Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Recomandare bicicleta copii 20 inch

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
vasiutziu

vasiutziu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 19.08.2012
Bună, de câțiva ani nu mai țin pasul cu aceasta piață si trebuie sa ii cumpăr băiatului o bicla se 20'', caut una cât mai ușoară (fără sa intram in domeniul bicicletelor profi, carbon etc) de preferat cu o singură foaie pedalier iar pinioanele cu o plajă cât mai mare de rapoarte, nu neapărat număr mare de pinioane.
Mulțumesc

#2
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007
Decathlon, bineinteles!

#3
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
eu am asa ceva    [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ic863TwgqwQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
o singura problema: am luat-o din targul de vechituri cu 250 lei :) targuiala de la 500. de noua e peste 1700

#4
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 06.09.2008

 maccip, on 10 aprilie 2022 - 16:36, said:

Decathlon, bineinteles!
In decathlon nu sunt bicle usoare de copii...

Vrei usoara iei woom 4, greutate 7.7kg
Au acolo inaltimea recomandata, daca se incadreaza as trece direct la woom 5 cu roti 24"
Edit: woom 5 nu e disponibil

Cea mai usoara din decathlon e Riverside 900 la 9.3kg, cea luata de Viper are greutate 10.4

Edited by sirgoofy, 10 April 2022 - 19:44.


#5
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007
Insamna ca copiii mei sunt Schwartzeneggeri. Amandoi au avut si au decathloane.
6 in total, ca 2 au fost furate, chiar si ieftine asa cum sunt. Si bicicletele sunt ca papucii, le mai raman mici.
Probabil ca daca le luam la 3000 de lei bucata, ar fi trebuit sa cumpar vreo 10 ca ma gandresc ca alea mai scumpe se fura mai des. Sau, daca tot vrei bicla usoara, ma gandesc ca tre s-o schimbi si mai des pe motiv de marime. Adica degeaba o iei usoara, daca o iei mult mai mare decat duce copilul si o poarta mai mult decat e cazul.
Dadeam vreo 30000 pe biciclete, cam cat pe un Logan.

#6
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 06.09.2008
E scumpa, clar.
A vrut usoara i-am dat varianta de usoara, cam cea mai usoara de pe piata.. nu vorbim de cele la pret astronomic.

Vrea ieftina sa caute SH cu cadru aluminiu, frane Vbrake si furca rigida, suspensiile la asa biciclete = prosteala.

Edited by sirgoofy, 10 April 2022 - 19:53.


#7
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Bicicleta ușoară (aluminiu) nu cred că găsești sub 2000 de lei.
Ce înălțime are? Eu am luat fetiței (6 ani jumătate) direct pe 24. Am sărit peste 20. De la Decathlon dar cea normală, vreo 900 de lei și 14 kg (cred). Bicicleta mea pe 29 are 9.8 kg :D

#8
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Second-hand.
Va trebui sa treci curând la 24".

#9
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017
Si eu recomand Woom 4. Cei de la woom au un program de fidelizare daca te intereseaza sau o poti revinde ulterior cand ramane mica.
Eu am vandut woom 3 (1200) cand a ramas mica si am luat woom 4. Isi pastreaza foarte bine valoarea.
Nici nu se compara cu cele din decathlon pentru copii. Mai ales cand sunt mici conteaza foarte mult sa fie usoara si sa fie usor de controlat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate