Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Permis suspendat - reducerea perioadei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Îmi pare rău că ai stat, dar uite că ai clarificat ceva. Eu eram la fel de nedumerită ca tine, îmi pare rău că din mesajul meu s-a înțeles altceva. N-am vrut să sune ca un răspuns.

View PostMuf, on 05 mai 2022 - 08:12, said:

dorin a avut dreptate pana la urma, nici nu poti sa dai examenul daca nu a expirat dovada, am mai stat si juma de ora la coada degeaba Posted Image

Edited by althea, 05 May 2022 - 09:13.


#20
Muf

Muf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.11.2017
Stai calma ca nu m-am dus acolo doar dupa mesajul tau Posted Image doar ca trebuie sa plec din tara o saptamana si am zis sa nu risc sa fie prima varianta, ca nu reuseam deloc sa dau de cineva care stie exact ce si cum. Am stat la cozi mult mai mari pe degeaba, 30m e nimic.

Mai mult imi era ciuda pentru baiatu din fata mea care venise cu 3 zile prea tarziu

Edited by Muf, 05 May 2022 - 13:55.


#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
Daca tot pleci din tara, predai dovada cu drept de circulație.
A doua zi dai testul.
Daca îl treci se reduce cu o treime suspendarea.

Ai timp 20 zile sa dai testul. Nu mai târziu.

#22
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Am comis acelasi lucru ca initiatorul topicului insa m-ar interesa de la cineva care a trecut prin asta, detalii despre Bucuresti.

Unde se poate da examenul de reducere a suspendarii (Pipera, Udriste, sunt si altele?), trebuie programare sau doar mergi acolo si cand se strang 10 insi se face o verificare?

#23
Muf

Muf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.11.2017
Udriste, in fiecare zi lucratoare la 8 te inscrii si la 8:30 dai examenul, nu trebuie programare, doar buletinul si dovada

#24
Semperparatus48

Semperparatus48

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.01.2021
Se poate preda dovada in Bucuresti chiar daca resedinta o am in jud Arges?

#25
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostMuf, on 28 mai 2022 - 14:37, said:

Udriste, in fiecare zi lucratoare la 8 te inscrii si la 8:30 dai examenul, nu trebuie programare, doar buletinul si dovada
Multumesc!

#26
remusebe

remusebe

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.09.2022
Salutare.Daca in luna mai 2022 mi s-a suspendat dreptul de a conduce pt. depasire ,am dat examenul pentru reducerea suspendarii, si am beneficiat de aceasta reducere,acum in septembrie am comis-o din nou ,de data aceasta la viteza (102 km/h in localitate),mai am dreptul de a sustine examenul pentru reducerea suspendarii,dupa ultimele modificarii ale OUG 195,aduse in 2022?

#27
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007
Cate puncte de penalizare ai la colectie si care era limita de viteza pe sectorul ala de drum ?

#28
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
La suspendare directă nu se mai "acorda" puncte penalizare

#29
Melchiah

Melchiah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.05.2007

 Mr_Woppit, on 28 mai 2022 - 12:03, said:

Unde se poate da examenul de reducere a suspendarii (Pipera, Udriste, sunt si altele?), trebuie programare sau doar mergi acolo si cand se strang 10 insi se face o verificare?
Aceeasi intrebare va rog, dar am domiciliul in Ilfov.
Multumesc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate