Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Cum as putea controla un device Android de la distanta?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Bine v-am regasit stimati colegi! Ma intrebam daca cunoasteti vreo posibila metoda de a controla de la distanta un device android cu control total asupra dispozitivului, daca cunoasteti vreun software capabil. Daca imi puteti recomanda niste aplicatii/softuri orice in afara de TeamViewer v-as fi recunoscator! Momentan folosesc programul Scrcpy luat de pe un canal github dar acesta necesita conectarea cablului USB si activarea USB Debug.
Acest lucru, desi promite incarcarea device-ului, nu prea face fata bateria cu incarcarea prin portul USB al desktop-ului si as prefera sa fie incarcat direct la priza.
Motivul: folosesc de ani buni un device android pe post de "emulator" pentru ca nu ma impac bine cu touch-screen-ul atunci cand vreau sa modific setarile unui device, din cauza touch-urilor nedorite, bifez niste casute sau activez niste setari fara sa imi doresc acest lucru.
Va multumesc anticipat pentru ajutorul acordat. Sa aveti o zi minunata in continuare dragi colegi!

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
anydesk are (si) client de android...

#3
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 29.01.2016
Pt Android - Android exista ceva ?

#4
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
am scris mai sus :)

#5
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
cu root ai control total prin ssh si nu ai treaba cu touchscreenu ca tot ziceai ca nu te impaci bine cu el.

#6
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
De ce excluzi Teamviewer? Se poate folosi Host de la ei si ai unattended access...

Edited by diahim, 28 April 2022 - 19:05.


#7
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014
Eu folosesc Vysor, deja de vreo 2-3 ani. Sunt extrem de multumit.
E adevarat ca il folosesc pe cablu USB si ca rata de incarcare nu este buna, dar totusi se incarca, nu scade nivelul bateriei.

Cu Vysor se poate si pe conexiune wi-fi, am incercat, dar nu mi-a placut. Are un delay sesizabil si chiar deranjant, asa ca am ramas la varianta pe USB.

#8
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008

View Postdiahim, on 28 aprilie 2022 - 19:05, said:

De ce excluzi Teamviewer? Se poate folosi Host de la ei si ai unattended access...
pentru ca aplicatia Quick Host de pe telefon limiteaza accesul la full control. sau uneori merge, alteori se blocheaza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate