Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

HBO MAX - Problema SMART TV / fara update..

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
kingofbattle

kingofbattle

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.04.2022
Salut. Am o foarte mare problema. Am un SMART TV NEI (din acela mai ieftinache) - problema mea este ca unele aplicatii nu au update-ul la zi (ceea ce nu ma deranjeaza neaparat, de exemplu netflix e destul de ok, ma pot conecta, am toate serialele si filmele aparute, se vede ok). De cand cu HBO MAX-ul am fost foarte entuziasmat.. Am instalat aplicatia, cand sa ma conectez.. imi apare un mesaj ca trebuie sa ii fac update. Dau click pe el, ma baga pe Aptoide TV si acolo.. niciun UPDATE! Am incercat sa il dezinstalez, sa iau alta versiune din store si sa dau update, dar acelasi lucru.. Chestia e ca la HBOMAX fata de Netflix, nu ma lasa sa intru.. imi apare acelasi mesaj, nu merge sa ies din el .. doar sa dau ok si ma baga aiurea pe APtoide TV unde nu e niciun update. Exista cumva o solutie? Nu prea ma am cu SMART TV-urile, dar as putea oare sa iau de pe net o versiune actualizata a HBO MAX-ului si sa o pun pe stick, dupa care sa o instalez ca si aplicatie externa pe TV? Stie cineva o solutie ? Posted Image Posted Image

#2
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Smart TV-UL din ce an este?
Au dat la un moment dat un mesaj, cum ca HBO Max nu mai merge pe televizoare mai vechi de 5 ani.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004
Sa inteleg ca TV-ul ala ale Android pe el sau ce ?
Ca doar asa se poate instala ceva de pe Aptoide. Teoretic.

Problema ta e in primul rand ca ai un TV mai ieftinache - adica cu suport slab pe parta de aplicatii si update-uri. In mod normal producatorul TV-ului se ocupa de update-uri, dar pana si la marci mai serioase dupa 2-3 ani inceteaza suportul si nu mai apar update-uri de firmware iar in maxim 5 ani ( caz fericit ) nu mai nici suport ptr aplicatii. Ba chiar vezi ca incep sa dispara din meniu...

#4
kingofbattle

kingofbattle

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.04.2022
Cred ca da.. are.. am ceva aplicatii in aptoide, am si vlc, plex, etc. Ideea e ca am instalat de pe Aptoide hbo max si cand intru imi spune sa iau versiunea noua sa ii fac update.. dar cand intru pe store iar, niciun update! Deci crezi ca ar merge cu ceva stick usb sa ii fac update? stie cineva vreo solutie.. ? adica e smart tv totusi... poate merge si fara un chromecast :(

#5
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,605
  • Înscris: 14.02.2006
Citeste si aici : https://forum.softpe...-pe-tv-samsung/

#6
kingofbattle

kingofbattle

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.04.2022

 Fratello, on 11 aprilie 2022 - 16:04, said:


Salut. Aici este vorba despre un dispozitiv stil chromecast.. am zis ca poate scap si fara sa cumpar asa ceva. Repet, tv-ul meu e smart, are wi-fi si nu stiu sigur, dar cred ca e si Android. Stie cineva daca se poate face update / instala un apk si de unde pot face rost ?

#7
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Iei frumos la puricat motorul de cautare favorit si cauti cum sa instalezi "HBO Max: Stream TV & Movies (Android TV) 52.10.0" pe televizorul tau, pe propria raspundere.

Edited by Znevna, 11 April 2022 - 18:52.


#8
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,605
  • Înscris: 14.02.2006
Nu ai citit cu atentie ... HBO Max (NU GO !) se poate instala numai pe anumite televizoare, de generatie mai noua ! Am fost nevoit sa cumpar altceva pentru ca pe un Samsung 32H6400 (pe care a functionat ani de zile GO) nu se mai poate instala Max. Din ce spui, cred ca nici televizorul tau nu suporta noua versiune de HBO. Solutii ... in topicul indicat.

#9
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Samsung-ul tau nu are Android, NEI-ul lui pare sa aiba (daca are Aptoide TV pe el), ca tu ai fost nevoit sa cumperi un media player e altceva, la el inca nu stim daca e necesar.

#10
cif2009

cif2009

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 28.08.2015

 Fratello, on 12 aprilie 2022 - 07:26, said:

Nu ai citit cu atentie ... HBO Max (NU GO !) se poate instala numai pe anumite televizoare, de generatie mai noua ! Am fost nevoit sa cumpar altceva pentru ca pe un Samsung 32H6400 (pe care a functionat ani de zile GO) nu se mai poate instala Max. Din ce spui, cred ca nici televizorul tau nu suporta noua versiune de HBO. Solutii ... in topicul indicat.
Nu ai citit tu cu atentie!! Avand Aptoide instalat este evident ca tv-ul are ca sistem de operare Android Tv. Aplicatiile se pot instala si utilizand APK-uri de pe net. Nu esti restrictionat de producatorul televizorului. Sa se uite la la topicul HBO go on fire tv si sa faca exact la fel inlocuind apk-ul pentru fire tv cu apk-ul pentru android tv.
In cazul Tv-urilor cu sistem proprietar, Tizen_Samsung, Web OS _ LG , ai dreptate .
Pentru Android TV e alta treaba

#11
kingofbattle

kingofbattle

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.04.2022
@cif2009

#12
kingofbattle

kingofbattle

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.04.2022
Va multumesc mult pentru ajutor baieti, am incercat dupa recomandarile voastre sa descarc un APK de Hbo max.. am luat cea mai recenta versiune.. cand sa vad, bag stick-ul, merge instalat apk-ul ! Am si intrat in hbo max, m-am logat, am vazut toate filmele si serialele.. dar... cand am dat play, ecranul negru si fara sonor :( Ma gandesc ca am luat o versiune care nu e compatibila ?


 cif2009, on 12 aprilie 2022 - 07:36, said:

Nu ai citit tu cu atentie!! Avand Aptoide instalat este evident ca tv-ul are ca sistem de operare Android Tv. Aplicatiile se pot instala si utilizand APK-uri de pe net. Nu esti restrictionat de producatorul televizorului. Sa se uite la la topicul HBO go on fire tv si sa faca exact la fel inlocuind apk-ul pentru fire tv cu apk-ul pentru android tv.
In cazul Tv-urilor cu sistem proprietar, Tizen_Samsung, Web OS _ LG , ai dreptate .
Pentru Android TV e alta treaba

Poti sa imi dai un link cu topic-ul respectiv.. sau daca imi poti detalia mai pe scurt ce versiune ar trebui sa instalez ? Multumesc enorm

#13
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Daca ai instalat versiunea pentru Android TV si nu-ti functioneaza, iti mai ramane doar sa incerci o versiune mai veche tot pentru Android TV, daca tot nu functioneaza.. apelezi la "solutia" cu media player extern, dupa preferinte.

#14
cif2009

cif2009

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 28.08.2015

 Znevna, on 12 aprilie 2022 - 08:59, said:

Daca ai instalat versiunea pentru Android TV si nu-ti functioneaza, iti mai ramane doar sa incerci o versiune mai veche tot pentru Android TV, daca tot nu functioneaza.. apelezi la "solutia" cu media player extern, dupa preferinte.
Corect !!!

 kingofbattle, on 12 aprilie 2022 - 07:46, said:

Va multumesc mult pentru ajutor baieti, am incercat dupa recomandarile voastre sa descarc un APK de Hbo max.. am luat cea mai recenta versiune.. cand sa vad, bag stick-ul, merge instalat apk-ul ! Am si intrat in hbo max, m-am logat, am vazut toate filmele si serialele.. dar... cand am dat play, ecranul negru si fara sonor Posted Image Ma gandesc ca am luat o versiune care nu e compatibila ?




Poti sa imi dai un link cu topic-ul respectiv.. sau daca imi poti detalia mai pe scurt ce versiune ar trebui sa instalez ? Multumesc enorm
Incearca varianta asta HBO Max: Stream TV & Movies (Android TV) 52.10.0

#15
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,605
  • Înscris: 14.02.2006
Da, mea culpa ... Pe forumul XDA mai este dezbatut subiectul, sunt postate cateva versiuni mai "vechi" de HBO Max.

#16
kingofbattle

kingofbattle

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.04.2022

 cif2009, on 12 aprilie 2022 - 09:09, said:


Corect !!!


Incearca varianta asta HBO Max: Stream TV & Movies (Android TV) 52.10.0

Mersi! Când ajung acasă o sa încerc și revin cu un reply dacă am rezolvat. În orice caz, încerc versiunile "Android TV" pentru televizorul meu NEI? sau exista și altfel de versiuni

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate