Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Tcl 4k qled

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Alexgln9418

Alexgln9418

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.04.2022
Salut băieții, am și eu o problemă cred, locuiesc în Germania, am achiziționat un tcl 165 cm 4k qled 100hz adnroid tv 11 , imi stă pe creier, cand rulez orice video youtube netflix hbo max, imaginea este clară totul ok, dar mișcarea nu este, nu redă cum ar trebuii, se misca in framuri, mișcările nu sunt naturale nu înțeleg de ce.
Precizez ca am cablul din router direct în tv, nu cred ca este de la internet problema, ce ar putea fi? Am avut înainte un telefunken Füll HD, niciodata Nu am avut probleme de genul, mulțumesc astept un răspuns.

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Problema e aici TCL科技集团股份有限公司.
Data viitoare te duci la Mediamarkt și cumperi orice, dar nu TCL.

#3
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,176
  • Înscris: 16.10.2008
Dezactiveaza tot ce tine de "motion" ,din cate spui sunt chestii ce creeaza SOE care te deranjeaza.. Cam la orice TV se poate face chestia asta ,nu are legatura cu firma.

Edited by edigee, 10 April 2022 - 09:23.


#4
mag1001

mag1001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 31.05.2012
incearca asta [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sggt0QuQoPI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Joacă-te cu setările de la Motion.

#6
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,328
  • Înscris: 28.10.2018
TCL fac unele dintre televizoarele de top la ora asta. Sunt mega tari in domeniu.

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postabac, on 10 aprilie 2022 - 09:28, said:

TCL fac unele dintre televizoarele de top la ora asta. Sunt mega tari in domeniu.
Pe care planetă se întâmplă asta?

#8
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,328
  • Înscris: 28.10.2018

View PostAlexgln9418, on 09 aprilie 2022 - 21:36, said:

Salut băieții, am și eu o problemă cred, locuiesc în Germania, am achiziționat un tcl 165 cm 4k qled 100hz adnroid tv 11 , imi stă pe creier, cand rulez orice video youtube netflix hbo max, imaginea este clară totul ok, dar mișcarea nu este, nu redă cum ar trebuii, se misca in framuri, mișcările nu sunt naturale nu înțeleg de ce.
Precizez ca am cablul din router direct în tv, nu cred ca este de la internet problema, ce ar putea fi? Am avut înainte un telefunken Füll HD, niciodata Nu am avut probleme de genul, mulțumesc astept un răspuns.

Vezi sa nu cumva sa ai prin setari vreun frame rate predefinit. Ca daca incerci sa rulezi un continut de 24fps cu o presetare de 30fps iti sacadeaza ca toti dracii. Frame-rate-ul continutului trebuie sa se divida rotund la refresh-ul ecranului ca altfel ies niste balarii. Cel mai bine e sa lasi tv-ul sa se ajusteze automat la frame-rate-ul continului video.

View Postericmario, on 10 aprilie 2022 - 09:30, said:

Pe care planetă se întâmplă asta?

Dincolo de bolovanul pesterii...

#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postabac, on 10 aprilie 2022 - 09:33, said:


Dincolo de bolovanul pesterii...
Aha, ok!
Fug să iau repede 2 TCL-uri, că se dau ca pâinea caldă!

#10
Alexgln9418

Alexgln9418

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.04.2022

View Postericmario, on 10 aprilie 2022 - 09:05, said:

Problema e aici TCL科技集团股份有限公司.
Data viitoare te duci la Mediamarkt și cumperi orice, dar nu TCL.

Asa voi face daca nu`i voi da de cap,imagineaza-ti ca asta e al doilea , primul a fost unu mai scump ca asta cu soundbar integrat se auzea misto rau , dar facea mai urat ca asta de 10 ori numa in frameuri mergea l-am trimis inapoi , ma mancat in cur sa-l comand pe asta cica are 100 hz se misca super repede ... televizoru se vede super foarte frumos , dar nu se misca liniar ...

#11
Alexgln9418

Alexgln9418

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.04.2022
Va multumesc pentru raspunsuri , mam jucat putin prin motion este o diferenta dar nu la ce mam asteptat , o sa incerc sa ma joc mai mult , problema e din fps`uri suta la suta , va salut.

#12
mag1001

mag1001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 31.05.2012
vezi ca au si tcl asistenta pt clienti , le poti trimite un mesaj si cu un video

#13
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 26.11.2022

 ericmario, on 10 aprilie 2022 - 09:05, said:

Problema e aici TCL科技集团股份有限公司.
Data viitoare te duci la Mediamarkt și cumperi orice, dar nu TCL.

Prima data verifica sa vezi ce TV fac si apoi vb. TCL vinde inclusiv Panelurile ptr Panasonic OLED.
Modele C835 si C935 raportat la ce solutii iti da / pret este cel mai un in acest moment ptr TVs LED.

#14
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 26.11.2022

 AzADumitru, on 11 decembrie 2022 - 17:28, said:


Prima data verifica sa vezi ce TV fac si apoi vb. TCL vinde inclusiv Panelurile ptr Panasonic OLED.
Modele C835 si C935 raportat la ce solutii iti da / pret este cel mai un in acest moment ptr TVs LED.

FYI : https://www.flatpane...l&id=1660545802

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate