusiv serviciul, date fiind conditiile.
La 26 de ani nu stiu daca as fi putut, dar un pic mai incolo invatasem sa sterg cu buretele destul de repede, pentru ca era singura varianta spre binele meu.

#18
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cel mai bine ar fi sa discuti o data cu ea, sa vezi daca o trateaza rau sau este doar o presupunere de-a ta. Stiu ce zici, este normal sa-ti faci griji si ptr ea, dar repet, poate fi doar o presupunere ca seful se poarta si in intimitate cum se poarta cu subalternii.
Daca o trateaza rau, dar ei i se pare normal sau din interes accepta, nu ai ce sa faci.

Edited by Cr1spy, 30 April 2022 - 20:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate