Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 

Link din gmail

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
norocoasa

norocoasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.02.2007
Buna tuturor !  Nu stiu daca am nimerit bine aici, insa va rog sa ma ajutati cu un sfat. La un moment dat, vrand sa trimit un link unei colege, din neatentie al dat link din gmail-ul meu. Intre timp am schimbat datele de conectare, parola. Insa vad ca daca merg in acel mesaj si incerc sa accesez ma duce direct in mail Posted Image . Ce as putea sa fac sa ma protejez de accesul ei ? Mi se pare incredibil ca dupa delogare si logare sa se poata totusi accesa prin acel link trimis acum 2 luni.
Multumesc anticipat !

#2
CARNATUL

CARNATUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 25.08.2021
Nu-ti poate accesa mailul cu acel link.

PS: Se vede ca n-ai treaba cu...nimic.

Edited by CARNATUL, 12 April 2022 - 18:50.


#3
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Te duce in mailul tau pentru ca - pe calculatorul de pe care-l accesezi - esti deja logata (probabil din browser-ul Chrome) - in contul tau Google. Daca colega il va accesa din alta parte nu va ajunge acolo.

#4
norocoasa

norocoasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.02.2007
Asa este, recunosc ca nu am treaba cu...Posted Image tocmai de asta m-am panicat si am vrut sa verific daca poate;  am trimis acel link si catre sora mea si ea a intrat. Am inlemnit la propriu. Sper din duflet sa ma insel, dar sunt convinsa ca poate sa intre. Este ca si cum eu i-am dat acces prin acel link Posted Image

View Post__Dan__, on 12 aprilie 2022 - 19:04, said:

Te duce in mailul tau pentru ca - pe calculatorul de pe care-l accesezi - esti deja logata (probabil din browser-ul Chrome) - in contul tau Google. Daca colega il va accesa din alta parte nu va ajunge acolo.

Multumesc din suflet ! Deci numai daca acceseaza de pe calculatorul sau de pe telefonul pe care sunt eu logata. Da, sora mea a intrat de pe un laptop de-al meu. M-am mai linistit. Posted Image

#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Amandoua folositi Chrome? Ai intrat in trecut de pe calculatorul ei pe mailul tau? Fa o verificare simpla: roaga-ti sora sa scrie in bara browserului "mail.google.com". Daca iar intra-n contul tau, e exact cum ti-am spus. Vezi ca Chrome-ul are si o iconita in dreapta-sus, care-ti spune ce user Google e logat/ a ramas logat.
P.S. Daca folosesti acelasi calculator pe acelasi cont de utilizator Windows cu altii, da-i "Sign out from all acounts" (sau cum s-o zice in romana...) - tot din Chrome - cand termini treaba.

Edited by __Dan__, 12 April 2022 - 19:35.


#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,270
  • Înscris: 01.12.2001
Copiaza linkul si deschide-l in alt browser in care nu ai salvat parolele. Sau dai clear cookies, pass si cache.
Surpriza: nu se mai deschide nimic

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Cine are chef de mistouri va lua o pauza de studiat regulamentul.

#8
norocoasa

norocoasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.02.2007
Va  multumesc tuturor !Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate