Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

optiune telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
rebelmonk666

rebelmonk666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 03.11.2011
Sal'tare, intampin o problema cu un client care are sistem de monitorizare la tara si nu are acces la internet decat prin cartela prepay telekom cu un router 4g.Toate bune si frumoase i-am scos pinul cartelei i-am facut optiune N5 si dupa 5 zile m-a sunat ca nu mai vede camerele pe telefon si ca sunt ofline;am mers acolo si ce sa vezi 5gb trafic s-au terminat desi cand am facut oferta aparea 5GB 4g plus nu stiu cat bonus.Aveti idee ce s-ar fi putut intampla?nu exista o oferta ceva la ei doar cu internet de 6 euro?
Eu sunt pe digi si n-am putut lua legatura cu operatorii decat daca gasesc pe cineva cu cartela telekom.
Multumesc anticipat

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cu o camera fhd in h264, am trafic lunar de aproape 200gb. asta ca sa-ti dai seama cat trafic ai de fapt. ma mir ca a si rezistat 5 zile. poate cu acel bonus de care zici

asadar, fa-ti calculul pt ceea ce ai in locatie si abia apoi cauti ofertele de date din piata

ori vezi daca poti face transmisie de date doar cand vrea musai sa vada live, nu tot timpul, astfel mai reduci din trafic

#3
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 19.03.2006
Bonusul nu se activează automat, trebuie să îl activezi separat:

Quote

Cum activezi bonusul date mobile de 60 GB?
Pentru a activa bonusul alege una dintre variantele:
Trimite SMS gratuit (cu orice text sau fără text) la numărul 888;
Apelează gratuit 1234, selectând ramura 4 și apoi 2;
Apelează gratuit *100#, ramura 4;
Direct din MyAccount.
https://mobile.telek...-n5/preplan148/

#4
rebelmonk666

rebelmonk666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 03.11.2011

 dondos, on 20 aprilie 2022 - 09:52, said:

Bonusul nu se activează automat, trebuie să îl activezi separat:

https://mobile.telek...-n5/preplan148/

Asta chiar n-am facut-o,multumesc de raspuns

#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
Eu am tot o cartela prepay de Telekom marita de la 5 la 6 euro dar am net nelimitat. Mai mult ca sigur ca nu ai activat bonusul.

#6
rebelmonk666

rebelmonk666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 03.11.2011
Bun pana aici am inteles insa...e vreo optiune doar pentru internet?sa zicem ca de acei 6€ sa fie doar net?si daca ar fi sau n-ar fi cum s-ar putea realiza incarcarea lunara cu optiunea respectiva fara a scoate cartela din router?stiu ca la abonamente mergea dar nu stiu la prepay.
Thanks in advance

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
de cate ori ai auzit tu de cand exista telefonia mobila, ca pt a incarca o optiune pe nr tau, trebuie sa scoti simul din aparat? o scoti sa faci ce cu el?

nu exista asa ceva. mergi la orice centru telekom si cumperi credit, optiune sau cum vand ei.

Edited by Dany_Darke, 20 April 2022 - 13:29.
typo


#8
rebelmonk666

rebelmonk666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 03.11.2011

 Dany_Darke, on 20 aprilie 2022 - 13:22, said:

de cate ori ai auzit tu de cand exista telefonia mobila, ca pt a incarca o optiune pe nr tau, trebuie sa scoti simul din aparat? o scoti sa faci ce cu el?

nu exista asa ceva. mergi la orice centru telekom si cumperi credit, optiune sau cum vand ei.
Am inteles ideea insa ma refeream la faptul ca acea cartela poate primi creditul insa oferta nu stie sa si-o faca,nu stiam ca merge trimisa oferta direct pe cartela;si acel bonus tot de la distanta merge activat lunar?nu trebuie introdusa intr-un telefon?

#9
Olympea

Olympea

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 832
  • Înscris: 23.09.2021
Opțiunea e prost aleasa din start. Are 28 zile valabilitate și stai de bonusuri... Mai bine încarci cu 6 euro și bagi opțiunea cu net nelimitat care are 30 zile.
Plus ca se activează automat și bonusul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate