Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Inchidere balcon cu sticla glisanta

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
N-ai ce discuta de performanta termica la o sticla simpla (adica fara cavitati izolante).

Daca vrei foi de sticla glisante, adica fara rama si prinse doar in sine orizontale, verifica sa tina sticla la vant sa nu te trezesti cu ea in strada. Nu de alta, dar omori oameni.

#20
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007
Ma intereseaza subiectul.
Nu-mi plac balcoanele inchise si sunt, si eu, in situatia in care caut o solutie, simpla (dar ieftina), prin care sa protejez, de praf si frunze, un balcon. Apartamentul atasat balconului Posted Image este locuit foarte rar si, de fiecare data, "sejurul" trebuie inceput cu curatarea balconului. In fata balconului este un nuc superb si prietenos (o creanga creste chiar in interiorul balconului), asa ca toamna ma procopsesc cu un start, de vreo 10cm, de frunze de nuc ...

Ca si pe initiator, nu mai intereseaza performanta termica sau faptul ca patrunde , sau nu, vantul. Nu ma intereseaza termopanele. Momentan, oscilez intre plasa impotriva pasarilor si ceva inchidere cu ... plexiglas?

#21
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Ai putea încerca asa ceva:

https://rulou-transp...nte-necasetate/

https://rulou-transp...rente-casetate/



#22
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007
Din pacate, si roletele transparente si cele cu foaie sunt foarte urate; dupa parerea mea. Ma rog ... Eu mi-as dori sa nu inchid deloc, deloc balconul. Probabil ca acesta este si motivul pentru care, orice tip, de inchidere, imi displace Posted Image
Cred ca, mai degraba, o sa caut ceva (o folie, mai rezistenta), pe care s-o intind, pe jos, pe perioadele cand apartamentul nu este locuit. Nu-mi venea ideea Posted Image , asta, daca nu ma bagam in vorba, aici.
Multam!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate