Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Aveti vreun regret in viata?

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#109
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostAlexEn, on 19 aprilie 2022 - 20:18, said:


Sa stii ca nu e mizerie orice nu iti faci acasa. Nu e corect sa generalizezi.


Asa e, dar shaorma e mizerie :) In special la aia ma refeream.

#110
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Mizerie? Cand shaormeria mea face acolo maioneza cu usturoi (am gasit graunti in ea)? Cand cartofii sunt din piata, curatati la masinarie si facuti la friteuza mare pe gaz?

Carnea e la fel peste tot, practic un mezel cu niste E-uri, asta este, gust sa aiba, explozia de arome a shaormei. Uneori prind carne super prajita, mmmm cand se amesteca maioneza cu prajeala.

Mai mananc pizza cand mananca cei din jur, alte fast food-uri nu doresc.

Edited by Neaceasca85, 20 April 2022 - 11:06.


#111
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007

View Postgiuliani, on 19 aprilie 2022 - 20:50, said:

Asa e, dar shaorma e mizerie Posted Image In special la aia ma refeream.

Daca iti iei din locuri dubioase, da.
Dar nu toate sunt la fel.

#112
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Si mie imi place sa mananc cateodata, daca nu m-as abtine as putea manca chiar des, poate mai des ca ceasca :) Dar nu imi fac iluzii ca ar fi ceva sanatos.

#113
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Nu exista gustos si sanatos. Lectia pe care am invatat-o de mic.

Ce provoaca dependenta gustativa niciodata nu e sanatos.

#114
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Tocmai asta incerc sa iti explic, chiar exista chestii sanatoase si extrem de gustoase. Dar de cele mai multe ori nu la mama acasa :), pt ca mama stie sa gateasca asa cum a invatat acum 40 de ani din familie, nu neaparat cauta pe net chestii faine bune si sanatoase.

Mie imi plac mult de tot pestele, fructele de mare, sunt extrem de gustoase si sanatoase. Dar trebuie sa stii sa le gatesti sau sa le mananci la un restaurant de top in Romania, alea mediocre stiu eventual peste la gratar care nu-i neaparat cea mai gustoasa varianta .

#115
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Sanatos nu e excesul.

Poate ne oprim din offtopic.

#116
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Nu sunt fan deloc peste. Nici fructe de mare.

#117
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Regret ca nu mi-am ascultat parintii in privinta muzicii la volum mare, am tinitus in ambele urechi de 8 ani si se agraveaza de la an la an.

#118
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Sistemul meu audio suna bine pana la volum 26 din 40. Peste 27 scad bass-ul si inaltele, deci nu am de ce sa dau mai tare de atat. In masina cand ma simt deranjat la ureche, dau mai incet. Am injurat la o nunta unde volumul era chiar prea tare, si ca sa se mai odihneasca urechile, ieseam destul de des afara.

Muzica trebuie sa se auda bine, nu sa se auda cat mai tare. Sistemul cel mai performant e cel care suna bine si reda toate frecventele si la volum mai mic. Tare si prost, nu are rost.

Ah, si nu folosesc casti. Alea distrug auzul. Le folosesc doar la hoteluri, cateva zile pe an.

#119
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

View PostNeaceasca85, on 21 aprilie 2022 - 13:38, said:

Sistemul meu audio suna bine pana la volum 26 din 40. Peste 27 scad bass-ul si inaltele, deci nu am de ce sa dau mai tare de atat. In masina cand ma simt deranjat la ureche, dau mai incet. Am injurat la o nunta unde volumul era chiar prea tare, si ca sa se mai odihneasca urechile, ieseam destul de des afara.

Muzica trebuie sa se auda bine, nu sa se auda cat mai tare. Sistemul cel mai performant e cel care suna bine si reda toate frecventele si la volum mai mic. Tare si prost, nu are rost.

Ah, si nu folosesc casti. Alea distrug auzul. Le folosesc doar la hoteluri, cateva zile pe an.
Pai de la casti am inceput sa am tinitus, asta e.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate