Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Pasaport eliberat in alt judet fata de cel trecut in buletin

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
robertbv1414

robertbv1414

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 27.08.2021
Buna ziua, pot sa ma duc sa depun actele si ulterior sa imi eliberez pasaportul din alt judet fata de cel pe care il am trecut in buletin? In orasul meu prima data la care imi pot face programare este in iunie si eu as avea nevoie in mai. Multumesc frumos

#2
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,016
  • Înscris: 30.12.2012
Da. Uite un articol in care se recomanda asta in cazul in care sunt judete limitrofe in care nu este aglomerat: https://www.bizbraso...re-a-cererilor/

"Astfel, în situația în care nu mai sunt locuri disponibile pentru programare în perioada dorită pe raza domiciliului, cei interesați pot verifica disponibilitatea în județele limitrofe, menționează Direcția Generală de Pașapoarte."

Edited by numerci, 18 April 2022 - 19:47.


#3
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,802
  • Înscris: 15.08.2014
Da, programare online, plata tot online sau posta trezorerie dar saï grija sa fie in contul trezorizi juderului unde depui actèle. Daca ai noroc, luni pui actèle si vineri il ai acasa prin posta..eu asa am patit cu 2 pasapoarte. Eu sunt din CS, depus actèle pt mine la Timișoara.
Pt un membu al familiei d'épouse la Severin, Jud Mehedintk. De luni pina vineri au fost acasa.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,257
  • Înscris: 01.12.2001
Vezi ca "se poate" fara programare. Azi a fost o cunostinta fara nicio programare si "a rezolvat". Nus multe detaliii dar sigur a mers si rezolvat cu foto si amprente cu tot.

#5
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,369
  • Înscris: 08.01.2009

 robertbv1414, on 18 aprilie 2022 - 19:35, said:

Buna ziua, pot sa ma duc sa depun actele si ulterior sa imi eliberez pasaportul din alt judet fata de cel pe care il am trecut in buletin? In orasul meu prima data la care imi pot face programare este in iunie si eu as avea nevoie in mai. Multumesc frumos

Da , te poti programa oriunde doresti si iti e mai convenabil ; ai putea totusi verifica daca in localitatea ta se accepta si sa mergi direct sa astepti la o coada pt. persoane fara programare ( de obicei exista ghisee pt. asa ceva insa evident vei pierde ceva timp la coada) .
Plata o poti face pe platforma ghiseul.ro insa pt. ca traim in Ro vei fi nevoit sa printezi dovada platii primita pe mail ( am intrebat daca cumva e o scapare acea mentiune de pe site tinand cont ca e metoda recomandatade ei de achitare a taxei si mi s-a raspuns cat se poate de sec ca nu si ca daca nu aveam dovada in format fizic printat nu imi considerau "dosarul" complet)

Edited by me_iauras, 18 April 2022 - 20:57.


#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007

 dorin_2k, on 18 aprilie 2022 - 20:39, said:

Vezi ca "se poate" fara programare. Azi a fost o cunostinta fara nicio programare si "a rezolvat". Nus multe detaliii dar sigur a mers si rezolvat cu foto si amprente cu tot.
te duci si atat. nu sunt necesare ghilimelele.
multi nu se prezinta, s-or programat in elanul ala de la inceputul razboiului.
e deschis si sambata.

#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Auziem ca mai e deschis sambata/duminica doar pana pe 16-17.04. Apoi revin la programul de gravide..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate