Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Vreau sa cumpăr o bicicleta mai speciala

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Pe olx exista o persoana care vinde biciclete cu motor. Arata cam asa:

Attached File  FB_IMG_1649627291192.jpg   70.81K   159 downloadsAttached File  FB_IMG_1649620075752.jpg   119.97K   155 downloads

Ei bine, as vrea sa cumpăr o bicicleta din asta, dar fără motor. Ca în poza a doua. Am sunat la autorul anunțului, intrebandu-l dacă îmi poate vinde una fără motor. Răspuns- nu! L-am întrebat de unde a cumpărat el acest tip de bicicleta. Răspuns  - din China, fără sa îmi dea o sursa.
Intrebare: de unde as putea cumpăra o astfel de bicicleta? Evident, fără motor. Cel de pe olx le vinde numai motorizate. Nu vreau cu motor!

Edited by Robert_Kiran, 11 April 2022 - 00:01.


#2
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 27.06.2009
La cum arata cred ca e foarte grea, slabe sanse sa o gasesti pe undeva asamblata fara motor.

Daca vrei totusi sa o construiesti pe bucati uite aici gasesti cadru:
https://www.aliexpre...2295335742.html
https://www.aliexpre...0400628167.html

Edited by djbiti1, 11 April 2022 - 02:13.


#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
vinzi motorul pe olx.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Sau cauti o bicicleta cruiser pe olx si gasesti ceva cu vreo 15kg mai usoara decat cea din anunt.

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
cu 400 de dolari cât costă cadrul fake cumperi bicicleta originală în america

#6
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Genul acela de bicicleta cu asa cadru se numeste 'cruiser', poate sa nu aiba motor, poate sa aiba - pe benzina sau electric, etc., in clipul asta se vad zeci de modele diferite cu stilul acesta de bicicleta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ES-7t0eMawY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007
Dar ce are așa de deosebit asta? Forma? Mergi pe bicicletă? Acum ce bicicletă ai?

Pentru că nu văd scopul de a lua o bicicletă grea doar pentru că îți place forma ei.  Nu merită așa cadru, fără motor. Cu motor era utilă la commuting(să mergi la muncă cu ea). Oricum, eu sunt contra bicicletelor cu motor, strict din punctul meu de vedere, care vreau să fac mișcare.

O bicicletă grea are enorm de multe dezavantaje din punctul meu de vedere. Dacă nu prea ai mai mers până cum pe bicicletă, ascultă sfaturile de achiziție de cei care merg des cu bicicleta. Pe unde mergi de obicei cu bicicleta? Îți place pe cărări, pe teren accidentat, sau preferi drumuri lungi, pe șosea?

#8
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
Digix, aproape sigur nu e ciclist, daca era stia ca asemenea bicicleta e o gluma proasta.

Cruiserele astea sunt bune sa impresionezi habarnistii... cruiserul si fatbike-ul :)
Sa zicem daca te dai ocazional pe faleza, sau doar prin parc(uri) merg si astea, cat timp le poti cara pe scari si-ti place sa te chinui cu greutatea.

Pt orice altceva exista biciclete pe bune.

Edited by sirgoofy, 11 April 2022 - 09:54.


#9
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Și totuși omul de pe olx le ia de undeva, si le pune el motorul. Deci de undeva le cumpara și el!

#10
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007
@sirgoofy, da, sunt extrem de penibili ăia cu fat bike-uri prin oraș. Unii se uită de sus la noi pe cursiere, că avem haine slim, dar le trece când sunt depășiți cu 35-40 la oră.

View PostRobert_Kiran, on 11 aprilie 2022 - 09:48, said:

Și totuși omul de pe olx le ia de undeva, si le pune el motorul. Deci de undeva le cumpara și el!
Ai vreo altă bicicletă acum?

Pe unde te dai de obicei?

#11
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
De ce nu iti iei una electrica? te asigur ca ii mai rapida decat cea pe combustie, poti cumpara doar kit-ul de conversie electric care costa injur de 250 lire in Anglia sau bicicleta full electrica cam 600 lire .

#12
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007

View PostRobert_Kiran, on 11 aprilie 2022 - 09:48, said:

Și totuși omul de pe olx le ia de undeva, si le pune el motorul. Deci de undeva le cumpara și el!

Nu vrea nimeni să te ia la mișto, cel puțin nu eu, doar vrem să te sfătuim să alegi cu cap. Rămâi cu rezervor la bicicleta aia, dacă nu ai motor, ce faci, bagi apă/bere acolo și bei cu furtunașul?

#13
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
https://www.google.c...sclient=gws-wiz

#14
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007
E chitit, i s-a pus pata pe junghiul ăla, nu mai vrea să vorbească.

#15
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020
https://www.warelarr... bicycle&cid=20

#16
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
^ ala arata a site de tzepe, nu mai posta asa ceva.

#17
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View PostDigix, on 11 aprilie 2022 - 09:54, said:

@sirgoofy, da, sunt extrem de penibili ăia cu fat bike-uri prin oraș. Unii se uită de sus la noi pe cursiere, că avem haine slim, dar le trece când sunt depășiți cu 35-40 la oră.


Ai vreo altă bicicletă acum?

Pe unde te dai de obicei?
Am una electrica de strada. Ma dau prin oraș de obicei.

View PostEvonxxx, on 11 aprilie 2022 - 09:55, said:

De ce nu iti iei una electrica? te asigur ca ii mai rapida decat cea pe combustie, poti cumpara doar kit-ul de conversie electric care costa injur de 250 lire in Anglia sau bicicleta full electrica cam 600 lire .
Am una deja!

View PostDigix, on 11 aprilie 2022 - 10:01, said:

Nu vrea nimeni să te ia la mișto, cel puțin nu eu, doar vrem să te sfătuim să alegi cu cap. Rămâi cu rezervor la bicicleta aia, dacă nu ai motor, ce faci, bagi apă/bere acolo și bei cu furtunașul?

View PostDigix, on 11 aprilie 2022 - 12:45, said:

E chitit, i s-a pus pata pe junghiul ăla, nu mai vrea să vorbească.
Am altceva în cap. Bicicleta va avea un motor, dar un motor in 4 timpi. De aia am nevoie de junghiul ala cu rezervor.
Unora dintre noi le mai place sa bricoleze....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate