Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Root motorola g7 power

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Nu stiu daca am deschis topicul unde trebuie, dwr poate cineva sa ma ajute cu un tutorial despre cum se deblocheaza bootloaderul la moto g7 power și cum se rooteaza? Am mai rootat s3 neo, si alte telefoane de la samsung.. chiar si schimbat romuri. Dar la motorola ma cam bate :( Poate fi si text tutorialul pas cu pas. Va multumesc mult

#2
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Am reusit sa deblochez bootloaderul. Mai ramane sa vad cum instalez magisck

#3
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.10.2005
instaleaza magisk manager apk si incearca de acolo.

Dar cel mai simplu instalezi TWRP https://twrp.me/moto...otog7power.html
Si din el instalezi Magisk.zip

Edited by trid_ovi, 23 April 2022 - 22:43.


#4
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

View Posttrid_ovi, on 23 aprilie 2022 - 22:41, said:

instaleaza magisk manager apk si incearca de acolo.

Dar cel mai simplu instalezi TWRP https://twrp.me/moto...otog7power.html
Si din el instalezi Magisk.zip
Am instalat twrp. Da erori la orice flashuiesc din twrp... Multe linii rosii. Nu inteleg de ce :(

#5
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018

View Postdanidica, on 24 aprilie 2022 - 09:38, said:

Am instalat twrp. Da erori la orice flashuiesc din twrp... Multe linii rosii. Nu inteleg de ce Posted Image

Alea-s linii de text. Ce scrie?

#6
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.10.2005
Magisk.zip ar trebui sa se instaleze fara probleme.
Daca vrei vreun custom ROM. Trebuie sa salvezi tot inainte, ca se va sterge tot. Dupa aia te duci la TWRP formatezi DATA si dai wipe la celealte ANDROID, DATA, CACHE, etc. Dar trebuie sa vezi ca fiecare ROM are particularitatiile lui, poate sa im puna o anumita versiune de firware, etc

#7
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Am reușit. Aparent twrp era marea problema :( cu cea mai noua versiune nu mergea. Cu cea veche merge

#8
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Ma enerveaza ca twrp nu ramane instalat :( dupa ce flashuiesc magisck, nu mai pot intra in twrp. E enervant. Mereu trebuie de pe pc sa dau flash la twrp cand vreau sa am folosesc de el

Nu stiti o metoda sa ramana instalat twrp mereu?

#9
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Înseamnă că nu te-ai documentat deloc legat de ce face TWRP de fapt, și riști să faci prostii cu fișierele de sistem.

Ce faci tu, când "instalezi" TWRP, și rulezi "fastboot boot twrp.img" e sa încarci recovery-ul ăla in RAM și să-l execuți. Dar nu instalezi nimic.

Ca sa instalezi, faci fastboot cu TWRP și din TWRP dai flash la TWRP.zip, un fișier pe către trebuie să-l pui undeva pe stocarea interna. Ar trebui sa faci și backup la recovery-ul stock, înainte să dai flash la TWRP

#10
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

View PostAstroNoot, on 26 aprilie 2022 - 12:47, said:

Înseamnă că nu te-ai documentat deloc legat de ce face TWRP de fapt, și riști să faci prostii cu fișierele de sistem.

Ce faci tu, când "instalezi" TWRP, și rulezi "fastboot boot twrp.img" e sa încarci recovery-ul ăla in RAM și să-l execuți. Dar nu instalezi nimic.

Ca sa instalezi, faci fastboot cu TWRP și din TWRP dai flash la TWRP.zip, un fișier pe către trebuie să-l pui undeva pe stocarea interna. Ar trebui sa faci și backup la recovery-ul stock, înainte să dai flash la TWRP
Mulțumesc mult. Am reusit....
Inainte am mai avut root pe un Samsung galaxy s3. Il flasuiam cu odin și rămânea in sistem mereu rootul :)

#11
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Daca vreau sa bag softul original, cum se face? La samsung foloseam odin... Dar aici?

#12
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Am facut backup la firmware original. Revin oricand prin restore

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate