Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Roku

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Calin2707

Calin2707

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.04.2022
Salutare. Nu stiu daca postez unde trebuie, imi cer scuze daca am gresit, problema mea este, locuiesc in UK, si de curand, din graba pot spune am achizitionat un tv roku. Intrebarea este, am vreo sansa sa vizionwz canale romanesti pe roku? Exclus antena parabolica,  am , dar numai probleme cu ea, cand ploua nu semnal,  cand bate vantul, trebuie sa platesc pt redirectionare.  Si aici cam mereu bate vantul

#2
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Mi-e destul de greu să cred că avem developeri români care să fi investit timp în dezvoltarea de aplicații pentru Roku care este foarte popular în US și aproape deloc popular în EU și UK.
Dacă ai posibilitate să returnezi TV-ul și să iei un alt TV cu Android (sau Chromecast/Alexa) ar fi cel mai ușor. Sunt o grămadă de posibilități să urmărești TV live din toată lumea pe Android, le găsești și în Magazinul Play.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Roku nu exista in Romania.
Deci nici aplicatii ptr el.

Si ptr Android pot fi probleme - pot merge temporar doar aplicatii third-party care preiau streamuri transmise intr-in mod mai putin legal - pot cadea oricand.
Aplicatiile oficiale gen Digi Online nu merg in afara Romaniei. Testat pe telefon.
Doar cu ceva proxy sau VPN privat in Romania.

#4
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,484
  • Înscris: 30.08.2017
Digi cu VPN ar trebui sa mearga fara probleme.

#5
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015
Am vreo 3 de "roci", dar nu am cautat programe romanesti
Le folosesc doar pentru a avea posibilitatea Netflix, Prime etc

Nu inteleg de ce ai cumparat tv roku cand o cutiuta d-aia e si f. mica si costa cred ca sub 100 de lire

#6
Calin2707

Calin2707

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.04.2022

 Tsunnnami, on 13 aprilie 2022 - 10:16, said:

Am vreo 3 de "roci", dar nu am cautat programe romanesti
Le folosesc doar pentru a avea posibilitatea Netflix, Prime etc

Nu inteleg de ce ai cumparat tv roku cand o cutiuta d-aia e si f. mica si costa cred ca sub 100 de lire
Am.si cutiuta. La inceput am cumparat doar acel dispozitiv roku, si de graba lucrurilor , am zis ca poate merge, fara a ma documenta in prealabil. Oricum imi mai trebuia un televizor, cel.din sudragerie l-am mutat in dormitor, iar cel nou , roku, a ajuns in sufragerie. In fine, singura optiune pe care o am momentan, este un laptop conectat la tv si urmaresc de pe el. Am abonament la fostul telekom cel preluat de orange. Multumesc la toti pt raspunsuri.

#7
mesteru222

mesteru222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.10.2008
google si cauta
How To Install IPTV on Roku with this Simple Trick

eu folosesc

#8
Calin2707

Calin2707

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.04.2022

 mesteru222, on 14 aprilie 2022 - 11:50, said:

google si cauta
    How To Install IPTV on Roku with this Simple Trick

eu folosesc
Se sterge singur la un momentdat

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate