Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Atomizor servisabil!

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
liviustefan89

liviustefan89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.10.2010
Salutare, intentionez sa cumpar curand un atomizor servisabil cu tank de minim 4ml. M-am orientat catre innokin ares 2 deoarece e si ieftin si decent ca si aroma. Problema este ca m-am pierdut in tot felul de amanunte legate de sarma si bumbac. kanthal, nichel..... samd. Sa inteleg ca una dintre ele sau chiar amandoua pot influenta aroma lichidului. Rog ceva pareri legate de aceste detalii pentru ca sunt indecis. Momentan folosesc un atomizor zenith pe un kroma r cu rezistente capsulate de 0.8ohm, mai sus sau mai jos de 0.8 nu am gasit nimic ca sa ma satisfaca ca si aroma-th!
Sunt deschis si catre alte atomizoare de pana la 250 de lei pt mtl, nu vreau sa investesc mai mult pentru ca nu merita!

#2
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Si eu vreau sa-mi schimb atomizorul (folosesc un Siren 2 de 2-3 ani dar si-a cam dat sfarsitul, pur si simplu s-a mancat cauciucul de la capac, cel care se scoate cand umpli cu lichid, initial mergea din ce in ce mai greu si acum s-a blocat de tot, din fericire pe pozitia inchis. Alimentez cu lichid desuruband baza, adica pe dos).

Ares 2 era una din posibilitati (si eu vreau tot MTL) dar am citit in multe surse ca are un defect de fabricatie
https://www.e-cigare...gn-flaw.916211/
(si am mai gasit si alte linkuri cu aceeasi situatie).
Nu prea as vrea sa se strice dupa 2 luni, mai ales ca nu e acoperit de garantie.

Despre sarma - incerci pana gasesti ce iti place (idem bumbac). Eu am cele mai bune rezultate cu o sarma destul de subtire, la 7 spire (diametru 2.5 mm) are 1.2 - 1.3 ohmi. Pentru mine e combinatia perfecta de TH+gust (folosesc lichid cu tarie de 8, dupa ce am inceput pe 24 si am tot scazut). Rezistenta mai mica - nu imi mai place gustul si senzatia, rezistenta mai mare - nu mai inteleg nimic.

Alte atomizoare incercate recent de mine si care nu mi-au placut:
- Berserker 2 - nu imi place stilul de rezistenta (capetele sunt in acelasi sens), pentru mine e enervant tare pana montez corect rezistenta si sa nu intre in scurt. Deseori trebuie sa pun bumbacul de cateva ori pentru ca daca nu nimeresti bine dimensiunea bumbacului curge. Gust mediocru
- Ambition Mods Purity Plus MTL RTA  - mi s-a parut esec total. Flux de aer foarte inchis chiar cu aerul la maxim si un sistem ciudat de alimentare, dai jos o garnitura de metal ca sa scoti capacul, apoi o pui la loc si daca insurubezi un pic mai tare, e greu de desurubat. Gust tot mediocru. Punctul cel mai prost - se incalzeste ingrozitor daca vapez mai mult.

Desi e un model vechi, eu ti-as recomanda Siren 2 daca il mai gasesti, mie mi-a placut mult si cred ca am sa-l mai folosesc in continuare pana moare de tot.
Te-as ruga sa spui ce ti-ai cumparat si care sunt impresiile tale.

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Kayfun lite 2019/2021 sau Siren v4

Ar mai fi si Doggy care e bunicel.

Edited by Serafim606, 29 April 2022 - 22:33.


#4
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
La ~250 lei ar fi Bishop RTA, Sure RTA sau Pioneer v1.5 RTA. Ares e vechiut si nici nu exceleaza la nimic.

#5
Klavs75

Klavs75

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.05.2022
O clonă IFTK de Taifun GTR. Excepțională.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate