Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Părere Cube AIM EX 2022

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
iKlouD

iKlouD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.10.2018
Bună, doresc sa achiziționez bicicleta Cube Aim Ex 2022, însă nu prea găsesc foarte multe review uri la aceasta. Dețineți cumva bicicleta aceasta și o puteți recomanda? Sau aveți alte sugestii la o bicicleta, bugetul fiind de 3500 lei.

Multumesc.

#2
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Aș zice că e scumpă pentru ce oferă. Cube sigur că face biciclete bune, dar fiind model nou și început de sezon, modelul costă exagerat de mult. Similar, găsești la Decathlon la aproximativ 2500 lei.
https://www.decathlo...LBASTRU_TURCOAZ

Acum 5 ani mi-am luat un Cube Acid 2X 2017, l-am urmărit de când a apărut la 5000 lei, pe la finalul verii l-am luat cu 3000 lei.

#3
V A L I

V A L I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 04.07.2006
Aia era in 2017, dar acum in 2022 te bucuri daca mai e bicicleta pe stoc.  Intr-adevar mai sunt biciclete similare dar la Cube platesti marca si treburi de finete (ca are cablurile trase prin cadru etc).

Eu am Cube AIM Pro din 2019 si sunt multumit de ea. Fata de alta bicicleta similara de Cross in timp s-a tinut mult mai bine: masoane , sa , lant si pinioane mai de calitate , deci pot sa zic ca a meritat diferenta de bani.

#4
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,013
  • Înscris: 06.09.2008
Anul trecut la 3500lei era Cube 1x11 viteze, in 2022 ai 1x10 la acesti bani,.. la anul 1x9 Posted Image
Merge, platesti brandul dar transmisia e ok, furca e de rockrider la 2000lei, frane cam a fel...
E chiar ok comparat cu prostiile alea de cuburi la 2800lei echipate 2x8 si furca XCE !! Posted Image

Cand nu spui pe unde mergi primesti pareri generale, daca o iei de mers prin oras nu e alegere grozava.

 aiulianctin, on 22 aprilie 2022 - 10:30, said:

Cube sigur că face biciclete bune,...
Nu prea inteleg asta, Cube face si biciclete bune si mai putin bune, cum fac mai toti producatorii.

Edited by sirgoofy, 22 April 2022 - 16:35.


#5
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Are 15 kg.
Dacă te impaci cu asta, e ok...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate