Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Este photoshop mort?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 17.02.2007
Mort nu e dar nici mult nu mai are ... aplicatiile de genul faceapp ii sapa groapa

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Cautati pe gugal Photoshop market share si vedeti cit e de mort. :lol:

#21
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

View PostMosotti, on 17 aprilie 2022 - 11:32, said:

Cautati pe gugal Photoshop market share si vedeti cit e de mort. Posted Image

Tu nu vezi ca astia compara Photoshop cu Faceapp :lol: ?

#22
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Mda, Photoshop e mort pentru cocalari si influmuietzaritze. :lol:

#23
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 17.02.2007
Market share la ce boss? Utilizatorul obisnuit, ala pe care īl numesti tu cocalar nu mai are nevoie de photoshop. Fotografia comerciala e moarta si foarte putini se ocupa de ea. Photoshopul mai traieste pentru ca concurenta nu stie sa lucreze cu multe fisiere raw si nu r disponibila pe pc (de mac nu stiu) si pentru ca aplicatia lor īnca poate fi piratata. Platesc oamenii pentru reclama de bine ce o duc

#24
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

View Postdaniel:), on 24 aprilie 2022 - 14:23, said:

Market share la ce boss? Utilizatorul obisnuit, ala pe care îl numesti tu cocalar nu mai are nevoie de photoshop. Fotografia comerciala e moarta si foarte putini se ocupa de ea.

HAHAHA .. ceva mai debil nici nu puteai scrie. La compania la care lucrez, randam produse comerciale chiar si pentru companiile din industria cosmeticii, automotive si electrocasnice si tot se foloseste photoshop pentru editare Posted Image  . Daca tu ai impresia ca acel ruj, aspirator sau motocicleta pe care o vezi pe panoul publicitar sau la TV e o poza "clasica" te inseli Posted Image
Apropo, cocalarii nu stiu cum se foloseste Photoshop Posted Image . Ei chiar si cand un video de tip "fake" , vor spune photoshop Posted Image

Quote

aplicatia lor înca poate fi piratata.
E vreo aplicatie ce nu poate fi piratata ? Posted Image Si ei sunt constienti de faptul ca se poate pirata , chiar si cei de la Autodesk stiu unde si cine le folosesc versiunile piratate. In schimb, orice om sanatos la cap si cu putin moral , cumpara licenta odata ce incepe sa faca bani in domeniu. Daca tu te plangi ca 9 euro / luna e mult pentru Photoshop (+lightroom) , atunci imi pot face o imagine in ceea ce priveste aptitudinile si veniturile tale in domeniu Posted Image

Quote

Platesc oamenii pentru reclama de bine ce o duc
Clar, la fel si Coca-Cola + alte companii similare , isi fac campanii de marketing si publicitate de rau ce o duc Posted Image . Saracii

Pe viitor, ca sa stim cu cine vorbim si ce experienta are, ne poti lasa ceva detalii in legatura cu ceea ce faci tu ? si la ce folosesti photoshop-ul ?

Edited by Andreysc7, 24 April 2022 - 14:38.


#25
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Probabil ca sa se aseze in poza langa un BMW Posted Image

Adobe accepta si intr-un fel "incuviinteaza" acest lucru, pentru ca astfel, multi din cei care se joaca cu aplicatia piratata, in momentul in care vor dori sa faca bani din job-uri care includ una din aplicatiile lor, automat se vor orienta spre Adobe si nu spre concurenta :D

Photoshop a devenit sinonim cu fake in mintea unora, dar e foarte departe de asta ;)

Edited by Dizlpower, 24 April 2022 - 18:39.


#26
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postdaniel:), on 24 aprilie 2022 - 14:23, said:

Fotografia comerciala e moarta si foarte putini se ocupa de ea.
Posted Image Posted Image Posted Image

#27
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 16.05.2015
RIP Flash.

#28
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 17.02.2007

View PostAndreysc7, on 24 aprilie 2022 - 14:36, said:



HAHAHA .. ceva mai debil nici nu puteai scrie. La compania la care lucrez, randam produse comerciale ….
Parca e vorba de editare foto si nu de grafica 3D … stiu ca si Fotoshopul stie de grafica 3D dar nu cred ca are rost sa ma contrazic cu tine si sa īti raspund la restul cāt timp īti plateste compania licentele … doar pe net toti suntem bogati si frumosi si avem succes 😉

#29
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

View Postdaniel:), on 07 mai 2022 - 18:35, said:

Parca e vorba de editare foto si nu de grafica 3D … stiu ca si Fotoshopul stie de grafica 3D dar nu cred ca are rost sa ma contrazic cu tine si sa îti raspund la restul cât timp îti plateste compania licentele … doar pe net toti suntem bogati si frumosi si avem succes ��

Vrei sa iti trimit facturile si mail-urile ? Posted Image Mi le platesc eu . Doar la 3DS Max mi-au platit un an de zile, dar e 250e/ an , deci vreo 20e pe luna . Toate licentele ma ajung pe luna vreo 35 de euro, adica o iesire in oras. Restul le-am cumparat pe licenta "perpetual"
In plus, photoshop-ul il folosesc pentru editarea randarilor ,dar na, nu stii tu de astea Posted Image .
I-am mai trimis unuia de prin Belgia din cate imi amintesc , ce incepuse sa arunce cu rahat in stanga si in dreapta ca cei care presteaza servicii de genu' in Romania folosesc toti software-uri piratate. In fine, e in adn-ul romanului sa il doara ficatul atunci cand cineva isi face treaba legal, si ii mai si merge pe deasupra

Quote

doar pe net toti suntem bogati si frumosi si avem succes
Mai suntem si de astia, chiar daca unii vor doar sa lase impresia ca asa e Posted Image . Stii cum se spune : We can't have winners without loosers Posted Image. Fiecare stie din ce categorie face parte

PS: inca nu ne-ai spus ce anume faci in Photoshop, nu ai lasat si tu un portofolio sa vedem si noi ce si cum , la ce nivel il folosesti.

Edited by Andreysc7, 07 May 2022 - 23:08.


#30
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Parerea mea, care folosesc Photoshop in mod destul de frecvent la editare foto
si ma ajuta sa castig si bani, zic ca este o comoara.
Simplu de manevrat, interfata si meniu bine organizate,

-pentru mine, nu stiu altii - e o placere

#31
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
E inca foarte bun...daca l-ai utilizat ani multi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate