Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Magazin select pt utilizatori premium

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#55
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,486
  • Înscris: 30.08.2006
Magazin premium cu 15 produse. Mai mult a costat site-ul decat continutul.
Seamana a teapa. Cand se va inchide peste 6 luni, adio si garantia.

#56
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Leo2006, on 09 aprilie 2022 - 23:34, said:

Magazin premium cu 15 produse. Mai mult a costat site-ul decat continutul.
Seamana a teapa. Cand se va inchide peste 6 luni, adio si garantia.
Ce treabă are garanția cu magazinul?

#57
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008

 ericmario, on 10 aprilie 2022 - 00:00, said:

Ce treabă are garanția cu magazinul?
pai stai… garantia nu mai este premium? vrei sa zici ca mergi si stai la coada cu toti saracii la producator pentru garantie?

#58
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 08.02.2011
Utilizatorii premium nu au nevoie de garantie, nu folosesc produse reparate, ci doar noi.

#59
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Oho, va avea vad comercial. Se va adresa snobilor. Si celor ce vor sa epateze. Iar in Romania nu ducem lipsa de asa ceva. Balcanismul in care ne lafaim produce asemenea exemplare cu duiumul.

#60
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Cred ca e o vrajeala menita sa atraga cumparatori,pe acei fraieri ce rivnesc la a fi premium,sau a avea ceva premium.

#61
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,370
  • Înscris: 25.04.2007

 pexCom, on 09 aprilie 2022 - 20:15, said:

Ce-i aia utilizator premium?
Un papagal snob care crede ca daca da mult mai mult pe un produs ar fi ceva de capul lui. Un bogat adevarat nu risipeste banii prosteste.

#62
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014

 Manasu, on 09 aprilie 2022 - 22:13, said:

Acele tricouri fac parte dintr-o gama speciala

Da ma --- gama speciala --- a luat ieftin cu baxul, a pus logo pe ele si cere 200 ,  ca e bumbac premium, cules manual de negri. Posted Image

Lasa troleala, ca o sa se bata lumea pe tricourile Buhniciului -- se duce rapid stocu si trebuie sa inchida sectiunea de haine la magazinul premium.

#63
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nimeni nu sufera in niciun fel asa ca totul e ok.
Discutia e despre nimic.


#64
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 N4S, on 10 aprilie 2022 - 01:49, said:

pai stai… garantia nu mai este premium? vrei sa zici ca mergi si stai la coada cu toti saracii la producator pentru garantie?
Nu bre, vreau să spun că magazinul nu are treabă cu garanția.
Egal că-i premium sau nu, capisci?

#65
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.01.2014
Mai există și varianta în care își face reclamă virală chiar dacă nu are vânzări.

Apoi când destui "premium" știu de el, pune niște prețuri mai normale.

Oricum nu e ilegal ce face, și reclama negativă e tot reclamă. Și pe gratis.

#66
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
Eu inteleg conceptul.
Produsele se vor selectionate ca fiind ceva special din o mare alternative mai putin fericite.Adica oamenii au facut o selectie cu ce merita.
Apoi poti beneficia de suport tehnic, consultanta sa sti exact ca acel produs este potrivit la ce si cum il vei utiliza, nu ca la orice magazin care iti spun ca ce vand ei este bun la orice, doar sa il cumperi.
Majoritatea vanzatorilor sunt praf, habar nu au ce vand, nu stiu cum se configureaza, opereaza si nici nu pot da detalii tehnice specifice.
Sunt persoane care nu au timp sa cerceteze, studieze produse si nici sa caute cel mai mic pret.
Vor solutii la cheie, de la cine se pricepe adica de la persoane cu anume renume, care au castigat o anume autoritate.

#67
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,319
  • Înscris: 15.11.2003

 Manasu, on 09 aprilie 2022 - 21:39, said:

Dar designul tricourilor este special, oversized, lejer... ceea ce in zilele noastre este foarte rar, pentru ca mai toate tricourile sunt mulate, scurte, cu greu gasesti un tricou in care sa te simti bine.
Adica tricouri pentru grasi... Nu mersi !
Nu vezi <> nu gasesti...Eu ce sa va fac daca va luati tricouri cu muschi 2 marimi mai mici decat batoza din dotare

Edited by radu103, 10 April 2022 - 09:38.


#68
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,148
  • Înscris: 30.08.2017

 pexCom, on 10 aprilie 2022 - 09:31, said:

Mai există și varianta în care își face reclamă virală chiar dacă nu are vânzări.

Apoi când destui "premium" știu de el, pune niște prețuri mai normale.

Oricum nu e ilegal ce face, și reclama negativă e tot reclamă. Și pe gratis.


Are suficient de mulți subscriberi, nu știu cât îl mai ajută o reclamă negativă. Până la urmă, nu vorbim de ceva controversat sau subiectiv, ci de ceva simplu și clar, prețul. Ori, dacă a rămas omul cu ideea că ăla are preturi nesimțite, mă îndoiesc că-l va vizita.

Edited by george_alexandru, 10 April 2022 - 09:42.


#69
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
O sa-mi iau tricou din ala premium facut din bumbac premium ca atunci cand ma duc la tara si cobor din Golfu' 4 premium sa am subiect de discutie: "uite bah tarane cum arata o marfa premium, nu sarakia aia a ta de tricou identic loat din Auchan cu 25 de lei!".

#70
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,148
  • Înscris: 30.08.2017

 FC72, on 10 aprilie 2022 - 09:35, said:

Vor solutii la cheie, de la cine se pricepe adica de la persoane cu anume renume, care au castigat o anume autoritate.

Problema e că nu prea se pricepe. El pe canal mai degrabă face reclamă la produs decât un review obiectiv. Eu mă mai uit la cei din afară care fac review, păi ăia întorc produsul pe toate fețele și oferă maximul de informație posibilă.

Sincer, ăla niciodată nu mi-a dat încredere că aș putea merge pe recomandările lui. Să mai și plătesc extra in ideea că poate voi avea nu știu ce suport special? Nu știu, nu reușesc să-mi imaginez ce poate să-mi ofere  de 600 ron cât cere în plus pentru Sennheiser Momentum 3

#71
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,068
  • Înscris: 06.01.2007
GB e standardul national chinezesc folosit in industrie, echivalentul STASului de la noi.

#72
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005

 george_alexandru, on 10 aprilie 2022 - 09:48, said:

Problema e că nu prea se pricepe. El pe canal mai degrabă face reclamă la produs decât un review obiectiv. Eu mă mai uit la cei din afară care fac review, păi ăia întorc produsul pe toate fețele și oferă maximul de informație posibilă.

Sincer, ăla niciodată nu mi-a dat încredere că aș putea merge pe recomandările lui. Să mai și plătesc extra in ideea că poate voi avea nu știu ce suport special? Nu știu, nu reușesc să-mi imaginez ce poate să-mi ofere  de 600 ron cât cere în plus pentru Sennheiser Momentum 3

 george_alexandru, on 10 aprilie 2022 - 09:48, said:

Problema e că nu prea se pricepe. El pe canal mai degrabă face reclamă la produs decât un review obiectiv. Eu mă mai uit la cei din afară care fac review, păi ăia întorc produsul pe toate fețele și oferă maximul de informație posibilă.

Sincer, ăla niciodată nu mi-a dat încredere că aș putea merge pe recomandările lui. Să mai și plătesc extra in ideea că poate voi avea nu știu ce suport special? Nu știu, nu reușesc să-mi imaginez ce poate să-mi ofere  de 600 ron cât cere în plus pentru Sennheiser Momentum 3
Asta este altceva, cat se pricepe conteaza mai putin, conteaza ca are un nume.Traim in o societate superficiala unde impostura este greu de deosebit si se merge pe impresia facuta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate