Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Player simulare fading.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
CV03BTF

CV03BTF

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.02.2022
Am placerea sa va salut. Citeam acum foarte multa vreme la specificatiile unui player...   despre  posibilitatea de a ,, prelucra ,, un semnal audio, in asa fel  sa fie asemanator cu efectul  semnalului audio ce provenea de la un radio in banda AM de la foarte mare distanta. Acel ,,efect,, ca si cum sursa de emitere  s-ar fi apropiat sau departat aleatoriu de receptor, sau semnalul si-ar fi pierdut din intensitate. Melodia se auzea ,, in valuri largi,, usor mai tare sau mai incet. Desi am salvat undeva ideea,  nu reusesc sa mai dau de nota respectiva, cu toate ca am facut mari eforturi. Ma poate ajuta cineva  cu informatii suplimentare despre un player care sa aiba aceasta setare, sau macar termenul corect/complet in engleza al acestui ,, efect,,   AM?. Tot ce am gasit legat de termenul fading este  legat de trecerile de la o melodie la alta, aspect ce nu ma intereseaza.  Multumesc anticipat!

#2
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,121
  • Înscris: 09.08.2006
Chiar fading ii zice. Este omniprezent in benzile de unde scurte.

#3
CV03BTF

CV03BTF

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.02.2022

View Postyo9hrb, on 30 aprilie 2022 - 18:59, said:

Chiar fading ii zice. Este omniprezent in benzile de unde scurte.
Avand in vedere ca toate eforturile au fost indreptate pentru a elimina aceasta ,,problema,,  poate parea curios  ca tocmai eu ma gandesc sa o reproduc artificial. Totusi nu mai gasesc nicio referinta  despre  player sau setari de player care ar  putea simula acesta estompare specifica undelor radio.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate